Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Probleme Sony XA1

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Duma91

Duma91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 01.10.2012
Va salut. Sunt in Anglia si am cumparat de curand de la cineva un sony xa1 dual sim care ma costat 140 lire nou cu cutia sigilata, am ajuns acasa am bagat cartela de EE in el si a functionat dar cu semnal destul de prost,am zis ok bine ca sunt 2 liniute din 4 la semnal.Dupa aceea am zis...stai sa vad daca ia si alte cartele,am incercat cu LycaMobile am introdus-o nu a mers din prina,am stat am facut cateva incercari,dar nu am scos cartela de EE din el am incercat cu dual sim si intr-un final a mers spre stupuarea mea cu semnal full sau 3 liniute mai bine ca cu EE, ok am scos cartela bucuros ca merge pana la urma si am incercat cu Lebara, aceiasi poveste,am stat am bagat cartela de cateva ori in el si a mers si lebara pana la urma,am pus inapoi cartela de EE ca de ea aveam nevoie si l-am lasat,intre timp in urmatoarea zi si in seara respetiva i-am dat de vre-o 4-5 ori sa zic revenire la setarile initiale si le-am facut din nou, am pus cartela de EE totul ok si dupa aceea am zis ia sa vad daca mai merg si cele lalte doua LycaMobile si Lebara dar de atunci pauza nici ca am mai avut semnal pe vre-o una...dar daca intru la setari si dau la sim dual cu cartela de LycaMobile in el imi arata ca am cartela respectiva in el dar nu am semnal deloc pe ea si mai nou imi spune pe ecran ca notificare "telefonul nu este permis MM" cu cartela de LycaMobile (doar LycaMobile nu dualsim) in el ce o fi si asta? Va rog sa ma ajute cineva ce sa intalnit cu asemenea problema sau cunoaste cat de cat acest model de telefon.
P.S : Mi-e frica ca merg inapoi in Romania si nu o sa am semnal pe cartela Orange din tara Posted Image
Acelasi model ca pe emag -->
https://www.emag.ro/...GCZKDBBM/#Negru

Edited by Duma91, 28 February 2018 - 23:09.


#2
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! Cred ca ai cumpărat un telefon "pay as you go". Prețul de 140 de lire explica acest lucru. E ca și cum ar fi blocat într-o rețea. În cazul tău EE, adică prima cartela pe care ai băgat-o în telefon.

Edited by senzanome, 28 February 2018 - 23:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate