Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

"Nu mă atinge-mă" - film romanesc.

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#19
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

 cammyxxx, on 25 februarie 2018 - 10:42, said:

Orice "ciudatenie" este peste filmele de duzina. Din simplul motiv ca este originala.

Pă prostia asta este un film de duzină, chiar crezi că a venit cu ceva nou?
Eu zic să te uiți o oră și ceva la filmul ăsta, begotten, care cred că este cel mai cunoscut film experimental, îl știu de vreo 7 ani de zile, și când eram mic îl consideram o mizerie, ca și acuma de-altfel. Uită-te, că nu e de duzină

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lHXgNn18z90?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
Ampt

Ampt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 07.05.2014

 Aldulescu, on 25 februarie 2018 - 10:01, said:

... LGBT, au aparut o gramada din care multe au luat premii la festivaluri si competitii, acum avem si noi unul.
Sunt perfect de acord că fiecare ființă omenească are în normal aceleași drepturi la viața în societate indiferent de orientarea sexuală, dar una este să tolerezi acest lucru și una este să promovezi această minoritate.
Însuși cuvântul "minoritate" ar trebui să îndemne la reflecție...

Dacă faci vreun miting antiglobalizare și ești împotriva sistemului, te aleargă poliția cu bastoanele de cauciuc chiar și în țările dezvoltate, în schimb la manifestările LGBT să te ferească Sfântul să ai vreo opinie contra, poate să fie ea mai mult decât civilizată, deoarece aceiași poliție intervine și îi protejează pe membrii acestei minorități.

Societatea te acceptă așa cum ești, ai dreptruri la fel ca toti ceilalți cetățeni, de ce trebuie să îți mai etalezi apartenența la această comunitate?!
Și de ce trebuie să o faci pe stradă, de ce trebuie să fie vizibilă peste tot în mass-media?!

Respect pe fiecare, dar această mediatizare excesivă din punctul meu de vedere a comunitații LGBT, nu mi se pare deloc cea mai corectă abordare!

Și se mai spune că nu se judecă cu jumătăți de măsură...

#21
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 22.01.2015
Nu stiu daca am sa vizionez filmul.Da un pic de engleza ar trebui sa studieze autoarea.Ca parca vorbeam eu in locul dumneaei!Posted Image

#22
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Ampt, on 25 februarie 2018 - 10:49, said:

Respect pe fiecare, dar această mediatizare excesivă din punctul meu de vedere a comunitații LGBT, nu mi se pare deloc cea mai corectă abordare!

Nici mie... Sunt tolerant cu fenomenul LGBT dar nu-i vreau urcati pe pereti sau prezenti peste tot sau prezentati ostentativ sa ajunga sa creada copiii de mici ca (poate) ar fi bine sa experimenteze si ei sa vada daca nu cumva sunt altfel.

#23
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007
de unde pana unde porcaria asta patologica e film romanesc?

http://www.imdb.com/...ef_=tt_ov_st_sm

Edited by laffin, 25 February 2018 - 11:03.


#24
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

 Ampt, on 25 februarie 2018 - 10:49, said:

Dacă faci vreun miting antiglobalizare și ești împotriva sistemului, te aleargă poliția cu bastoanele de cauciuc chiar și în țările dezvoltate,

"Daca  faci un miting anti-globalizare și ești împotriva sistemului" pe o proprietate privata "te aleargă poliția cu bastoanele de cauciuc chiar și în țările dezvoltate". Batutii de la intrunirile Bilderberg sunt aia care incearca sa intre peste ei, nu aia care protesteaza dincolo de gard.La fel daca faci orice fel de miting, inclusiv pro minoritati, anti-ucis de mistreti la Balc... pe terenul de golf al lui Nea Caisa.

In Romania pentru "miting anti-globalizare și ești împotriva sistemului" vei atrage doar dispretul catorva, dar vei castiga admiratia pensionarimii romane,  a galeristior de fotbal si a altor solidari cu cauza.

Edited by iulian_k, 25 February 2018 - 11:07.


#25
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 16.12.2011
Asta-i bun dimineata dupa o betie crunta. Privesti o scena si borasti in voie !

#26
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011

 cammyxxx, on 25 februarie 2018 - 10:35, said:

:))))
Cand am vazut titlul ma asteptam sa vad doar postari homofobe.
Peste 100 de ani dupa inca vreo 50 de serii furios si iute si pac-pac poate o sa dea plictiseala si in neuronul romanului si atunci o sa aprecieze si el filme mai complexe.
Ei, na! Ascult Queen la orice oră, filmul Philadelphia m-a impresionat mult, mă uit la The Big Bang Theory (Jim Parsons e homosexual), etc.
Recunosc că nu m-am uitat la Brokeback Mountain, dar dacă se face și partea a doua, cu lesbiene, ohoho!
A, nu mai zic de As Good as It Gets, un film superb!
Deci cât timp nu se uită nimeni cu ochi sticloși la fundul meu (superb, de altfel), mă lăsau rece că e careva homosexual.
Acum, despre filmul ăsta, mi-a ajuns să citesc asta:
http://mobile.hotnew.../stire/22303158
Așa că nu, mulțumesc.
Mă uit acum pe lista câștigătorilor Ursul de aur:
https://ro.m.wikiped...ki/Ursul_de_Aur
Adică În numele tatălui, 12 Angry Men, Salariul groazei, Rain Man, iar acum asta... Adică totul e să șocăm, băgăm din primul cadru un penis, deci merităm premii.



#27
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 cammyxxx, on 25 februarie 2018 - 10:42, said:

Orice "ciudatenie" este peste filmele de duzina. Din simplul motiv ca este originala.
Chestia asta iti place?Merita banii?Mie mi se pare ciudatenie.

Attached Files

  • Attached File  a.jpg   535.46K   65 downloads


#28
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
mă uimește cum controversele astea ajung să le fie favorabile celor care fac filme de genul. un film de cinema, care nu impresionează, n-are parte de atâta atenție și recenzii...

#29
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

 86-APP, on 25 februarie 2018 - 09:59, said:

Asta este film ???? Posted Image
Nu ai invatat inca? Cu cat e mai cretin filmul, cu atat e mai premiat.

 cammyxxx, on 25 februarie 2018 - 10:35, said:

Posted Image)))
Cand am vazut titlul ma asteptam sa vad doar postari homofobe.
Peste 100 de ani dupa inca vreo 50 de serii furios si iute si pac-pac poate o sa dea plictiseala si in neuronul romanului si atunci o sa aprecieze si el filme mai complexe.
Ce e complex la filmele romanesti? Daca vrei sa ai succes, iti iei o camera si faci un film de cacao,  o sa obtii sigur premii de la "criticii de marca".

4 luni, 3 saptamani si 2 zile a fost premiat  de nu se mai putea, am ajuns sa ma uit la film si sa-mi para rau ca am pierdut o ora jumate din viata pentru un rahat de film.

#30
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008

 tiestodj20, on 25 februarie 2018 - 11:54, said:

am ajuns sa ma uit la film si sa-mi para rau ca am pierdut o ora jumate din viata pentru un rahat de film.
ai cazut in plasa, te-a facut curios, ai cedat si ai suportat consecințele. tocmai pentru astea sunt făcute controversele...

#31
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Da, am luat teapa, dar dupa aia am evitat toate prostiile romanesti.

#32
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Păi 4 luni și 3 săptămâni chiar e fain.

#33
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 17.03.2009

 arab, on 25 februarie 2018 - 10:03, said:

Film romanesc cu un titlu si mai romanesc! Nu suna bine deloc formularea.

In engleza are sens!
Acum, tu, ca arab, ai o scuză. :)
Totuși, titlul este un joc de cuvinte. Dacă titlul ar fi fost: Atinge-mă, nu mă atinge, poate că ai fi înțeles mai ușor.
Prin traducerea în engleză, s-a pierdut sensul titlului, dar, na! engleza nu e așa de subtilă ...Posted Image

#34
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Genul de film la care dupa ce te uiti, daca zici ca e de rahao, iti raspund unii ca nu intelegi artaPosted Image

Deci zic pas, si raman la filmele unde pot sa mananc si niste pufuleti in timp ce vizionez, fara sa mi se faca greata.

#35
Ampt

Ampt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 07.05.2014

 iulian_k, on 25 februarie 2018 - 11:02, said:

In Romania pentru "miting anti-globalizare și ești împotriva sistemului" vei atrage doar dispretul catorva, dar vei castiga admiratia pensionarimii romane,  a galeristior de fotbal si a altor solidari cu cauza.
Termenul de anti-globalizare este mult mai profund decât vor alții să pară... Posted Image

#36
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Filmul arată excelent și poate fi catalizatorul care era necesar în cinematografia românească. Sper să apară pe DVD.

Că-ți place sau nu, chiar e irelevant. Nu toată arta e făcută pentru a fi agreabilă.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate