Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Consecinte neprevazute

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
David_f

David_f

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.02.2018
Salutare tuturor userilor, am o problema (sau mai multe care graviteaza in jurul uneia principale mai concret) la care vreau opinii obiective, neinfluentate de cunoasterea mea personal sau de toleranta ori asemenea.

Din cauza confuziei cu privire la orientarea mea sexuala, am decis cu mult timp in urma sa cer ajutorul unui prieten (mai mult o marturisire, sa scap de gandurile negative facute in urma argumentelor contradictorii pe care le aveam in cap). Pe scurt, nu voiam sa fiu asa, nu concepeam sa ma percep asa la inceput din cauza dezamagirii pe care as cauza-o ca urmare a ceea ce sunt si aveam stari de tristete care efectiv incepea sa doara (nu stiu cum, simteam toata partea de sus in mod ciudat, ca o compresie). Am ajuns la psiholog si a ajutat oarecum cu sustinere morala (o persoana de care imi era frica ca ar reactiona negativ si mi-as strica toate sperantele, dar s-a dovedit o persoana "umana" si cu intentii bune), dar apoi am renuntat de buna voie deoarece iar mi-am adus argumente precum "e o greseala", "nu ai dat de o fata de care sa iti placa cu adevarat si de aia nu ai atractie sexuala fata de ea, e cu un scop facuta de natura si oricum se va simtii de n ori mai bine decat cu un baiat".

Din cauza stupizeniei mele de om, influentat pozitiv peste masura de sustinere si asa mai departe, am ales sa ii ofer o suma in schimbul unui act sexual. Nu a fost placut pentru niciunul din noi, dar cred ca mai ales pentru el. Probabil starea de soc in care ma aflam a eclipsat ratiunea si posibilele urmari ale actiunii aleia. Dupa alta perioada de timp (totul ok ca si conversatii, nu parea sa se fi schimbat ceva radical in comportament), am inceput sa regret amarnic ce am facut crezand ca am traumatizat (sau cel putin influentat negativ) pe viata persoana respectiva si ca incearca sa ascunda asta doar ca sa nu ma simt vinovat. Sunt din ce in ce mai afectat de gandul ca l-as fi afectat negativ cumva, incat in unele momente ma cufund efectiv in momentul ala si nu sunt in stare sa fiu atent la ce se intampla in jurul meu (pur si simplu nu acord atentie deloc la ce e in jur in prezent). Nu vreau sa ii aduc asta ca subiect de discutie din doua motive : poate nu a fost afectat si tot ce fac e sa ii provoc regret si sa ajunga exact in starea de care ma tem; poate vrea sa fie bun cu mine sa nu ma ingrijorez daca e sa aflu si sa intru iar in tristetea aia profunda.
Chestia asta cu orientarea imi mananca efectiv fericirea, uneori ma gandesc ca sunt ok si sa pun odata mana sa imi implinesc dorinta si alta data imi vine sa dau timpul inapoi si sa ma joc in picioare ca am fost in stare sa ajung in punctul asta si ca locul meu e langa o femeie chiar si fara relatii sexuale decat un motiv de tristete pentru toti cei care imi sunt apropriati sau subiect de mila pentru tot restul societatii. Nu sunt un troll, contul e facut fiindca am mai multa incredere ca cineva de aici nu ma cunoaste si nu ma poate afecta sau ca nici eu nu il cunosc si nu il pot afecta personal, anonimitatea asta ma ajuta foarte mult sa vorbesc mult mai liber despre asta. Va multumesc din suflet ca ati avut rabdare sa cititi si pentru raspunsurile (de orice natura) primite. Seara cat mai placuta.

#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Presupunand ca nu esti troll ...uite cum se simplifica telenovela ta:
- ai dat bani unui nene ...sa i-o tragi ...sau sa v-o trageti ( irelevant ...oricum este o anomalie )
- nenea a acceptat ( deci a primit bani pentru sex ....adica , in limbaj popular este o prostituata profesionista )
- acum iti faci griji ca i-ai atins sensibilitatea

....bah ... trezeste-te ! ...sau nu te trezi ...Posted Image

#3
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Don't feed the troll Posted Image

#4
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Nu am inteles ce orientare sexuala ai. Dar pentru ca sunt un roman in adevaratul sens al cuvantului voi face presupuneri: esti homosexual. Asta nu e rau, nici ca ti-ai tras-o cu doctorul. Acum, fara sa fac glume sau ceva: Tu i-ai tras-o lui sau el tie ca sa ii dovedesti ca o sa ii placa?

Faptul ca i-ai provocat vreo trauma inimaginabila nu e asa, altii sunt violati (adica nu de buna voie) de cate 10-20 si tot n-au traume. In timp te obisnuiesti, deci stai relax. Cel putin asa presupun.

#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Prea multa filozofie pentru un lucru ce are tendinta sa intre in normalitate (ma rog, mai mult sau mai putin rapid) Ai prea mult timp liber, esti prea odihnit,ai ramas blocat pe un moment mai de rahat din viata. Daca  nu ai peste 60 de ani, nu-ti fa nici o problema, timpul le rezolva pe toate. E adevarat ca nu intotdeauna le rezolva si corect, dar asta este ceea ce  da un sens vietii: neprevazutul. Ca daca tinerii ar sti de mici ce-i asteapta in viata, niciunul n-ar mai apuca maturitatea.

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Hai bai nene... cine mai pune botul, bai... la astfel de povesti..

@initiator, get a fucking real life !

#7
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
lasa-te de homosexualitate, cauta fete si vezi-ti de viata normala

#8
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
E hilar !
    Nici trolii nu mai sunt cam erau odata !
     De data asta e pe baza de homosexuali.
     Da cineva 2 lei pe tema asta ? Nu ?
      Se poate inchide !

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Un barbat in minus, inseamna o femeie in plus pentru noi (restul barbatilor), deci nu vad unde e problema. Posted Image

#10
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

 TruculMagic, on 01 martie 2018 - 00:36, said:

Un barbat in minus, inseamna o femeie in plus pentru noi (restul barbatilor), deci nu vad unde e problema. Posted Image

Corect. Cand gasesti una frumoasa, desteapta (dar nu neaparat foarte), de preferat cu bani dar nu e neaparat ca am eu, trimite-o la mine. :))

#11
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
A luat omu' banii... nu mai intră "sensibilitatea" în discuție !
un om "sensibil" nu ar fi acceptat în ruptul capului să facă așa ceva pt bani !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate