Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

La ce varsta se opreste cresterea in inaltime?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 06.01.2005

View Postromangx, on 26 februarie 2018 - 16:08, said:

Eu iti zic din experienta.
90% din persoanele cunoscute in liceu asa au ramas.


Curios, cand am facut eu liceul toti au fost mai inalti la bacalaureat decat erau la admitere.
Ce-i drept eu am intrat la liceu la 14 ani.

Edited by gelublabla, 26 February 2018 - 16:27.


#20
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostVegas123, on 26 februarie 2018 - 15:43, said:

La 15 ani, am 1,67  
Eu la 18 ani aveam 1,74 (similar tie). Am mai pus vreo 12 pana pe la 23 de ani cred (trait in Regie frate! :D ).
Stai calm, mananca rezonabil si fa gimnastica/ sport moderat.

#21
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018

View PostAlex90USA, on 26 februarie 2018 - 16:20, said:

In liceu, dar spuneai de inceputul liceului. De la 14-15 ani eu imi amintesc ca majoritatea au crescut. Unii s-au oprit la 17 unii, dar nu la inceputul liceului. Eu am crescut 15 cm in timpul liceului, alti prieteni peste 20 cm.
Pe vremea mea la liceu se intra la minim 15 ani impliniti (7 impliniti + 8 ani).
Diferentele din liceu (intrare-iesire) erau insesizabile, de genul 1 deget, cu exceptia acelor ce au apelat la diverse stimulente deoarece aveau o frustrare ca vor ramane pitici pe viata.

#22
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,655
  • Înscris: 29.03.2006
Varsta maxima pana la care cresc cei de sex masculin este de ~ 22-23 ani.
Insa depinde de la om la om si de la alimentatie la alimentatie.
Unii se opresc la 15 ani si asa raman.

Am avut un coleg de banca in liceu care era cu un cap mai mic decat mine in clasa a 12-a, si peste doi ani l-am vazut la facultate cu un cap mai mare ca mine, eu avand 1,81. Insa asta e o exceptie rara.

Daca se osifica diafizele osoase ( mijlocul oselor lungi) , s-a terminat cresterea.
Tot ce se mai poate face este sa tai oasele felii, sa pui endoschelet de sustinere pana se osifica, si sa refaci toti nervii taiati pe traseu...

E bine sa nu consumi calciu ca sa amani terminarea osificarii diafizelor osoase.
Cerealele si painea sunt sursa principala de calciu, si branzeturile si lactatele sunt a doua - mult mai mica decat prima.
Deci NU manca cereale si paine si evita si branzeturile si lactatele.
De asemenea se evita sporturile care presupun compresie, ridicare de greutati etc.

Edited by loock, 26 February 2018 - 17:15.


#23
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
eu stiam 23-24ani dar e tot pe acolo.

#24
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Aaaa....si sa nu uit. Sa nu te masturbezi mai mult de doua ori pe saptamana. Daca o faci elimini calciul ala care altfel s-ar transforma in centimetri inaltime . Posted Image
...si mai si orbesti !
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PIC_bp2dYvQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by JurasikMan, 26 February 2018 - 18:54.


#25
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
Spoiler


#26
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
@romang
Tu ai facut liceul la seral dupa ce te-ai intors din armata.

@initiator. La Baieti cresterea se opreste dupa 20 de ani.

#27
Danielle33

Danielle33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 27.02.2018
Stai liniștit, băieții cresc pana târziu. Abia acum vei începe sa te înalți in mod normal. Fetele se opresc din creștere la vârste mai mici. Nu te apuca sa iei cine știe ce prostii, pentru ca nu este cazul. Atenție, nu culturism, nu vreunui sport care implica ridicarea greutăților f mari! In rest, mananca sănătos, fa sport.

#28
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004

View Postromangx, on 26 februarie 2018 - 16:37, said:

Pe vremea mea la liceu se intra la minim 15 ani impliniti (7 impliniti + 8 ani).
Diferentele din liceu (intrare-iesire) erau insesizabile, de genul 1 deget, cu exceptia acelor ce au apelat la diverse stimulente deoarece aveau o frustrare ca vor ramane pitici pe viata.
Cred ca liceul tau a fost o exceptie. Toti cunoscutii au crescut substantial in inaltime in perioada liceului, fie ca l-au inceput la 14 ani sau 15. In facultate ce-i drept nu am observat cresteri in inaltime, dar asta nu inseamna ca nu exista.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate