Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Teapa anului? - bitconnect

  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#19
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009

View PostHandicarpati, on 02 martie 2018 - 08:11, said:

Nu inteleg de ce au zis creatorii Litecoin si Ethereum ca moneda bitconnect este o schema ponzi. Nu e exact ca restul monedelor? De ce ar fi fost bitconnect ponzi si litecoin/ethereum altceva?
Retragerea aia la termen peste 300 de zile? Posted Image
... pe langa multe alte aspecte pe care n-am chef sa le studiez despre bani imaginari care nu mai sunt nici imaginari.

Edited by SpeedDemon, 02 March 2018 - 08:57.


#20
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
To me believing in Bitcoin and other cryptos is like believing in angels and demons.

Religious people belive in angels and demons because they have sacred holly books that claim they exist.

The crypto people believe in their imaginary coins because they have sacred databases called blockchains that claim they exist.

Cryptos are a modern way to exploit the human brain's well known difficulty with distinguishing between what is real and what is imaginary.

#21
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View Postalex342, on 02 martie 2018 - 06:50, said:

Lumea era innebunita, astfel ca peste 500-1000 de persoane au bagat mii de dolari. Unii spuneau in comentarii ca au bagat si cate 2000 de dolari.
Isi merita soarta. Asta patesti cand iei de bun ce zic toti trepadusii de pe youtube si nu studiezi pe cont propriu.

Edited by baliosss, 02 March 2018 - 09:32.


#22
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,279
  • Înscris: 08.11.2016
Aici se aplica:

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   68.63K   65 downloads


#23
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,553
  • Înscris: 07.02.2003
Eu nu-i inteleg pe astia care se plang ca e teapa... o investitie poate aduce bani sau poti pierde, plangi, iti iei suzeta si gata... o investitie nu e ceva garantat !

#24
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005

View Postandreic, on 02 martie 2018 - 09:44, said:

Eu nu-i inteleg pe astia care se plang ca e teapa... o investitie poate aduce bani sau poti pierde, plangi, iti iei suzeta si gata... o investitie nu e ceva garantat !

ai dreptate, daca investeau cand era la 3 dolari si vindeau la 400 cum era ? :D

#25
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,554
  • Înscris: 23.09.2017
Problema era ca nu ii puteai scoate decat dupa 300 zile.

Nu e ciudat ca a crapat fix dupa 2 ani de la lansare?

Edited by alex342, 02 March 2018 - 09:55.


#26
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
cea mai mare lovitura ar fi sa inventezi tu o schema din asta ...

#27
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,810
  • Înscris: 10.12.2006
Asta a fost practic un HYIP care a profitat de curentul crypto ca sa tepuiasca niste naivi.

#28
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

View PostHandicarpati, on 02 martie 2018 - 08:11, said:

Nu inteleg de ce au zis creatorii Litecoin si Ethereum ca moneda bitconnect este o schema ponzi. Nu e exact ca restul monedelor? De ce ar fi fost bitconnect ponzi si litecoin/ethereum altceva?
Hotii nu suporta competitia...

#29
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010

View Postmediasick, on 02 martie 2018 - 09:14, said:

To me believing in Bitcoin and other cryptos is like believing in angels and demons.

Religious people belive in angels and demons because they have sacred holly books that claim they exist.

The crypto people believe in their imaginary coins because they have sacred databases called blockchains that claim they exist.

Cryptos are a modern way to exploit the human brain's well known difficulty with distinguishing between what is real and what is imaginary.
Banii , oricare ar fi ei, au o existenta ontologica subiectiva.

#30
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005
Felul in care gesticuleaza tipul, in clip, imi aduce aminte de felul in care gesticuleaza reporterii/prezentatorii TV la emisiuni gen stiri, meteo, etc (cand stau in picioare si explica ceva). Ati observat? Toti acelasi gen de gesticulare, semn ca au fost scoliti in sensul asta.

Probabil e o chestie psihologica, cunoscuta si folosita. Convinge mai bine sau e mai placut vederii gesticuatul asta, alunga plictiseala, dracu stie. Posted Image

Gesticulatul tipului e diferit de gesticulatul reporterilor, insa imi e cunoscut, l-am mai vazut. Se potriveste mai bine persoanelor care au camera in miscare, aproape de ei.

Probabil ca gesticulatul lui da impresia unui om convins de ceea ce spune.

N-am chef sa stau sa studiez la care caregorie se incadreaza, ca sa vedem daca e natural gesticulatul ala sau e "preluat". Am si alte treburi, ce dracu. Cum ar fi sa investesc in ceva monede virtuale, oricare. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1VCaJ4dSHak?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CMOcMSttiWQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 02 March 2018 - 10:48.


#31
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,146
  • Înscris: 15.05.2008
se va trai mult si bine in lumea asta ca este material destul
am dat si eu play la clipul de prezentare,dar acum e pus pe pauza,motivul
1 nu exista sa poti face asa ceva fara sa ai 18 ani,eh uite ca la duposul asta se poate,CE VREI MAI MULT
cred ca nici legea nu-ti da voie sa faci asa ceva
2 la unii barbati arata bine si cu barba,asta e un paduche
tre sa-l vad pana la capat
ce frumos amesteca  ai x dolari si x banuti in aceeasi suma,ce tolomac si altii care l-au crezut
gesticularea mi-a sarit si mie
cum sa nu o faca,isi freca mainile de bucurie la naivii ce urmau sa intre

Edited by ceanu1980, 02 March 2018 - 10:42.


#32
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016

View PostHandicarpati, on 02 martie 2018 - 08:11, said:

Nu inteleg de ce au zis creatorii Litecoin si Ethereum ca moneda bitconnect este o schema ponzi. Nu e exact ca restul monedelor? De ce ar fi fost bitconnect ponzi si litecoin/ethereum altceva?

Nu cunosc detalii exacte legate de Bitconnect dar am auzit destule ca sa stiu ca e o schema piramidala pur sange. Facand comparatie intre bitconnect si alte monede cryptocoin arata ca nu stii de fapt ca sunt astea. Ca sa-ti explic ar insemna sa scriu aici zeci si zeci de randuri ... pe care cel mai probabil o sa le ignori, deci daca chiar te intereseaza diferenta, "google este prietenul tau".

Si apropo Bitconnect nu este singura jmecherie de genul asta din Romania. Mai este si Onecoin, exact la fel. Si probabil multe altele, dar nu am chef acuma  sa stau sa caut informatii despre ele, pentru ca oricum daca cineva e indeajuns de prost sa investeasca in asa ceva, atunci e prea prost ca sa primeaca sfaturi pe softpedia.

Edited by CeapaIndustries, 02 March 2018 - 10:40.


#33
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,146
  • Înscris: 15.05.2008
onest baiatul nu accepta mai mult de 100k

#34
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
te rog sa ne traduci aceasta propozitie:

Facand comparatie intre bitconnect si alte monede cryptocoin arata ca nu stii de fapt ca sunt astea.

#35
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Si eu te rog sa citesti ce am scris deja .. si anume:

"Ca sa-ti explic ar insemna sa scriu aici zeci si zeci de randuri ... pe care cel mai probabil o sa le ignori, deci daca chiar te intereseaza diferenta, "google este prietenul tau"

#36
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
nu inteleg propozitia scrisa de tine (boldata mai sus) desi eu vorbesc limba romana.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate