Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Nedumerire oferte Vodafone

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
piticu90

piticu90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 28.12.2013
Salut tuturor! Momentan sunt la Vodafone la cartela dar doresc sa imi fac un abonament. Ideea e ca nu stiu ce sa aleg deoarece am 2 varianta:
1. Mi au prezentat cei de la Arsis un dispozitiv nu i mai stiu numele care costa 45 de lei iar lunar trebuia sa platesc la el abonamentul in valoare de 19 lei lunar. Acesr dispozitiv poate tine pana la 5 dispozitive pe el(functioneaza ca un router si are net nelimitat). Ideea e ca nu stiu daca are o viteza prea buna la intenet si ce autonomie are bateria pt ca este portabil. Aici ar trebui sa raman la cartela si sa mi mai fac o optiune de 5 euro.
2. Varianta cu abonament direct, smart net 9 (35 lei daca imi faceam abonamentul in ziua respectiva) cu 3 pass uri, 3gb internet si nelimitat national. Nu stiu aici daca am si mesaje gratuite in vodafone si alte retele. Cine re acest abonament, cum vi se misca internetul?
Ce parere aveti? Care este cea mai buna varianta? Pe mine ma intereseaza sa am cat mai mult net. Consum cam 15gb de internet. Muzica ascult doar in youtube.

#2
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
http://veritel.ro/hextpublic

#3
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
1. Ai nevoie de acel dispozitiv ?

2. smart net 9 este, de fapt, Abonament Date Vodafone Smart Net 9
https://www.arsis.ro...-net-9-eur.html
Dupa cum spune numele si dupa cum scrie pe pagina, este doar pentru internet - fara apeluri, fara mesaje.
Vodafone are Smart 8, 10, 14, 25 - aici apare internetul national - idem fara apeluri, fara mesaje.
https://www.vodafone...index.htm#tab-3
Ce sint alea 3 pass-uri ??
Daca tu consumi 15 Gb, ori reduci la 12 si iei Smart 10, ori iei Smart 14 cu 22 Gb

#4
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
ia cea mai ieftina cartela vodafone doar pentru net, iti activezi aplicatia vodafone si pe linga aia 3 giga pe care ii platesti(pentru 5 euro) ai o gramada de alti giga (50+3+1,5 ... ) pe care nu ii poti consuma intr-o luna. cartela o bagi intr-un smart mai vechi pe care nu-l folosesti si-l faci acces point ..

#5
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Cea mai buna solutie este a lui @r_murphy. Nu iti face abonament, la cartela sunt mult mai multi GB. Ce aveti fratilor fetisurile astea cu abonamentele ???

#6
piticu90

piticu90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 28.12.2013
Acei gb la cartela nu ii primesti tot timpul doar odata la 3/6 luni deci tot in dezavantaj esti.

#7
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
cam asa arata ...

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate