Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Punct final pentru ascensiunea RCS&RDS pe telefonie mobilă? În T4/2017 Digi a pierdut pentru prima oară clienți

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#91
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Vorbim de rds, de chipsuri, de conturi sau de cartele vodafone.
Offopic la greu

#92
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,386
  • Înscris: 20.10.2006
Se pare ca Digi a cam adormit. Nu a mai venit cu oferte noi de mult timp, concurenta i-a luat-o cu mult inainte. Practic in prezent Digi e cam cea mai slaba alegere, merita doar ca back-up eventual un abonament de 2 euro sau in alte cazuri izolate. La Digi nu ai acoperire buna, ai trafic de net putin si nici macar contracost nu poti obtine mai mult, nu ai roaming si nici sms-uri nationale incluse in pret, vitezele la net sunt clar cele mai mici. Pacat, speram sa bage oferte cat mai bune, sa forteze concurenta la un razboi al preturilor. Dar pana la urma se pare ca Digi trebuie sa fie cel fortat de concurenta.

Edited by LunaCrystal, 27 March 2018 - 20:11.


#93
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostLunaCrystal, on 27 martie 2018 - 20:10, said:

La Digi nu ai acoperire buna, ai trafic de net putin si nici macar contracost nu poti obtine mai mult
Iar incepi cu povesti nemuritoare? Putina documentare nu ti-ar strica inainte sa postezi.

View PostLunaCrystal, on 27 martie 2018 - 20:10, said:

nici sms-uri nationale incluse in pret
Iar SMS-uri? Chiar vrei sa ne exasperezi cu SMS-urile?

Edited by danutz1, 27 March 2018 - 20:29.


#94
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004
Ma întreb dacă la ceilalți la 3 euro abonament ai roaming inclus?
Sau chiar si la 4.8?

Edited by aboicu, 27 March 2018 - 20:36.


#95
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pai nu pentru ca el nu stie ce e ala abonament si nici nu vrea sa stie.
Daca el are cartela, toti au cartela iar asta inseamna ca n-au nici roaming, nici net destul.
Unde mai pui ca nici macar nu are nevoie de roaming.

Edited by danutz1, 27 March 2018 - 20:39.


#96
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postaboicu, on 27 martie 2018 - 20:35, said:

Ma întreb dacă la ceilalți la 3 euro abonament ai roaming inclus?
Sau chiar si la 4.8?
Digi are roaming la cele mai mici preturi! ;)
Iar procesul de densificare chiar incepe să se simtă!
Per total, sunt super mulțumit de Digi și abia aștept să pot închide abonamentele de la concurență! :D

Digi nu a "adormit" deloc! Lucrează la densificare iar apoi "să te ții"! ;)

#97
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004

View PostLunaCrystal, on 27 martie 2018 - 20:10, said:

Se pare ca Digi a cam adormit. Nu a mai venit cu oferte noi de mult timp, concurenta i-a luat-o cu mult inainte. Practic in prezent Digi e cam cea mai slaba alegere, merita doar ca back-up eventual un abonament de 2 euro sau in alte cazuri izolate. La Digi nu ai acoperire buna, ai trafic de net putin si nici macar contracost nu poti obtine mai mult, nu ai roaming si nici sms-uri nationale incluse in pret, vitezele la net sunt clar cele mai mici. Pacat, speram sa bage oferte cat mai bune, sa forteze concurenta la un razboi al preturilor. Dar pana la urma se pare ca Digi trebuie sa fie cel fortat de concurenta.
Nu ma pot abține. Ce spui, Franz?
Cred ca ai vazut topicul adormit și te-ai gândit să-l mai activezi. Iti multumesc, dar a început meciul.
A, era sa uit... Ce spui, Franz?

#98
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,386
  • Înscris: 20.10.2006
Rai mai sunt fanii Digi. Le zice omul o realitate, eu chiar ma bucur daca digi ar avea oferte tot mai bune, chiar si daca unele nu le folosesc pentru ca beneficiez in mod indirect de pe urma lor. Pe cand voi ... Daca tot tineti asa de mult partea lui Digi de ce nu veniti si cu argumente, ziceti un motiv pentru care sa folosesc/foloseasca lumea digi. Eu stiu unul singur: daca ai nevoie sa vorbesti international pe mobil mii de minute.

View Postaboicu, on 27 martie 2018 - 20:35, said:

Ma întreb dacă la ceilalți la 3 euro abonament ai roaming inclus?
Sau chiar si la 4.8?
Ai la un pret ceva mai mare e drept, insa nu reprezinta decat costul unei singure sau hai poate doua beri sau suc in centrul istoric, nu poti zice ca e diferenta de pret semnificativa incat sa merite pentru asta sa folosesti Digi.

View Postdanutz1, on 27 martie 2018 - 20:29, said:

Iar incepi cu povesti nemuritoare? Putina documentare nu ti-ar strica inainte sa postezi.

Iar SMS-uri? Chiar vrei sa ne exasperezi cu SMS-urile?
Documentare? Telekom ofera net nelimitat fara limitare la 128 Kbps dupa x gb de trafic la abonamente si acum si la cartele, la orice valoare a abonamentului sau optiune de minim 5 euro la cartela. Orange si Vodafone ofera net mai mult ca si Digi la cartele, viteze mai bune si pret bun, chiar tu ai zis asta!

Da, sms-urile sunt unul din lipsurile digi, dar mai sunt destule altele.

#99
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
pai ce argumente vrei? tu ai zis ca trimiti sute si mii de sms-uri pe luna, ti s-a explicat in mod repetat ca nu ti se potriveste digi.

#100
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,386
  • Înscris: 20.10.2006

View Postdanutz1, on 27 martie 2018 - 20:38, said:

Pai nu pentru ca el nu stie ce e ala abonament si nici nu vrea sa stie.
Daca el are cartela, toti au cartela iar asta inseamna ca n-au nici roaming, nici net destul.
Unde mai pui ca nici macar nu are nevoie de roaming.
Hai zi zau ca nu stiu ce e ala abonament. Am avut si 5 abonamente simultan la 2-3 operatori si de multi euro/luna dar mi-a ajuns.

Sti tu ca nu am nevoie de roaming? Dovezi?
Attached File  A0E006A4-49FA-4B3E-A730-15730F2C0DF8.png   103.43K   66 downloads

Edit: Am vrut sa pun si print screen si cu roamingul consumat de mine de pe Digi (nu e al meu abonamentul) dar nu s-a actualizat inca.

Edited by LunaCrystal, 27 March 2018 - 21:46.


#101
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 22.03.2008
La Digi mai ieftin de atat nu se poat. Au cea mai buna oferta dar mai au de lucrat la densificare/acoperire. Luni am auzit o reclama la Kissfm. Eu cred ca au inceput din nou sa se promovexe cu masura. Tata dupa 18 ani de Orange s-a portat la Digi pentru ca la 8-9 euro nu ii oferea net astfel incat sa nu mai faca cost lunar.

#102
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,910
  • Înscris: 06.04.2005
Nu e a buna.

Quote

Potrivit datelor ANCOM, RCS&RDS a reușit să-și adjudece o cotă de 29,8%, respectiv 20.313 de numere, în scădere puternică față de februarie 2017, cu 57,8%. În prima lună a anului, scăderea a fost de 52,3%.

În a doua lună a anului 2017, operatorul telecom patronat de omul de afaceri Zoltan Teszari a atras de la concurență 48.185 de clienți și avea o cotă de 60,1% în totalul numerelor de telefonie mobilă portate.

https://www.profit.r...cs-rds-18001915

Edited by danielavram, 28 March 2018 - 09:17.


#103
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postdanielavram, on 28 martie 2018 - 09:17, said:

Nu e a buna...
...pentru concurența Digi.Mobil! Posted Image

#104
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,386
  • Înscris: 20.10.2006

View Postdanielavram, on 28 martie 2018 - 09:17, said:

Eu am zis ca e nevoie ca Digi sa isi modifice si imbunatateasca ofertele, insa mi-au sarit in cap fanii. Desi unii chiar si ei stiu/folosesc alte retele in loc de Digi. Oricum problema cea mai mare a lui Digi e ca nu are nici spectru mult nici acoperire. Pe partea de oferte orice retea poate modifica ofertele daca reteaua ii permite.

#105
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Efectele densificării, se simt deja! ;)

#106
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostLunaCrystal, on 28 martie 2018 - 10:02, said:

Oricum problema cea mai mare a lui Digi e ca nu are nici spectru mult nici acoperire.
Iar blufezi? Ti-am atras atentia o data dar va ca tot continui sa dezinformezi.

#107
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,386
  • Înscris: 20.10.2006
Iar visezi tu cai verzi pe pereti. Dar am incheiat discutia cu tine pe topicul asta ca se pare ca ti apararea lui Digi de parca ai fi platit pentru asta, nu tu le-ai da lor bani.
Si parca nu ar fi atat de ,,buni” incat si tu ai nevoie de Vodafone drept al doilea operator, si nu din motive de back-up.

Edited by LunaCrystal, 28 March 2018 - 11:46.


#108
ddd333

ddd333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.01.2018

View PostLunaCrystal, on 27 martie 2018 - 21:38, said:

Rai mai sunt fanii Digi. Le zice omul o realitate, eu chiar ma bucur daca digi ar avea oferte tot mai bune, chiar si daca unele nu le folosesc pentru ca beneficiez in mod indirect de pe urma lor. Pe cand voi ... Daca tot tineti asa de mult partea lui Digi de ce nu veniti si cu argumente, ziceti un motiv pentru care sa folosesc/foloseasca lumea digi. Eu stiu unul singur: daca ai nevoie sa vorbesti international pe mobil mii de minute.

Tu nu zici "o realitate", ci zici parerea ta subiectiva, iar pe toti cei care nu adera la ea ii consideri fani. De exemplu decat sa dau 2 euro in plus la abonament in schimbul unui catralion de SMS-uri, eu chiar prefer sa cumpar o bere. Asta ma face fan al unei retele? Eu spun ca nu, ci pur si simplu avem nevoi diferite.


De ce trebuie sa-ti dau eu un motiv tie pentru a te determina sa folosesti o anumita retea? Ma doare-n cot de ce retea folosesti tu. Problema e ca intri pe un forum despre un subiect si-l poluezi cu pareri personale irelevante. Daca un anumit numar de persoane s-au abonat la Digi stiind ca nu ofera SMS-uri incluse, stiind ca acoperirea e mai restransa, stiind ca vitezele la net nu sunt cele mai mari, nu crezi ca putem trage concluzia ca acele persoane chiar nu sunt interesate de SMS-uri incluse, sau de acoperire extinsa, sau de viteze mari la net?

Dar tu ai ajuns la concluzia ca respectivii sunt "fani", fiindca daca tu ai nevoie de SMS + net rapid + acoperire extinsa, atunci 100% din oameni au nevoie de fix aceleasi lucruri, iar cei ce nu recunosc sunt "fani". Chiar ti se pare corecta gandirea ta?


Desigur asta nu inseamna ca respectivii abonati se vor supara daca vor fi incluse si SMS-uri, sau daca vitezele la net si acoperirea vor creste. Chestia e ca acestea nu sunt prioritare pentru ei, fiindca daca ar fi fost s-ar fi abonat la altii, deci de unde consideri tu justificabila pretentia ta ca Digi sa scumpeasca abonamentele pentru a include acele lucruri irelevante pentru o mare parte din abonatii actuali? Nu ti se pare logic ca abonatii actuali sa-ti spuna sa-ti vezi de treaba ta?


Oamenii au nevoi de comunicare diferite, iar tu nu esti un etalon, la fel cum nu sunt nici eu. De asta, atata timp cat exista cel putin un operator care ofera ce vrei tu, corect este sa te abonezi acolo, nu sa impui celorlalti operatori sa aiba fix aceeasi oferta.

De curiozitate, daca maine ai insista pe un forum despre Logan asupra faptului ca Dacia trebuie sa scumpeasca masinile cu x%, dar sa includa scaune de piele si super-ultra-mega sistem audio, ii vei considera "fani Dacia" pe colegii care te vor trimite la plimbare spunandu-ti ca nu-s interesati sa plateasca in plus pentru asa ceva? Eu cred ca nu vei face asta fiindca ai reusi sa privesti situatia mai obiectiv decat o faci acum pe aria de telecomunicatii.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate