Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Viza SUA

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
dea_dimi

dea_dimi

    cocksucker

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,637
  • Înscris: 12.02.2018

View PostVillefort, on 01 martie 2018 - 15:47, said:


Nu as vrea sa renunt la cetatenia romaneasca si nici nu sunt eligibil, ca nu stau de 5 ani acolo.
Olanda nu permite dubla cetatenie?

#38
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015

View Postsomething00, on 01 martie 2018 - 14:19, said:

Am zburat acum 3 saptamani din Franakfurt si a trebuit sa dau adresa de la hotel la check in. La fel si in celelalte dati. Sa fie oare pt ca eu vorbesc despre viza de turist/business iar tu  nu? Eu sunt convisa ca asta e motivul. Dar amestecatul de mere cu pere este sport national.
Poti sa dai un link oficial care sa spuna chestia asta cu pasaportul vechi? Nu de alta dar la ultimele 5 vizite numai asa am mers si absolut nimeni nu mi-a zis ca ar fi o problema.

Posibil, biletul l-am luat din America de la Delta.
La imbarcare pe frankfurt am facut screening-ul de 2 ori, poate a batut la ochi ca eram cu catelul

La intrare in State am statut special nu mai trec pe la pasapoarte
Cand am venit acum 3 ani jumate din Romania cu escala in Amsterdam, m-a intrebat la intrare unde o sa stau.
Le-am zis hotelul
De unde am inceput calatoria?
Romania.
"SLANINA, ceva?"
La care ne-am apucat sa radem

Cand am schimbat pasaportul, la granita m-a invitat in cladire si mi-a adaugat viza pe pasaportul nou, asa ca, daca nu mergi tu la consulatul american sa-ti transcrie viza, cel mult risti sa te invite sa pierzi vreo juma de ora cand intri sa iti faca si tie ceea ce mi-au facut mie

#39
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016

View Postdea_dimi, on 01 martie 2018 - 17:28, said:

Olanda nu permite dubla cetatenie?
Nu. Doar in cazul unor motive exceptionale.

#40
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
Tsunami eu iti dau reguli oficiale si tu imi raspunzi cu un caz particulat. Sa repet ca tu nu calatoresti cu viza de turist? Deci amesteci mere cu pere

Si uite asa se ajuta omul inducandu-l in eroare. :)



#41
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015

View Postsomething00, on 02 martie 2018 - 08:12, said:

Tsunami eu iti dau reguli oficiale si tu imi raspunzi cu un caz particulat. Sa repet ca tu nu calatoresti cu viza de turist? Deci amesteci mere cu pere

Si uite asa se ajuta omul inducandu-l in eroare. Posted Image

Stai asa, vrei sa spui ca la aeroport cu viza turistica pentru America, nu te lasa sa intri in avion daca nu declari adresa unde o sa locuiesti in State? Asta n-am mai auzit.

#42
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

View PostTsunnnami, on 03 martie 2018 - 06:29, said:



Stai asa, vrei sa spui ca la aeroport cu viza turistica pentru America, nu te lasa sa intri in avion daca nu declari adresa unde o sa locuiesti in State? Asta n-am mai auzit.

Intr-un dialog obiceiul este sa citesti si ce scriu ceilalti :))))

Vezi ca am scris pe pagina precedenta despre APIS si obligatia legala pentru companiile aeriene sa colecteze si sa transmita anumite date despre pasageri. Una dintre ele este adresa din SUA.

#43
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015

View Postsomething00, on 04 martie 2018 - 18:42, said:

Intr-un dialog obiceiul este sa citesti si ce scriu ceilalti Posted Image)))

Vezi ca am scris pe pagina precedenta despre APIS si obligatia legala pentru companiile aeriene sa colecteze si sa transmita anumite date despre pasageri. Una dintre ele este adresa din SUA.

Era mai simplu sa fii raspuns "Da" decat sa ma trimiti inapoi sa pierd vremea inutil, dar ai o placere ridicola sa faci asta.
Cred ca esti foarte dificila pentru colegii tai
Mersi de precizare

#44
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
Intr adevar este un mare defect de al meu: ma folosesc de argumente intr-o discutie. Si imi place sa fiu documentata nu sa o bag pe “asa am zis eu”.

In ret hai cu atacul la persoana ca sunt sigura ca asta este foarte apreciat intre colegi.

#45
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015
Sa stii ca mi se rupe-n 14 de vrajeli.
Da, citisem ce-ai scris, am mai fost o data sa recitesc, pentru ca m-ai trimis la colt, sa stiu ca am citit atent, si n-am aflat nimic in plus.
Eu am scris ca n-am vazut pe nimeni intors de la avion pentru faptul ca nu a dat adresa unde va merge, iar tu arogant, in loc sa spui, "da nene, asa e legea", scrii: "da du-te bah si citeste ce-am scris!"
Atat.
D-asta am scris ca esti foarte dificla in discutiile cu cei cu care ai contact. Nu pentru a te ataca, e un exemplu de conversatie.
Am si eu d-astia ca tine cu gramada. Pun o intrebare simpla si ma trimit sa le recitesc emailurile trimise cu luni in urma in loc sa dea un raspuns simplu, pentru care ei de fapt, il stiu.
Succes

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate