Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Problema subtritrare in romana Netflix

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
RhadooR

RhadooR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 01.10.2009
Weekend-ul trecut, mi-am facut un cont pe netflix, dar din pacate pe tv-ul LG 32LA620S-ZA, nu imi apare la niciun film/documentar subtitrarea in limba romana. Tin sa specific, ca pe alt tv-ul, samsung, de aceasta data, imi apar subtritarile in limba romana. Ce ar fi de facut? Multumesc.

Edited by RhadooR, 26 February 2018 - 21:11.


#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Cumperi alt tv. Sau un dispozitiv extern de redare.

#3
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Inveti engleza si gata, eu am renuntat la subtitrari prin clasa a 10-a.

Edited by SpeedDemon, 26 February 2018 - 21:17.


#4
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,525
  • Înscris: 03.10.2013

 RhadooR, on 26 februarie 2018 - 21:08, said:

Weekend-ul trecut, mi-am facut un cont pe netflix, dar din pacate pe tv-ul LG 32LA620S-ZA, nu imi apare la niciun film/documentar subtitrarea in limba romana. Tin sa specific, ca pe alt tv-ul, samsung, de aceasta data, imi apar subtritarile in limba romana. Ce ar fi de facut? Multumesc.

daca e dinainte de 2014 nu merge
asa am si eu
lla Samsungul cumparat in decembrie merge fara plobleme

Netflix. Probleme cu subtitrarile în limba română pe Smart tv-urile Samsung
Scris de DragosU in 22 februarie 2017 in categoria tv
Pe aplicatia Netflix de pe televizorul Samsung Smart tv din dotare (UE37D5500, Cred că este producție 2013) nu imi apar subtitrările în limba română, acolo unde există. Eu mă uitam cu subtitrări în engleză, dar la unele filme simt nevoia de subtitrări în RO.
Citisem pe forumuri că trebuie să fac un update la televizor, am făcut update-ul, dar tot nu merg subtitrările în română.
Așa că am luat legătura cu cei de la Netflix și mi-au recomandat să iau legătura cu Samsung. Redau aici discuția exactă cu cei de la Samsung Chat:
    Cunoastem aceasta situatie si se lucreaza in vederea rezolvarii impreuna cu cei de la netflix.
Acum așteptăm să se facă update-ul. Să sperăm că repede!

Edited by collina1976, 26 February 2018 - 21:26.


#5
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
RhadooR, eu am LG de-un leat ca al tău (2013), doar că e model LA660S, și nici la el nu merg subtitrările în română, doar cele în engleză, dacă sunt.

#6
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
LG OLED 55BV7 + Netflix = love....nu am probleme cu subtitrarile in limba romana

#7
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
am inteles, ti-ai luat oled, felicitari.

cel mai prastie televizor 2017 + netflix = tot love.
problema cu subtitrarile e la tv mai vechi. netflix da vina pe producatori, aia pe netflix. logica spune ca producatorii nu vor, netflix are interes sa mearga titrarile si pe tv-uri din 1900 toamna, aia nu, sa cumperi altul. asa ca nu scot nici un update.

netflix foloseste 2 tipuri de subtitrari, ala clasic, text, pe care il vad toate tv-urile. engleza, germana, turca si inca cateva sunt in metoda asta.
la celalalt tip, subtitrarea e practic o imagine suprapusa peste imaginea filmului. romana e titrata prin metoda asta.

Edited by slai, 26 February 2018 - 22:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate