Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Samsung S7 Edge vs. Huawei P10

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
A sosit vremea sa-mi schimb S6-ul pe care il folosesc de vreo 2 ani si ceva de zile, un telefon foarte bun dupa parerea!

Am tot stat si m-am gandit de ce as avea nevoie in plus fata de ce imi poate oferi  S6 in prezent si n-ar fi foarte multe chestii. Singura problema pe care am intampinat-o la S6 a fost lipsa unui slot de card pentru a-i mari capacitatea. Cand imi era lumea mai draga ramaneam fara spatiu pe telefon.
Inca o chestie ar mai fi autonomia bateriei care cu timpul nu prea mai da randament.
In schimb sunt foarte multumit si nu urmaresc un upgrade serios de genul S9 care urmeaza sa apara pe piata sau cine stie ce iPhone X.

Deci, Samsung S7 Edge sau Huawei P10?

#2
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
S7 edge, dar nu prea se mai oferă suport. Mă refer la update! Dar nici P10 nu stă rău. Altceva în afară de astea nu ar merge, alternative? Ce buget?

#3
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Adica, cum nu se mai ofera suport la S7 Edge?
Update la Oreo va primii sigur...si posibil si urmatorul android ;)

Edited by feribalint, 28 February 2018 - 17:34.


#4
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Nu e vorba ca ma limiteaza neaparat un buget. Daca mi-as fi dorit neaparat un Samsung S9 nu ar fi o problema sa-l cumpar, doar ca pentru nevoile mele ma pot incadra si in cele doua terminale.
Asa cum am zis, eu sunt foarte multumit in prezent si de S6 pe care il am, doar ca a suferit de curand o intalnire cu gresia si s-a spart ecranul, deci sunt cam nevoit de imprejurari sa-l schimb, nu neaparat ca nu mai corespunde dpdv capacitatilor tehnice.
Ideea este ca pe astea doua le pot cumpara la un pret foarte bun (500-800 de lei) fiind discounturi pentru telefoane de serviciu.

#5
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Am zis nu ”prea”! Vezi discuțiile despre suportul samsung legat de actualizarea la oreo, e printre ultimele care fac actualizarea! Și au făcut-o prost, prea multe buguri!

#6
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Ca il fac mai tarziu , asta asa este. Dar totusi il livreaza.

Edited by feribalint, 28 February 2018 - 17:37.


#7
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Atunci @Dau, S7 edge dacă tot ești în branșa asta!

#8
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Subscriu, dintre cele 2 si eu as merge pe S7 Edge, chiar daca este foarte fragil la o cazatura pe jos......

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
S7 edge

#10
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007

View Postnick5roo, on 28 februarie 2018 - 17:37, said:

Atunci @Dau, S7 edge dacă tot ești în branșa asta!
Eu nu lucrez intr-un astfel de domeniu, in schimb pot beneficia de aceasta oferta. Posted Image

Samsung S7 Edge ramane. Era si varianta mea, de altfel.

Edited by Dau, 28 February 2018 - 18:03.


#11
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
S7E. Si o sa primeasca si update. Functioneaza ok si cu actualul sistem de operare, nu-i lipseste nimic iar Oreo nu aduce nimic notabil in plus. De obicei evolutiile importante nu sunt pe partea software ci mai mult pe partea hardware la telefoane.

#12
salcudean99

salcudean99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 09.03.2016
p10 clar...folosesc p10 lite si sunt super multumit de el

#13
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
+S7E

Bateria nu o sa fie fenomenala mai ales dupa ceva timp dar restul compenseaza. Inteleg ca il iei nou ca daca il iei deja forjat 2 ani s-ar putea sa nu fie f bine.
De fragil e mai fragil ca S6 probabil, daca se poate asa ceva.
Update-ul la (hor)oreo am inteles ca-i garantat, nu conteaza cind, te intereseaza pina prin 2020 sa nu ai vreo surpriza ca nu-ti mere' ceva care chiar te intereseaza din cauza ca ai "doar" 7, dar asta n-o sa se intimple in curind.

Edited by f300, 28 February 2018 - 20:35.


#14
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Eu zic că încă 2 ani S7 Edge duce fără probleme cam toate aplicațiile și jocurile disponibile ;)


#15
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Votez cu S7 pentru ca amoled si pentru ca samsung. Dupa ce te obisnuiesti cu ecran de calitate amoled o sa te minunezi cum unii suporta ips-uri.
Ca sistem de operare nu exista comparatie, Samsung e net superior pentru ca ofera singura versiune de Android finisata cum trebuie. Dupa ce te obisnuiesti cu Samsung Experience orice alt Android pare neterminat.

Edited by Kroghy, 28 February 2018 - 21:40.


#16
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View PostKroghy, on 28 februarie 2018 - 21:36, said:

Votez cu S7 pentru ca amoled si pentru ca samsung. Dupa ce te obisnuiesti cu ecran de calitate amoled o sa te minunezi cum unii suporta ips-uri.
Ca sistem de operare nu exista comparatie, Samsung e net superior pentru ca ofera singura versiune de Android finisata cum trebuie. Dupa ce te obisnuiesti cu Samsung Experience orice alt Android pare neterminat.
Te contrazic legat de experienta dar mno, treaba ta. Am avut S7 si acum am Xperia X compact. Iei 2 X compact pe banii de S7 si cu toate astea X compact e mai fluid si e mult mai aproape de Android Experience. De altfel S7 e un telefon bun dar, mno...nu m-a dat peste cap.

#17
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
S7 Edge zic si eu.

#18
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
De aseară am intrat in posesia lui (S7 edge). După ce l-am desigilat, mi-am copiat rapid conținutul de pe S6 cu Samsung Switch și l-am butonat puțin.
Este ok, exact ce aveam nevoie, prin urmare sunt mulțumit.
Va multumesc!

Edited by Dau, 03 March 2018 - 14:00.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate