Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Recomandare minidisc

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Dexter Dude

Dexter Dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 22.05.2005
Cauta un model ceva mai nou de genul 2000-2001 . Modelul indicat de tine are autonomie cam mica : 5h  nu are USB si nici nu stie formate mai noi gen MDLP ( 2 sau 4 ) . In modul MDLP2 poti inregistra aprox. 157min pe un  disc de 80min la o calitate comparabila cu un mp3 la 160k.

#38
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

 vldc, on 28 februarie 2018 - 18:12, said:

DCC-ul a fost inventat de Philips.
DAT-ul e lossless din nastere. PCM la 48KHz.
Philips si Matsushita in 1992. La noi s-au gasit aproape exclusiv aparate DCC Panasonic la celebrele reprezentante.
DAT existau atat cu 48KHz cat si cu 44,1KHz.

#39
Nikoles

Nikoles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 27.09.2013

 Dexter Dude, on 28 februarie 2018 - 18:27, said:

Cauta un model ceva mai nou de genul 2000-2001 . Modelul indicat de tine are autonomie cam mica : 5h  nu are USB si nici nu stie formate mai noi gen MDLP ( 2 sau 4 ) . In modul MDLP2 poti inregistra aprox. 157min pe un  disc de 80min la o calitate comparabila cu un mp3 la 160k.

Multumesc. Asta e si ideea thread-ului, sunt chichite despre aceste aparate ce imi pot scapa si hai sa fim seriosi, nici nu ma pot informa peste noapte in legatura cu toate aspectele ce pot interveni. Am gasit altul, imi place foarte mult designul, sper sa fie ok. Celalalt avea avantajul ca era complet, cu toate accesoriile.

#40
Nikoles

Nikoles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 27.09.2013

 exceswater, on 28 februarie 2018 - 16:00, said:


Am luat http://www.minidisc....ny_MZ-N707.html

O sa-i fac niste poze si le voi posta. Exemplele din link-urile date au in spate vreo motivatie tehnica sau au fost asa la nimereala? Vad ca sunt preturi foarte diferite.  Ca sa stiu ce am pierdut. Apropo, eu am ales bine?

#41
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
ai ales bine. îmi place că ai luat varianta care funcționează cu baterii normale AA/R6. este și NetMD, poți înregistra mai ușor/rapid MD-urile.

acum 10 ani aveam și eu unul, încă îmi aduc aminte că l-am luat în stare impecabilă de la cineva cu 20 lei. jucăria avea acumulator proprietar (un fel de AA/R6 plat) și l-am luat descărcat (de aceea l-am luat cu 20 lei, acel cineva credea că este defect). reîncărcam acumulatorul cu un încărcător universal.

deși pierdeam o grămadă de timp înregistrând manual disk-urile din placa de sunet Sound Blaster de la vremea aceea (prin cablu analogic), la calitatea sunetului bătea cam orice mp3 player de atunci. să nu mai zic că eram singurul din liceu cu așa ceva. topic-ul ăsta mi-a reînviat câteva amintiri.

Edited by bluke424, 08 March 2018 - 00:02.


#42
Nikoles

Nikoles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 27.09.2013
Singurul din liceu care a avut 20 de lei sa-si cumpere walkman MD. Posted Image

Ar merge incarcat acumulatorul cu un incarcator normal pentru baterii AA R6? Am un Walkman WM EX674 ce are si un acumulator gumstick dar nu am incarcatorul.

Edited by Nikoles, 08 March 2018 - 00:37.


#43
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
da, merge reîncărcat cu un încărcător pentru AA/R6, condiția e să aibă loc. dacă nu, poți face un artificiu cu ceva fire ca să-l legi la încărcător.

Edited by bluke424, 08 March 2018 - 12:38.


#44
Nikoles

Nikoles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 27.09.2013
Multumesc. Deci nu dau foc la ceva. Ramane de vazut cat se mai incarca sau cat mai tine dupa ce se incarca. Timpul de reincarcare cat trebuie sa fie?

#45
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
nu mai țin minte exact ce specificații aveau încărcătorul și acumulatorul respectiv. în principiu ar trebui să aibă o eficiență de aprox. 70%, poți face un calcul orientativ în funcție de amperajul încărcătorului și acumulatorului ținând cont de eficiența respectivă.

ca safe bet, îl poți lăsa din prima 2 ore la încărcat. presupunând că este vorba de un încărcător relativ nou (2010 încoace), ar trebui să aibă diverse protecții pentru supraîncărcare, deci nu pocnește nimic dacă îl uiți în priză.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate