Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nokia 8 DS versus Huawei P10 DS

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Intentionez sa fac cadou unul dintre cele doua modele de mai sus (persoana isi doreste strict unul dintre aceste doua modele).
Intrebare : pe care sa-l cumpar?

P.S.tot ma uit pe specificatiile tehnice a telefoanelor si chiar habar nu am pe care sa-l iau

https://www.gsmarena...2&idPhone2=8514

Edited by anarchy78_ro, 24 February 2018 - 18:22.


#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Inlocuieste Nokia cu Hxijaba.
Acum va fi mai usor sa alegi.
Hint: chinezii cumpara marci consacrate, pe care le fac de cacao, producand tot felul de prostii si vanzandu-le, sau sperand sa le vanda, pe baza unui renume de mult pierdut. Nu cred ca sunt ei primii, dar in acest caz, despre ei este vorba.
In coltul celalalt, avem Huawei, care desi acuzati de spionaj electronic si producand aproape clone, si-au gasit, cu greu, dar, in sfarsit, identitatea, iar P10, fie si lite, este un telefon net superior oricarui altuia nimit Nokia si facut de chinezi.

#3
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Ce Nokia cumparat de chinezi bre? Tu ai habar ce vorbesti acolo sau scrii doar de dragul de a scrie?

A mai fost unul cu teorii de astea anul trecut si cand l-am intrebat organigrama HMD Global...a dat log out. Nu mai zic ca le zicea HDM...

Edited by Elenistic, 24 February 2018 - 18:27.


#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Desi folosirea termenilor HMD si HMD Global, m-au speriat teribil, raman la parerea mea.

Pe initiatoru, nici nu cred ca-l intereseaza disputa noastra. Oricum, totul se reducea la Huawei, un nume actualmente si Nokia, o umbra.

#5
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Parerea ta nu e intemeiata pe nimic concret. Nokia nu a fost cumparata de chinezi. Deci nu mai indu lumea in eroare.

#6
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Avantaje Nokia:
  • display mai sharp, AOD (always-on display)
  • android curat
  • chipset mai puternic
  • IP 54
Avantaje Huawei:
  • mai compact si mai usor
  • camera


#7
andreiutzu000

andreiutzu000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 03.01.2013
La ce vrea sa-l foloseasca? Este barbat sau femeie?
Strict dintre doua, nu mi se pare un best buy la pretul cerut...daca nu are probleme cu dimenisunile, as alege fara dubii Xiaomi Mi Mix, sau, mai compact, un Mi 6. Sunt telefoane super pentru suma platita.

Daca vrei strict dintre cele mentionate, alege Nokia 8, daca nu are pretentii foarte mari la camera (unde Huawei este putin peste). Pe Nokia ai un soft mai curat, o interfata mai simpla si update-uri pe o perioada de timp mai mare.

#8
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Nokia 8 pentru update-urile mult mai rapide, Android-ul stock si display-ul superb, cu luminozitate foarte mare si contrast excelent pentru un LCD si procesorul mai eficient. Huawei P10 nu merita la cat costa acum.
Mai degraba as lua Xiaomi Mi6 decat P10.
https://www.pcgarage...i-camera-black/

#9
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015
Eu nu vad cum androidul stock e un avantaj. Majoritatea dupa ce il iau ii instaleaza un launcher din play store si aplicatii la fel, pline cu reclame. Depinde de gusturi, unii iubesc curat altii se bucura cand vine cand vine cu aplicatii si un launcher interesant.

#10
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postvinciun, on 26 februarie 2018 - 18:44, said:

Eu nu vad cum androidul stock e un avantaj. Majoritatea dupa ce il iau ii instaleaza un launcher din play store si aplicatii la fel, pline cu reclame. Depinde de gusturi, unii iubesc curat altii se bucura cand vine cand vine cu aplicatii si un launcher interesant.

Avantajul e ca nu iti sunt bagate pe gat aplicatii si launcher pe care, poate, nu le vrei, dar nu le poti dezinstala.

#11
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013

View Postanarchy78_ro, on 24 februarie 2018 - 18:21, said:

Intentionez sa fac cadou unul dintre cele doua modele de mai sus (persoana isi doreste strict unul dintre aceste doua modele).
Intrebare : pe care sa-l cumpar?   Nokia 8 DS



P.S.tot ma uit pe specificatiile tehnice a telefoanelor si chiar habar nu am pe care sa-l iau

https://www.gsmarena...2&idPhone2=8514

View Postanarchy78_ro, on 24 februarie 2018 - 18:21, said:

Intentionez sa fac cadou unul dintre cele doua modele de mai sus (persoana isi doreste strict unul dintre aceste doua modele).
Intrebare : pe care sa-l cumpar?

P.S.tot ma uit pe specificatiile tehnice a telefoanelor si chiar habar nu am pe care sa-l iau

https://www.gsmarena...2&idPhone2=8514

Nokia 8 Ds Recomand am avut si e foarte eficient

#12
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Decât o "fotografie" chinezeasca a cine stie carui model de telefon mai bine unul (Nokia 8) conceput in Europa (nu are importanta atelierul in care este fabricat, chinezii de acolo isi iau "inspiratia").

Edited by breitner, 11 April 2018 - 14:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate