Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Adeverinta de venit de la Administratia financiara

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Degaj3

Degaj3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2016
Salutare!
Am nevoie de adeverinta de venit de la Administratia financiara ( care cred ca e ANAF-ul corect? ), in Bucuresti, este prima data cand am nevoie de o astfel de adeverinta deci nu stiu cum se procedeaza sau ce documente trebuie sa ai la tine. Apreciez orice raspuns. Multumesc!

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Pentru ce ai nevoie de adeverinta ?

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Degaj3, on 27 februarie 2018 - 22:31, said:

Salutare!
Am nevoie de adeverinta de venit de la Administratia financiara ( care cred ca e ANAF-ul corect? ), in Bucuresti, este prima data cand am nevoie de o astfel de adeverinta deci nu stiu cum se procedeaza sau ce documente trebuie sa ai la tine. Apreciez orice raspuns. Multumesc!

Se completeaza o cerere si se merge la ANAF-ul de sector pentru adeverinta. Se sta la coada la inspectorul de zona si pana la urma se rezolva.

Asta e cererea pe care trebuie sa o duci completata:
https://www.juridice...-adev-venit.pdf

Edited by rosix, 27 February 2018 - 22:38.


#4
Degaj3

Degaj3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2016

 pasilla, on 27 februarie 2018 - 22:36, said:

Pentru ce ai nevoie de adeverinta ?
Am nevoie la dosarul pentru bursa sociala de la facultate.

 rosix, on 27 februarie 2018 - 22:37, said:

Se completeaza o cerere si se merge la ANAF-ul de sector pentru adeverinta. Se sta la coada la inspectorul de zona si pana la urma se rezolva.

Asta e cererea pe care trebuie sa o duci completata:
https://www.juridice...-adev-venit.pdf
Mersi! Stii cumva daca m-i se va elibera in aceeasi zi sau pe loc? Sau o voi primi peste 1 sau 2 zile?

#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Degaj3, on 27 februarie 2018 - 22:43, said:

Mersi! Stii cumva daca m-i se va elibera in aceeasi zi sau pe loc? Sau o voi primi peste 1 sau 2 zile?

In aceeasi zi, dar se sta, de regula, la o coada, ca-i venita tot felul de lume pe acolo sa rezolve cate ceva.  Mergi intai la Registratura sa-i dea numar de intrare, apoi te indruma de acolo la ce birou de inspector de zona sa mergi (e pe cartiere, pe zone, pe strazi).  Stai la o coada, se uita un nene sau o duamna in calculator in evidenta fiscala si iti da hartia.

#6
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Facultate din Romania?

#7
Degaj3

Degaj3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2016

 e_bulu, on 28 februarie 2018 - 09:59, said:

Facultate din Romania?
Da.

#8
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Stii de ce intrebam? Pentru ca e si fiica mea in aceeasi situatie (bine, inca nu a inceput, e inca la liceu dar a fost admisa la cinci facultati din Anglia) iar aia ne-au cerut adeverinte de venit si s-au multumit cu cele de la serviciu.
Sa ai succes!

Edited by e_bulu, 28 February 2018 - 10:12.


#9
Degaj3

Degaj3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2016

 e_bulu, on 28 februarie 2018 - 10:12, said:

Stii de ce intrebam? Pentru ca e si fiica mea in aceeasi situatie (bine, inca nu a inceput, e inca la liceu dar a fost admisa la cinci facultati din Anglia) iar aia ne-au cerut adeverinte de venit si s-au multumit cu cele de la serviciu.
Sa ai succes!
Vă mulțumesc frumos și mult succes în continuare atât dumneavoastră cât și fiicei dumneavoastră.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate