Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Gestionarea conturilor de stocare cloud?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
rew2

rew2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.04.2009
Salutare!
Ce program pentru gestionarea conturilor de cloud folositi?
Caut o solutie care sa ma ajute sa mut fisiere/foldere intre mai multe conturi de Mega si/ sau alte conturi de cloud - Google Drive, Onedrive.
Programele de Windows gasite den CloudBucket sau AirBrowser dau rateuri. Alte solutii gen Otixo au limita de transfer( variantele free Posted Image )
O solutie de compromis ar fi Multcloud-are doar varianta web.
Astept pareri si propuneri!


Multumesc anticipat pentru ajutor!

Edited by rew2, 26 February 2018 - 20:02.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Singura solutie eficienta este sa platesti pentru spatiul necesar  in cloud.

#3
rew2

rew2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.04.2009

View Postpasilla, on 26 februarie 2018 - 20:11, said:

Singura solutie eficienta este sa platesti pentru spatiul necesar  in cloud.

Ai dreptate!  Spatiu am: 3 conturi de Mega=150GB, un cont de Google drive 15 GB. Un cont de Mega este primar (urc poze de pe tel, back up  fisiere de pe laptop, etc) iar restul ca si spatii de arhivare cand contul primar se umple. Cu Otixo gestionez toate conturile printr-o singura aplicatie de pe tel dar nu este utila petru transfer- 2GB trafic lunar. Caut ceva asemanator far fara limita transfer sau una mai mare.

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
rclone

#5
HAL9000

HAL9000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 07.06.2013
Alta solutie ar fi un NAS

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postrew2, on 26 februarie 2018 - 20:20, said:

Ai dreptate!  Spatiu am: 3 conturi de Mega=150GB, un cont de Google drive 15 GB. Un cont de Mega este primar (urc poze de pe tel, back up  fisiere de pe laptop, etc) iar restul ca si spatii de arhivare cand contul primar se umple. Cu Otixo gestionez toate conturile printr-o singura aplicatie de pe tel dar nu este utila petru transfer- 2GB trafic lunar. Caut ceva asemanator far fara limita transfer sau una mai mare.
Cred ca daca platesti la Otixo scapi de limitari.

#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Majoritatea oamenilor normali se multumesc cu un cont Mega, cu un Dropbox si eventual cu un Drive... ca ce poti stoca in afara de chestii pirat in aceste chestii cloud? Ori, teoretic, acest continut piratat nu ar trebui stocat in cloud ci pe hard diskuri criptate care sa nu poata fi accesate de banci, coporatii si guverne.

#8
rew2

rew2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.04.2009

View Postf300, on 26 februarie 2018 - 20:20, said:

rclone

Sunt depasit aici.

View Postpasilla, on 26 februarie 2018 - 20:24, said:

Cred ca daca platesti la Otixo scapi de limitari.

Posted Image) La asta nu m-am gandit!

View Postrosix, on 26 februarie 2018 - 20:27, said:

Majoritatea oamenilor normali se multumesc cu un cont Mega, cu un Dropbox si eventual cu un Drive... ca ce poti stoca in afara de chestii pirat in aceste chestii cloud? Ori, teoretic, acest continut piratat nu ar trebui stocat in cloud ci pe hard diskuri criptate care sa nu poata fi accesate de banci, coporatii si guverne.

Absolut nimic pirat acolo. Contul "primar" de Mega este folosit ca backup pentru tot ce am important pe tel(in caz ca il pierd, furt, stric, etc), atat tel meu cat si al sotiei. Tot acolo sincronizez si fisiere de pe laptop pentru backup si acces. 50GB sunt multi dar am ajuns la 45 GB acum.

PS -stocarea cloud este foarte folositoare sotiei(nou initiata in cloud ) care acum poate accesa oriunde, de pe telefonul ei, fisierele pe care le creeaza acasa pe laptop.

Edited by rew2, 26 February 2018 - 20:46.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate