Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Orange vs Telekom

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
Buna! As dori sa ma mut de la Digi si as vrea sa mai vad niste pareri. Traficul de internet e cam tot acelasi, voi folosi prepaid. Orange ma atrage cu VoLTE&VoWiFi, am mai folosit acum cateva luni aprox. 1 luna si am fost relativ multumit in orasul unde locuiesc (Brasov). In schimb, Telekom n-am mai folosit de ani buni, nu stiu cum e semnalul prin oras dar si prin tara, s-au mai dezvoltat cat de cat? Multumesc.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Depinde ce te intereseaza, mult net, partea de voce... si vrei neaparat apel 4G samd. Telekom s-a dezvoltat mult si ofera si net nelimitat la abonament. Ofera mai multe detalii.

#3
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
Folosesc maxim 20GB/luna. Orange ofera 50GB si Telekom 35 prin Gigaday. De vorbit, maxim 500 minute pe luna, nu ma intereseaza prea mult. Nu vreau abonament.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Atunci Orange, ai voce 4G si prin wireless.

#5
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Orange. Acoperirea e cea mai buna si numai cuvinte de lauda :D

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Orange

#7
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View Postalex_bv2001, on 28 februarie 2018 - 22:43, said:

Buna! As dori sa ma mut de la Digi si as vrea sa mai vad niste pareri. Traficul de internet e cam tot acelasi, voi folosi prepaid. Orange ma atrage cu VoLTE&VoWiFi, am mai folosit acum cateva luni aprox. 1 luna si am fost relativ multumit in orasul unde locuiesc (Brasov). In schimb, Telekom n-am mai folosit de ani buni, nu stiu cum e semnalul prin oras dar si prin tara, s-au mai dezvoltat cat de cat? Multumesc.
eu daca as fi in locul tau nu m-as muta de la digi, le-as mai da o sansa Posted Image
totusi daca faci miscarea asta recomand orange

totusi, daca doresti niste servicii cum ar fi redirectionarea catre alt numar de telefon sau apel conferinta sa stii ca nu gasesti astea la cartela orange ci doar la telekom

#8
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Clar Orange!

#9
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Orange.

#10
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Nu stiu de ce atat de clar Orange. Din propria experienta cu cei doi, Telekom a cam sarit peste Orange in mediul urban ca acoperire 4G si 3G. Orange in schimb pare ca are acoperire (4G/3G) ceva mai buna in mediul rural, pe Autostrazi, DN, DJ, trasee CFR.
Daca e vorba de abonament, as fi tentat mai degraba spre Telekom, pe langa faptul ca au nelimitat net la un pret mic, e posibil, in functie de zona, sa aiba acoperire 4G/3G mai buna decat Orange.

#11
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
Asta stiam si eu, Orange e mai ok in afara oraselor, dar indoor am mai patit sa am doar H+. Nu stiu deloc cum e Telekom la noi in oras. Stiu ca venise cineva la mine acum vreun an si nu avea 4G deloc in casa de la ei, in conditiile in care de la toate retelele am 4G aproape full. Insa poate s-au schimbat lucrurile, de asta am intrebat, poate dau peste cineva care are Telekom sa aud niste pareri.

#12
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Da e greu sa cumperi o cartela de la fiecare sa vezi cum e cu semnalul? Se gasesc la orice butic.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postlexis1, on 02 martie 2018 - 12:07, said:

Nu stiu de ce atat de clar Orange. Din propria experienta cu cei doi, Telekom a cam sarit peste Orange in mediul urban ca acoperire 4G si 3G. Orange in schimb pare ca are acoperire (4G/3G) ceva mai buna in mediul rural, pe Autostrazi, DN, DJ, trasee CFR.
Daca e vorba de abonament, as fi tentat mai degraba spre Telekom, pe langa faptul ca au nelimitat net la un pret mic, e posibil, in functie de zona, sa aiba acoperire 4G/3G mai buna decat Orange.
Nu te contrazic deloc, la mine in oras Telekom are cele mai multe site-uri dintre toti operatorii si pe toate au pus 4G. :D

#14
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
La Telekom, pe abonament au 4G bun, bate Orange din comparatiile facute intre 2 abonamente (iar cel Orange costa dublu fata de cel Telekom).
Aceleasi locatii indoor, Telekom avea 4G si Orange doar 3G. Si Telefonul cu Telekom era unul mai ieftin in timp ce acela de la Orange era varf de gama.
Dar depinde de zone, cand e vorba de operatori e greu sa generalizezi la nivel de tara pentru ca difera semnalul si de la cartier la cartier.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate