Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Sony Xperia XZ2 și Xperia XZ2 Compact

- - - - -
  • Please log in to reply
372 replies to this topic

#91
vid313

vid313

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 24.03.2007
Bătaie de joc marca Emac. Deși au telefonul în stoc, acesta nu este și pentru cei care au făcut precomandă. Prin urmare orientați-vă către alte magazine, serioase.

#92
Ionutkir05

Ionutkir05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 12.12.2017
Dacă e așa, păcat. Eu ieri am dat comanda la Orange și azi la 10 dimineață l-am primit. Și sunt plăcut surprins ca funcționează perfect serviciile apel wifi și Volte (în rețeaua Orange).

#93
vid313

vid313

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 24.03.2007
Din păcate la Orange nu am găsit compactul.

#94
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
ar trebui sa ma uit la vreun cod ceva pt sony?..sau toate fc perfect si la noi....ca la nokia exista si varianta china

#95
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Sunt 2 modele oficiale XZ2 unul single si altul dual sim(ar mai fii 2 neoficiale),  uite aici diferentele https://www.techwall...er-differences/

#96
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View PostAndySoft, on 23 aprilie 2018 - 11:49, said:

Sunt 2 modele oficiale XZ2 unul single si altul dual sim(ar mai fii 2 neoficiale),  uite aici diferentele https://www.techwall...er-differences/
Multumesc mult, intrebam pt ca am gasit unul cu 8266 la un pret bun.....dar mie sa nu fie vreo varianta pt vreo tara s.exotica

#97
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Eu zic ca este ok, am vazut ca se vinde sub acel cod la cel.ro . Ce poate fii sa zic asa mai nasol este sa nu fie destinat de exemplu pt piata din emirate arabe ca atunci va trebui sa astepti sa apara update pt aceea tara , asa am avut eu Z5 compact era pt Elvetia dar nu a fost problema tot a primit updateurile.

Si ca fapt divers asa este si la Samsung S7 este pt Germania, primeste mult mai repede updateu iar S8 pt Romania

#98
Ionutkir05

Ionutkir05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 12.12.2017
Al meu e H8216, luat de la Orange si serviciile Volte și apel Wi-fi funcționează impecabil. Mi-aș fi dorit modelul H8296 cu 6gb ram, dar era dual sim și nu știu dacă avea toate benzile pentru Europa și cele doua servicii enumerate mai sus.


#99
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Da, uite Nicu si asta ar putea fii o problema, in functie de piata pentru care este destinat s-ar putea sa nu ai WiFi call si Voice Over LTE activ din setarile meniului deoarece in aceea tara sau pt acel operator nu exista. Dar depinde pe ce retea esti. Eu pe Orange de ex sunt f multumit de cum functioneaza aceste servicii.

#100
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View PostAndySoft, on 24 aprilie 2018 - 07:16, said:

Da, uite Nicu si asta ar putea fii o problema, in functie de piata pentru care este destinat s-ar putea sa nu ai WiFi call si Voice Over LTE activ din setarile meniului deoarece in aceea tara sau pt acel operator nu exista. Dar depinde pe ce retea esti. Eu pe Orange de ex sunt f multumit de cum functioneaza aceste servicii.
Pai pe orange sunt si eu...acum sa vad.M ar bate gandul si la un compact.Sa vad ce si cum

#101
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Atunci merita sa-l iei de aici sa aibe soft destinat pt piata noastra , eu pe S7 fiind facut pt Debitel Germania si cumparat de acolo nu am WiFiCall si VoLTE desi el poate, ar trebui sa resoftez cu ceva pt zona noastra  .... dar ai putea si tu sa faci la fel cu Sony daca gasesti o oferta mai buna la unu din afara.

#102
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View PostAndySoft, on 24 aprilie 2018 - 11:25, said:

Atunci merita sa-l iei de aici sa aibe soft destinat pt piata noastra , eu pe S7 fiind facut pt Debitel Germania si cumparat de acolo nu am WiFiCall si VoLTE desi el poate, ar trebui sa resoftez cu ceva pt zona noastra  .... dar ai putea si tu sa faci la fel cu Sony daca gasesti o oferta mai buna la unu din afara.
mai am gasit unul ,cica adus din UK.Acum sa vad ce si cum....daca nu merg pe xz2.

#103
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
cica este h8324.
Stiti cumva daca este ok?multumesc

#104
Ionutkir05

Ionutkir05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 12.12.2017
H8324 este dual sim și puțin probabil destinat pieței europene. Dar cum spunea AndySoft îl poți resofta cu un firmware de Europa (in afară de softul de Orange).

Edited by Ionutkir05, 24 April 2018 - 14:19.


#105
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View PostIonutkir05, on 24 aprilie 2018 - 14:18, said:

H8324 este dual sim și puțin probabil destinat pieței europene. Dar cum spunea AndySoft îl poți resofta cu un firmware de Europa (in afară de softul de Orange).
pai si emagul tot modelul  asta il vinde...acum ce sa cred?

#106
Ionutkir05

Ionutkir05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 12.12.2017
Am observat că Emag are doar dual sim atât Xz2 cât și Xz2 Compact. Dacă nu te interesează Apel Wi-fi și Volte (numai la Orange e activ) poți lua liniștit dual sim. Anul trecut am luat sotiei din Dubai un Xz dual sim, l-am resoftat cu firmware de Orange și tot nu s-a activat Volte. În schimb al meu XZ single sim cu soft de Germania și resoftat cu firmware Orange avea activ Volte. Decizia e a ta.

#107
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Puteți verifica aici ce Firmware uri sunt disponibile pt fiecare veesiune in parte.

https://xpericheck.com

#108
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Din cele de acolo eu as recomanda (1313-3194 - Customized CE1 -  51.1.A.3.159) sau cel de UK, s-ar putea cel de UK sa primească cel mai repede ultimele update-uri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate