Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Steam cont

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Gamerul2018

Gamerul2018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.01.2018
Am o problema foarte mare am cumparat 4 chei de cs go ca sa deschid cutii care au costat in total 10 euro si am platit cu contul de paypal,problema este ca facusem contul de paypal doar ca sa cumpar cheile iar dupa ce le-am cumparat si am deschis cutiile am sters contul de paypal iar dupa aceea mi-au trimis mesaj de la paypal ca plata catre Steam nu se va efectua fiindca mi-am inchis contul si acum nu stiu ce sa fac e ca si cum i-am pacalit fara sa vreau pentru ca eu am luat deja skin-urile din cutiile pe care le-am deschis si nu stiu ce o sa se intample acum oare o sa ma dea in judecata? sunt foarte ingrijorat.

#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Cel mai probabil îți vor suspenda contul până le vei da banii. ;)

#3
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
Cine te opreste sa iei legatura cu Steam suport?
Poti plati foate bine cu orice card bancar care accepta plati online.

#4
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014

View PostGamerul2018, on 26 februarie 2018 - 23:22, said:

Am o problema foarte mare am cumparat 4 chei de cs go ca sa deschid cutii care au costat in total 10 euro si am platit cu contul de paypal,problema este ca facusem contul de paypal doar ca sa cumpar cheile iar dupa ce le-am cumparat si am deschis cutiile am sters contul de paypal iar dupa aceea mi-au trimis mesaj de la paypal ca plata catre Steam nu se va efectua fiindca mi-am inchis contul si acum nu stiu ce sa fac e ca si cum i-am pacalit fara sa vreau pentru ca eu am luat deja skin-urile din cutiile pe care le-am deschis si nu stiu ce o sa se intample acum oare o sa ma dea in judecata? sunt foarte ingrijorat.
posibil sa iti blocheze contul.Da mesaj la suport sa vezi ce e de facut, iti vor cere probabil sa faci plata.

#5
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.09.2012
nu te da nimeni in judecata pentru 10 euro lmao

#6
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 22.11.2006
10 euro ? Doar nu te astepti sa vina mascatii peste tine. Ia legatura si plateste si o sa fie totul ok.

#7
Gamerul2018

Gamerul2018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.01.2018

View Postbluesnake, on 27 februarie 2018 - 00:12, said:

10 euro ? Doar nu te astepti sa vina mascatii peste tine. Ia legatura si plateste si o sa fie totul ok.
si daca nu platesc ce se intampla? mi-e frica sa nu ma dea in judecata sau sa puna oprire pe salariu ca am platit cu cardul parintilor

#8
DeathRow

DeathRow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.01.2018
Ceea ce nu intelegi tu e ca plata s-a efectuat, tranzactiile online nu se fac pe ochi frumosi sau ''pe caiet'', ceea ce ti-au spus ei este o eroare, stai linistit, plata se face instant, nu iti da nimeni cd-keyul sau ce ai cupmarat tu fara sa ii intre banii in cont.

#9
cjo

cjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 25.05.2016
E urat ca folosesti cardul parintilor fara voie. Copiii nu au voie sa umble cu asa ceva!

#10
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
Daca afla maicata te bate o luna , banii se iau instant de pe card deci plata a fost efectuata catre Steam.

#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View PostGamerul2018, on 26 februarie 2018 - 23:22, said:

Am o problema foarte mare am cumparat 4 chei de cs go ca sa deschid cutii care au costat in total 10 euro si am platit cu contul de paypal,problema este ca facusem contul de paypal doar ca sa cumpar cheile iar dupa ce le-am cumparat si am deschis cutiile am sters contul de paypal iar dupa aceea mi-au trimis mesaj de la paypal ca plata catre Steam nu se va efectua fiindca mi-am inchis contul si acum nu stiu ce sa fac e ca si cum i-am pacalit fara sa vreau pentru ca eu am luat deja skin-urile din cutiile pe care le-am deschis si nu stiu ce o sa se intample acum oare o sa ma dea in judecata? sunt foarte ingrijorat.
Vezi ca indiferent cat timp a fost deschis contul de PP, tranzactie le apare parintilor atat in aplicatia de Internet Banking, cat si in lista tranzactiilor si extrasul de cont.
Asa ca bataia tot n-o poti evita.

Daca mai ai de gand sa faci lucruri de-astea roaga-i pe parinti sa te duca de manuta la banca si sa-ti deschida un cont separat. Nu de alta, dar poate alta data bagi datele cardului pe un site de phishing, si sa vezi atunci ce 'bataie sora cu moartea' iti vor da parintii cand se trezesc cu contul gol sau pe minus.

Edited by Hider141, 27 February 2018 - 08:15.


#12
cevaflood

cevaflood

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 09.02.2018

View PostGamerul2018, on 26 februarie 2018 - 23:22, said:

Am o problema foarte mare am cumparat 4 chei de cs go ca sa deschid cutii care au costat in total 10 euro si am platit cu contul de paypal,problema este ca facusem contul de paypal doar ca sa cumpar cheile iar dupa ce le-am cumparat si am deschis cutiile am sters contul de paypal iar dupa aceea mi-au trimis mesaj de la paypal ca plata catre Steam nu se va efectua fiindca mi-am inchis contul si acum nu stiu ce sa fac e ca si cum i-am pacalit fara sa vreau pentru ca eu am luat deja skin-urile din cutiile pe care le-am deschis si nu stiu ce o sa se intample acum oare o sa ma dea in judecata? sunt foarte ingrijorat.
Probabil se referea la Viitor fara plata nu primesti nimic mai ales online

#13
gabrielmarciuc

gabrielmarciuc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.10.2016
De ce nu ai platit direct cu cardul?

#14
macarony_2007

macarony_2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 21.02.2018

View Postbluesnake, on 27 februarie 2018 - 00:12, said:

10 euro ? Doar nu te astepti sa vina mascatii peste tine. Ia legatura si plateste si o sa fie totul ok.
In Romania orice este posibil, intra ei neinvitati dapa-i la asa ceva. Trebuie sa ia legatura cu ei sa stabileasca plata, altfel belea mare, ANAF-ul, mascatii, treaba serioasa. evaziune fiscala si inselaciune pentru 10 euro Posted Image

View PostGamerul2018, on 27 februarie 2018 - 00:18, said:

si daca nu platesc ce se intampla? mi-e frica sa nu ma dea in judecata sau sa puna oprire pe salariu ca am platit cu cardul parintilor
Te omoara mata si tacto cand or sa afle de isprava ta. Pregateste-te Posted Image

Edited by macarony_2007, 27 February 2018 - 13:43.


#15
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postmacarony_2007, on 27 februarie 2018 - 13:42, said:

Te omoara mata si tacto cand or sa afle de isprava ta. Pregateste-te Posted Image
Nu vreau sa fiu in locul lui. Posted Image

Edited by YourFan, 27 February 2018 - 23:54.


#16
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Cand iti faci cont la PayPal trebuie sa te inregistrezi cu o adresa de e-mail.
Cand faci o tranzactie prin acest serviciu, indiferent de destinatar, primesti un mail detaliat cu valoarea tranzactiei. Cand a ajuns acel mail la tine banii deja au plecat din cont.
Verifica inbox-ul de la mail-ul cu care te-ai inregistrat si vezi.

Cere-le parintilor sa iti faca un card de debit cu care sa te inscrii la paypal. tii cardul gol mereu si pui bani pe el doar cand ai nevoie.

#17
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008

View Postgabrielmarciuc, on 27 februarie 2018 - 12:22, said:

De ce nu ai platit direct cu cardul?

Nu toate cardurile pot fi folosite pentru plata directă. Unul dintre ele este Maestro.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate