Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

S9/S9+ discutii despre autonomie.

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#109
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,000
  • Înscris: 13.09.2007
Nu. E cel de acum o lună, cu securitatea de septembrie. Dar a mers ok până acum câteva zile.

#110
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Verificati starea bateriei cu aplicatia de mai jos.Dezarhivati si instalati.Telefonul trebuie incarcst la 100% pana cand ledul e verde.Vedeti capacitatea ramasa,numarul de incarcari,fg_asoc e procentul ramas sau sanatatea.Ex.

#111
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 12.12.2011
O fi bine, o fi rău? Eu zic că foarte bine. S9, Pie, versiunea beta. Permanent 4g + gps pt waze.

Attached Files


Edited by corcodel10, 09 December 2018 - 18:50.


#112
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Ai iesi mult mai bine daca faci cateva setari in plus pe contul de google,ca sa nu mai ai serviciul in top consumatori,la anumite aplicatii care nu sunt de socializare,la fel.E destul de bine.

#113
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,000
  • Înscris: 13.09.2007
La mine bateria era mai ok când am pus plăcinta peste Oreo. După ce l-am resetat, la o săptămână, mă ține mai puțin, dar tot e mai bine decât înainte de Beta.

#114
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 12.12.2011
Am astea dezactivate.
Ce setari sa fac la google?

Attached Files



#115
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 12.12.2011
S9, permanent 4g, 30 min locație activă, luminozitate la jumătate, fără aod.
Pie, beta 3.

Cu oreo, pe wifi, de abia ajungeam la SOT-ul ăsta.

Attached Files



#116
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,000
  • Înscris: 13.09.2007
Și la mine s-a îmbunătățit autonomia de când am pus plăcinta. Am uitat cum e să încarc telefonul de două ori pe zi.

Pe tine văd că te ajută foarte mult calitatea semnalului. Eu am un sim Vodafone și unul Orange și cu semnalul cam slab pe ambele.

#117
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 12.12.2011
La muncă am 2 linii la semnal. În metrou (25 minute in total), fluctuează foarte mult. Acasă, am mereu 3 linii. Am doar o cartelă în el. Vodafone rețeaua.

#118
tryky

tryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 16.04.2014
Păreri despre baterie cu android pie....

#119
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 11.09.2018
Salutare, daca inchizi AOD si treci rezolutia pe FHD poti face ceva economie de energie sau e insesizabil ? (eventual si brightness pe auto nu pe maxim ca nebunu)

Edited by vidiandrei, 24 January 2019 - 23:19.


#120
Edy76

Edy76

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.02.2019
Sigur ajuta...Eu asa l folosesc si se vede

#121
ovizel

ovizel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 11.03.2003
Hmm, nu stiu ce sa zic. Pentru un telefon nou nu mi se pare tocmai ok. Am ajuns sa ma bucur ca ajung acasa cu ceva in acumulator. Mizerabil Samsung, mizerabil... 3500mAh pentru doar putin peste 13 ore de utilizare medie, cu aproape 5 ore SOT dar cu ecranul pe cea mai joasă rezoluție, HD...

Attached Files



#122
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 11.09.2018
Si daca mai adaugi si faptul ca Exynos vandut noua e mai slab decat snapdragon 845 de pe cele vandute prin sua si alte tari e clara treaba.

#123
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 23.05.2010
Am facut sot-ul asta cu pie, doar pe wi-fi, pe date m. mai mult de 4 ore nu ajung.
Dar drainul in stand by este mare. Deobicei peste noapte opresc cam tot la el si am un drain de 3-5% in 8 ore.
Ieri noapte l-am lasat pe la 32% si dimineata l-am gasit inchis. Cand l-am deschis bateria era 0%. Nu stiu de ce system android e asa un mare consumator in stand by.
A mai patit cineva asta?

Attached Files


Edited by cipri_m78, 06 March 2019 - 11:11.


#124
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
s9+256gb sau note 9 128gb?

#125
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
L-am avut in service, schimbat placa de baza mufa incarcare si baterie (s9+); nici cand era nou nu tinea atat de bine bateria. Cam 48 de ore cu 6 de ecran activ, nu am dat disable la nimic, locatie si sync on mereu, nu opresc wifi sau date mobile niciodata, luminozitate automata. Nu se mai incalzeste la fel de iute si de tare ca inainte, in standby clar consuma mai putin.

#126
Cristian976

Cristian976

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 26.10.2017
Salutare dragi colegi! De câteva zile mi-am achiziționat acest superb telefon dar care imi lasa o impresie tare amară. Incă  din prima zi baterie da "rateuri mari dar din cate am inteles sta d3stul de slab la autonomie. Telefonul a fost achiziționat de pe emag, livrare rapidă dupa cum ne-am obișnuit. Probleme au apărut sa apară imediat după ce l-am scos din cutie pe "mititel" si am uitat sa specific modelul este S9 +. Este primul super smartphone achiziționat de mine, Deci va rog sa fiți înțelegători. Cum l-am aprins am gasit bateria 15% , nimic iesit din comun pana aici, l-am închis pentru a-l încărca, încărcare rapidă, În mai puțin de o oră a depășit pragul de 90%, am fost nerăbdător si l-am scos undeva la 94%, m-am jucat un timp cu el si am observat o descărcare destul de rapidă, telefonul fiind nou! La ora 21 intrase în pragul de 35%, am inteles ca nu ar trebui sa-l las sa se descarce mai jos de 25% si incerc sa mențin asta. Revenind la problema bateriei, am citit post-urile anterioare si am inteles ce e aproape normal, am zis să îi dau o șansă, deoarece dupa prima zi de utilizare m-am gândit serios sa il returneze crezând că telefonul meu a venit cu probleme. Încă o problemă legată de software, a venit fara niciun update, practic a venit la pachet cu anul 2018 desi noi suntem in 2019. Poate e ceva normal ca telefoanele sa vina fara update-urile la zi de aceea va rog sa imi răspundeți voi. Acum dupa o saptamana de utilizare am ramas uimit de consumul baterie , mod economisire energie maximă, ținut în ghiozdan, noaptea, in 8 ore am un consum de 10%, Cum e posibil asa ceva?
Si nu, Nu folosesc AON sau alte funcții sofisticate care stiu ca ii poate mări consumul, in toata aceasta săptămâna am limitat totul si nu am folosit funcțiile care pot stoarce toata energia baterie. Va rog sa ma scuzati pentru eventualele greseli gramaticale, vin după un schimb obositor si mai am si o asemenea surpriză neplăcută si scriu acest post in speranta  ca cineva ma va lamuri  si daca ce se intampla e normal

Attached Files


Edited by Cristian976, 13 June 2019 - 07:16.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate