Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Program care face sa ploua peste wallpaper

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
bionix

bionix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.12.2006

 mihaiduban, on 27 februarie 2018 - 15:34, said:

nu spune ca te-ai suparat ?
Onn topic nu pot sa fiu pt ca eu nu ma folosesc chestii de genul asta de mult
Nu mai. Nu m-am suparat :)
Vreau doar sa stam ontopic. Daca ai o idee sau gasesti un bug esti bine venit sa comentezi :)

#20
bionix

bionix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.12.2006
Am reusit sa fac programul sa deseneze animatia pe Win7 sub icon-uri (o sa fac un release maine).

Pana atunci am nevoie de ajutor cu testingul lui pe Win8/10:
https://forum.softpe...per-sub-win810/

Ma poate ajuta cineva? Dureaza 60 secunde (cu tot cu download) Posted Image Posted Image

#21
bionix

bionix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.12.2006
Support for wallpaper Fill/Fit.

Attached Files



#22
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 exceswater, on 27 februarie 2018 - 12:52, said:

El e creatorul si proprietarul site-ului. Teoretic.

Bună idee. Frumos.

Dacă vrei ceva și mai frumos, uită-te cum curg picăturile pe un geam atunci când plouă. Fă și tu ceva asemănător. Aia aș folosi și eu.
Cel de acum arată ca o baltă în care cade ploaia.
Si care balta sta pe verticala.

#23
cristian cimpanu

cristian cimpanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 25.01.2005
Vorba colegilor... nu e interesant efectul... Însă ideea este laudabila. Iti propun... Pentru ca este sezon... aceasi idee doar cu fulgi de zăpada care sa se adune pe zone alese dintr o imagine. Iti pun la dispozitie niste imagini (proprietate) cu locuri interesante din Romania eventual din lume paste care sa aplici efectul... vinzi "la imagine"... 1$. Nu stiu dacă vinzi in Romania... Dar de exemplu o astfel de imagine cu eifel ti o cumpara 50.000 turisti ai parisului pe an.

#24
sanhan

sanhan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 27.02.2018

 cristian cimpanu, on 02 martie 2018 - 21:01, said:

Vorba colegilor... nu e interesant efectul... Însă ideea este laudabila. Iti propun... Pentru ca este sezon... aceasi idee doar cu fulgi de zăpada care sa se adune pe zone alese dintr o imagine... Dar de exemplu o astfel de imagine cu eifel ti o cumpara 50.000 turisti ai parisului pe an.
Da, cu condiția s-o poată atârna pe peretele din antreul propriei locuințe ca s-o și vadă cei ce îi vizitează, căci pentru desktop încă de pe vremea XP-ului există aplicații care simulau o ninsoare, ba chiar se și așeza zăpada pe elementele care erau acolo (shortcut-uri, ferestre deschise, taskbar etc)

LE
A, da, și uitasem: tot de atâți ani există aplicații pentru crearea de animații pe diverse zone ale fișierelor imagine (simulare de apă vălurită sau curgătoare,  ierburi sau copaci mișcati de vânt, ninsoare, ploaie, fluturi , păsări ce zboară etc) Unde sunt sutele de mii de turiști care au cumpărat imaginile prelucrate în acest fel?

Edited by sanhan, 03 March 2018 - 23:34.


#25
bionix

bionix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.12.2006

 cristian cimpanu, on 02 martie 2018 - 21:01, said:

Iti propun... Pentru ca este sezon... aceasi idee doar cu fulgi de zăpada care sa se adune pe zone alese dintr o imagine. Iti pun la dispozitie niste imagini (proprietate) cu locuri interesante din Romania eventual din lume paste care sa aplici efectul... vinzi "la imagine"... 1$. Nu stiu dacă vinzi in Romania... Dar de exemplu o astfel de imagine cu eifel ti o cumpara 50.000 turisti ai parisului pe an.
Mersi mult. Cu siguranta am sa adaug efecte. Or sa fie toate intr-un program. Userul o sa aleaga efectul si imaginea dorita. Programul o sa ramana freeware.

#26
bionix

bionix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.12.2006
v3.5 (online) are support pt animatie SUB icon-uri in Win 7.
http://www.bionixwal...mated_Wallpaper

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate