Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Asus ZenFone 5Z

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 27.11.2007
Asus prezinta la MWC 2018 flagship-ul companiei pt anul 2018 ZenFone 5Z. Acesta este o copie dupa iPhone X.

The 6.2-inch Full HD+ display offers up a 19:9 aspect ratio, instead of the more standard 18:9 coming from many other “tall display” Android phones.
The ZenFone 5Z is powered by a Snapdragon 845 with an Adreno 630 GPU. Other key specs include 6 GB RAM, 64 GB storage, dual-SIM support, and a 3,300 mAh battery with smart charging technology.

Immersive Audio experience
The ZenFone 5Z has two five-magnet stereo speakers driven by dual amplifiers to ensure maximum volume while reportedly protecting them from damage with its built-in “smart” technology.
The ZenFone 5Z also supports Hi-Res Audio files encoded at up to 24-bit/192KHz sample rates and supports DTS Headphone:X for 7.2-channel virtual surround-sound when using headphones.
Dual cameras are all the rage these days, so it’s no surprise to see a dual-camera configuration on the ZenFone 5Z. The main camera is a 12MP shooter with a Sony IMX 363 processor, with an f 1.8 aperture and 83-degree field of view. The second camera offers a 200-degree field of view. Up front you’ll find a pretty standard 8MP shooter.
The Asus ZenFone 5Z will arrive this June, priced at $499 or 480 euros.

Attached Files



#2
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Producatorii astia chiar nu mai au imaginatie..

#3
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Camera slaba , design ok ish , pret ok ish

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
VIne cu ASUS ZenUi sau cum ii zice,plus un maldar de aplicatii inutile?

#5
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015
Ia spuneti-mi si mie ce aplicatii inutile are? Am doua asus-uri in familie si imi plac.

#6
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008

View Postxeleron, on 28 februarie 2018 - 08:26, said:

VIne cu ASUS ZenUi sau cum ii zice,plus un maldar de aplicatii inutile?
De la android 7 au cam dispărut alea! Dacă sunt câteva, acum de pot dezinstala, nu dezactiva, e o diferență!

Edited by Dany_Darke, 23 March 2018 - 22:36.


#7
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Pare interesant....
Am Zenfone 2 ZE551ML acum de 3 ani dar care in ultimul an m-a cam dezamagit. Ecranul s-a albit pe margini si merge cam prost in anumite momente.
Mi se pare foarte tare ideea cu ecranul complet/aproape complet pe suprafata acestuia, sper sa tina si in viitor.

#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Asus a avut probleme cu seria zenfone 2 cel puțin și cu bloatware instalat, vezi forumurile lor cât de pline sunt

Edited by Dany_Darke, 23 March 2018 - 22:36.


#9
Rhandy

Rhandy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 18.07.2012
Xeleron, da de acord, la zenfone 2 au avut mult bloatware. Eu am zenfone 3 si cand l-am cumparat venea cu Android 6 si avea si el mult bloatware, apoi la unul din update-urile facute pe cand aveam Android 7 au eliminat foarte mult bloatware iar dupa ce am facut update la Andoid 8 pot sterge bloatware-ul si astfel raman cu aplicatiile instalate de mine. La seria zenfone 2 nu poti pentru ca acolo poti upgrada pana la maxim Android 6.

Edited by Rhandy, 23 March 2018 - 18:12.


#10
ionut_p71

ionut_p71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.08.2006
De cateva zile mi s-a stricat (rupt) cablul original si am zis sa-mi iau cablu cu cap magnetic. Mi-a sosit cablul (EVT daca are importanta marca), dar se intampla ceva ciudat: daca bag cablul impreuna cu capul magnetic in telefon pentru a reincarca bateria telefonului merge incarcarea rapida (doua plusuri pe iconita bateriei din Setari -->Baterie). Daca cel putin o data indepartez cablul de incarcare, cu capul magnetic ramas in mufa telefonului, la reatasarea cablului (contact magnetic intre capul introdus in telefon si restul cablului special) nu se mai incarca rapid, ci normal (durata foarte mare de reincarcare). Cu alte cuvinte, se pare ca aceste cabluri cu cap magnetic nu functioneaza cu Zenfone 5z. Telefonul trebuie sa "simta" mufa USB tip C intrand in telefon. S-a lovit cineva de aceasta problema cu Zenfone 5Z sau stie cineva, exista vreo setare care sa o rezolve ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate