Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

dimensiuni hardware

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Dadulicius

Dadulicius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 25.03.2017
Mi-am dat comanda de o placa video asus gt 1030 sl . Placa are 17,3 cm si m-am uitat pe placa mea de baza ASRock 960GM-VGS3 FX si am observat ca radiatorul placii video imi va sta fix langa mufele de la leduri,butonul de power ,restart.(sunt acele mufe cu pini care sunt in nr mai mare una langa alta). Exista probleme daca o sa imi pun placa video chiar daca ar sta langa acele mufe?

#2
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.09.2012
nu cred ,racirea este pasiva oricum deci n-ar trebui sa fie probleme

#3
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Linga, adica sa nu se atinga - NU.
Peste, adica sa se atinga - DA.

#4
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
1. Daca mufele de la F_Panel (leduri, butonul de power, restart, speaker etc.) nu sunt incomodate de radiatorul placii video, nu e nici o problema.
2. Daca radiatorul placii video se incalzeste tare si exista riscul de a topi firele mufelor de la F_Panel, atunci e o problema.

#5
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013
Ca sa fii sigur masoara cat are placa video de unde se termina pinii ( in partea de sus ) pana la radiator.
Daca butoanele/firele nu depasesc in inaltime cat ai masurat tu + inaltimea slotului PCI-Express nu o sa ai probleme.

#6
paulicamic

paulicamic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 28.02.2009
In afara de faptul ca va fi inghesuiala nu este nici o incurcatura. Sa spunem ca procesorul grafic sta la 75C in sarcina. La extermitate radiatorului care vine langa fire sa fie 40C. PVC-ul se inmoaie la 54-80C si de topit (arde) undeva la 140-160C

#7
Dadulicius

Dadulicius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 25.03.2017
Alte pareri ca am măsurat de la mufa vga a plăcii video pana la acele mufe si nu prea e loc

#8
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
'Ai de mine !
Alte pareri - deja ai 18 sau cite or fi
Nu prea e loc?
NU PREA ?
Adica este 1 mm sau 8 metri spatiul ala?
NU PREA ?
De ce ai masurat, daca zici "NU PREA" ?
Adica, cu ce ai masurat, firul de ata, cu ochiul.... sau cu o rigla gradata precis in milimetri ?!
NU PREA ?
Vrei ajutor sau NU PREA ?

Oricum, discutia este inutila.
Din ce inteleg eu, deja ai cumparat placa, dar  nu a sosit.
Deci, cind vine placa, o bagi in c.... in slot, vezi ce se intimpla, discutam dupa aia.

Edited by mybrandnewmail59, 03 March 2018 - 11:33.


#9
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostDadulicius, on 03 martie 2018 - 10:31, said:

Alte pareri ca am măsurat de la mufa vga a plăcii video pana la acele mufe si nu prea e loc
Daca zici ca "nu prea e loc" inseamna ca radiatorul placii video incomodeaza mufele de la F_Panel (leduri, butonul de power, restart, speaker etc.), deci nu poti pune placa video pe ASRock 960GM-VGS3 FX.
Asadar, ai de ales intre:
- faci rost de o alta placa video mai mica.;
- fai rost de o alta placa de baza mai mare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate