Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Sfaturi pt pivnita, geamuri catre vecini, aerisire in pod

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008

View PostFlowerNCF, on 01 martie 2018 - 11:49, said:

Buna ziua!
Am un model de proiect atasat si va rog  cateva idei sau recomandari pt urmatoarele:
Prima recomandare: Schimba proiectul !
Un asa amestec al zonelor de zi cu cele de noapte rar am vazut... living, dormitor, bucatarie, iar dormitor...ce e acolo?

View PostFlowerNCF, on 01 martie 2018 - 11:49, said:

1. Unde sa amplasam pivnita, in partea cu galbem sau in partea cu verde? ( cam 3 camere, cazan incalzire, depozit alimente, spalatorie)
pe mijlocul terenului....asa cum spuneau unii colegii mai sus, pentru pivnita constructorul va trebui sa faca o sapatura mai mare si mai adanca...daca te duci cu ea prea aproape de limita proprietatii te trezesti cu tot felul de reclamatii de la vecini ca li se darama casa de la sapaturile tale

View PostFlowerNCF, on 01 martie 2018 - 11:49, said:

3.............. 4............
Tu nu ai un arhitect la lucrarea asta?

#20
FlowerNCF

FlowerNCF

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.03.2018
Brawnie, iti multumesc pt raspuns. Da, am arhitect si am apreciat ca nu se impune si avem voie sa ne spunem si noi parerea. Altii vin cu proiectul gata.
Datorita spatiului ingust si problemei luminii , e mai greu de compartimentat. Pt mine e f important sa am cat mai multa lumina... la bucatarie nu prea am.. doar sa imi pun caramizi de sticla , la fel si la bai. Zona din spate cu camera si baie este pt un parinte ( varstnic ) care ulterior o pot inchiria la turisti, nu? :) Sau ajung eu in ea peste ani.

Am gard cu fundatie de 70cm beton cu vecinul, si este gradina de ambele parti acolo unde mi se recomanda pivnita, in N.  Nu cred ca au nevoie pt sapat la hidroizolatie de mai mult de 60 cm latime de langa fundatie, ma insel?

#21
FlowerNCF

FlowerNCF

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.03.2018
Nu am vrut nici casa cu etaj, sa chinui cu scarile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate