Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Tentativa vatamare corporala

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
Zebulon

Zebulon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 20.06.2008
Am fost cu niște prieteni afaraa zăpadă. M-am băgat în zăpadă și m-am lăsat acoperit de ei de zăpadă, astfel încât am fost imobilizat aproape(era o joaca). Apoi unul din ei a pus pe mine o petarda, adică o fumigena care ia foc și face flama puternica 5 secunde și apoi explodează și face artificii mici. Eu nu știam ca a pus-o pe mine.
Abia după ce am simțit căldură puternica, adică după 3secunde m-am ridicat și am dat-o jos de pe mine. Mi-a penetrat 3 straturi de haine, gaura mare, și m-a pârlit puțin.
Ideea e ca dacă ma ridicam mai târziu putea sa fie mult mai rău, sa îmi facă gaura în burta. Trebuie sa menționez ca nu am știut ca e fumigena sau ce a fost, abia după ce m-a pârlit am aflat ce e.
Rana e de 4 cm in diametru, e o arsura mica, fără sângerare.
Vreau sa fac plângere la politie pentru vătămare corporala. Cum procedez mai departe?

Dacă aveți chef de trolling va rog sa nu postați. Eu era sa sufăr ditamai arsura lângă bazin și nu îmi arde de glume.

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
S-o treci la învățătură de minte și să schimbi cercul de prieteni.
Dacă ești deștept.
Dar dacă ești din aia care bănui, las-o așa. Ce se poate intampla mai rău? Poate doar să muriți toți din masina condusă de unul mai prost, să ajungi in pușcărie, etc.

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostZebulon, on 27 februarie 2018 - 22:26, said:

Rana e de 4 cm in diametru, e o arsura mica, fără sângerare.
Vreau sa fac plângere la politie pentru vătămare corporala. Cum procedez mai departe?

Te duci si depui o plangere la Politie, descriind cat mai exact cum s-a petrecut si faptuitorii. Nu stiu daca trebuie scos certficat de la IML, iti vor spune cei de la Politie.

LE:  Daca sunteti toti cocari si aveti frecvent glume de autobaza intre voi, dar unii sunt mai smecheri decat altii, n-are rost sa va parati la Politie, rezolvati-o ca intre baieti de baieti...

Edited by rosix, 27 February 2018 - 22:36.


#4
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 16.04.2007
Pai, te duci la cea mai apropiata sectie si faci plangere, te indruma organu!
si 2. pregaste-te, la intarcere sa iti bage o petarda in anus ca i-ai turnnat!

ps. schimba gorobetii cu care o 'arzi'!

#5
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View PostZebulon, on 27 februarie 2018 - 22:26, said:

Am fost cu niște prieteni afaraa zăpadă. M-am băgat în zăpadă și m-am lăsat acoperit de ei de zăpadă, astfel încât am fost imobilizat aproape(era o joaca). Apoi unul din ei a pus pe mine o petarda, adică o fumigena care ia foc și face flama puternica 5 secunde și apoi explodează și face artificii mici. Eu nu știam ca a pus-o pe mine.
Abia după ce am simțit căldură puternica, adică după 3secunde m-am ridicat și am dat-o jos de pe mine. Mi-a penetrat 3 straturi de haine, gaura mare, și m-a pârlit puțin.
Ideea e ca dacă ma ridicam mai târziu putea sa fie mult mai rău, sa îmi facă gaura în burta. Trebuie sa menționez ca nu am știut ca e fumigena sau ce a fost, abia după ce m-a pârlit am aflat ce e.
Rana e de 4 cm in diametru, e o arsura mica, fără sângerare.
Vreau sa fac plângere la politie pentru vătămare corporala. Cum procedez mai departe?

Dacă aveți chef de trolling va rog sa nu postați. Eu era sa sufăr ditamai arsura lângă bazin și nu îmi arde de glume.
Du-te la politie cel mai bine si iti dau ei detalii sau pe forumul de politisti dar tre sa ai 18 ani sa te inscrii. Si schimba anturajul ala de tembeli.

#6
effect

effect

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.07.2006
Nu lua in seama tachinarile de pe forum. Nu trebuie sa te razbuni. Dar trebuie sa iesi imediat din acel anturaj!

#7
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Stai liniștit,dute la o bere cu preteni,si nu mai faceți glume,de genul asta,sunt glume proaste,

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
@initiator

Inainte de a te duce la Politie, incearca sa te gandesti daca ala care a facut-o "a facut-o de prost sau de neam prost?", pentru ca e o diferenta intre cele doua stari.  Exista tineri pe lumea asta care, nu sunt chititi sa faca rau cu orice pret, dar sunt atat de prosti, de geme pamantul sub ei, astfel incat nu se gandesc la consecintele faptelor pe care le fac atunci cand arunca o petarda in fata cuiva.  Cealalta varianta e ca unul a facut-o din rautate, vrand sa-ti provoace o suferinta si atunci, da.. poate ar trebui sa te duci la Politie.

Edited by rosix, 27 February 2018 - 22:47.


#9
Zebulon

Zebulon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 20.06.2008
Ma io știu și eu ce înseamnă gluma. Am ales sa nu ii rup și cealaltă mana după ce mi-a făcut asta. Nu sunt cu glume de șantier.
Eu am întrebat doar ce pot face dpdv juridic. Nu e vorba de schimbat anturajul, ci doar de aruncat merele proaste afara. Anturajul e bun.


#10
Zebulon

Zebulon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 20.06.2008
@ rosix
A făcut-o de neam prost. I-am zis în gluma sa pună petarda pe mine și el m-a crezut.

#11
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017
"Am ales sa nu ii rup și cealaltă mana după ce mi-a făcut asta" Pai daca i-ai rupt o mana mai bine stai linistit, ai toate sansele sa iesi mai sifonat in justitie decat el, asta este, o treci la experiente neplacute si vorba colegilor, schimba anturajul

#12
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,434
  • Înscris: 10.08.2005

View PostZebulon, on 27 februarie 2018 - 22:50, said:

A făcut-o de neam prost. I-am zis în gluma sa pună petarda pe mine și el m-a crezut.
din punct de vedere juridic n-ai nici-o sansa

Edited by MarianG, 27 February 2018 - 22:52.


#13
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,212
  • Înscris: 23.08.2014

View PostZebulon, on 27 februarie 2018 - 22:50, said:

@ rosix
A făcut-o de neam prost. I-am zis în gluma sa pună petarda pe mine și el m-a crezut.
Hai frate, deja tu ai si zis sa o puna si acum tu vrei sa depui si plangere.E un rahat toata povestea, stai relax acasa ca doar te faci de rusine

#14
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostZebulon, on 27 februarie 2018 - 22:50, said:

@ rosix
A făcut-o de neam prost. I-am zis în gluma sa pună petarda pe mine și el m-a crezut.

Mergi la Politie si depui plangere. O sa-ti spuna cel de acolo daca ai nevoie de constatare de la IML, pentru deschiderea unui dosar penal.  Si sunt de acord cu tine  - glumele de autobaza cu bagatul petardei in chiloti chiar nu merg.

#15
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postfqx, on 27 februarie 2018 - 22:55, said:

Hai frate, deja tu ai si zis sa o puna si acum tu vrei sa depui si plangere.E un rahat toata povestea, stai relax acasa ca doar te faci de rusine

NU. Chiar il sfatuiesc sa depuna plangere astfel incat cocarii sa si-o fure.

#16
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostZebulon, on 27 februarie 2018 - 22:26, said:

Am fost cu niște prieteni afaraa zăpadă. M-am băgat în zăpadă și m-am lăsat acoperit de ei de zăpadă, astfel încât am fost imobilizat aproape(era o joaca). Apoi unul din ei a pus pe mine o petarda, adică o fumigena care ia foc și face flama puternica 5 secunde și apoi explodează și face artificii mici. Eu nu știam ca a pus-o pe mine.
Abia după ce am simțit căldură puternica, adică după 3secunde m-am ridicat și am dat-o jos de pe mine. Mi-a penetrat 3 straturi de haine, gaura mare, și m-a pârlit puțin.
Ideea e ca dacă ma ridicam mai târziu putea sa fie mult mai rău, sa îmi facă gaura în burta. Trebuie sa menționez ca nu am știut ca e fumigena sau ce a fost, abia după ce m-a pârlit am aflat ce e.
Rana e de 4 cm in diametru, e o arsura mica, fără sângerare.
Vreau sa fac plângere la politie pentru vătămare corporala. Cum procedez mai departe?

Dacă aveți chef de trolling va rog sa nu postați. Eu era sa sufăr ditamai arsura lângă bazin și nu îmi arde de glume.
Fa plangere si pentru distrugere; scoate-ti repede si certificat de la medicina legala. Sau ia-o si tu ca pe o farsa...

#17
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Chiar daca si el insusi e un cocar.. ca i-a invitat, practic, pe aia sa-i bage petarda in cur... tot agresiune cu vatamare corporala se cheama...

#18
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View PostDeathRow, on 27 februarie 2018 - 23:00, said:

Am si eu o latura de muiere ca baietii astia de pe aici si o sa ma duc la militie sa depun plangere ca m-ai facut orfan, GATA!
O sa cer despagurbiri morale!
Si eu am dat bataie cand eram mic si am luat de nu am mai putut si nu m-am dus la politie. Dar cand te-a ars cineva nu e de glumit. Fiindca doare rau si te ustura noaptea si lasa cicatrici penale care se vindeca rau eu si acum am cicatrice pe picior de la toba de pe motocicleta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate