Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

probleme slot cartela

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Am un e-boda http://www.gsmland.r...sunny-v400-5486 la care am dat din greseala cu spray cu aer comprimat si pe langa locul unde se baga micro-sd-ul (si am vazut ca are si o spuma pacatoasa aerul comprimat) si acum nu mai merge, uneori merge dar la un moment dat dispare. Nu stiui, ma gandeam sa rup tablita care in care se baga si sa sterg calumea, in fine, nu stiu ce sa fac sau de ce nu merge, poate alta e cauza, dar nu cred
Dupa restart merge, chiar, are ceva daca restartez telefonul des? eu cred ca da..
Am pus o poza cu fisierele mari de pe memoria interna, unde nu prea am spatiu, daca cea externa deci nu merge. Ce pot sterge de acolo?

Attached Files



#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,858
  • Înscris: 06.01.2008

View Posttarzaan, on 02 martie 2018 - 12:22, said:

am dat din greseala cu spray cu aer comprimat si pe langa locul unde se baga micro-sd-ul
Intrebarea e: de ce ai da cu aer comprimat pe un telefon?

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu ar fi rău să fie aer.
Colegul a dat cu un fel de Pronto dacă face spumă...
Posted Image

Service GSM scrie pe telefonul ăla

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,858
  • Înscris: 06.01.2008
Cred ca a dat totusi cu spray cu aer comprimat, dar nici la asta n-a citit instructiunile de utilizare. Scrie pe eticheta ca nu trebuie sa dai un jet prea indelungat (ca durata), fiindca aerul rece va face condens si risti sa strici componentele electronice, mai ales daca sunt alimentate (iar slotul e alimentat, din cate stiu, tot timpul, ca sa detecteze daca introdusi un card microSD).

Edited by Hider141, 02 March 2018 - 12:48.


#5
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Inițiator, tu de câte ori ai probleme, deschizi câte un topic? Știu că e liber la deschis topice, dar este vorba despre un telefon la care ai deschis multe subiecte! Chiar nu puteai pune problema în unul din cele deja deschise?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate