Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

probleme divort cu minori

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
sarateanu2004a

sarateanu2004a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2004
Cartile de identitate ale copiilor sunt facute la domiciliul meu, la adresa mea

#20
sarateanu2004a

sarateanu2004a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2004
Si cum obtin ordonanta presedentiala?
Ar mai fii faptul ca, la primul termen ea nu sa prezentat, decat eu

Edited by sarateanu2004a, 24 February 2018 - 19:36.


#21
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 01.02.2010
Eu te-am intrebat daca d-na a fost prezenta la serviciul de evidenta a populatiei cand s-au intocmit cartile de identitate.
Ordonanta presedintiala este o actiune in justitie cu trasaturi aparte. Citeste aici cate ceva despre ea.
Ea fiind parat, nu e obligatoriu sa se prezinte. Tu ca si reclamant a fost obligatoriu pentru a-ti sustine cererea.
Sper ca ai cerut autoritate parinteasca totala si obligarea d-nei la pensie de intretinere.

#22
sarateanu2004a

sarateanu2004a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2004
Nu, nu a fost prezenta la serviciul de evidenta a populatiei, am fost decat eu si matusa mea

Am cerut, dar sigur nu are din ce sa-mi dea pensie de intretinere (n are niciun venit)
Pot depune la dosarul de divort copii dupa actele de identitate, CI-ul meu si al copilor au aceias adresa, a sotiei are alta adresa?

#23
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 01.02.2010
Ai avut noroc de o persoana intelegatoare de la SPCLEP,
Incearca si depune si cerere de Ordonanta Presedintiala, anexand in copie cererea de divort(evident si copie de pe actele de stare civila ale voastre si copiilor)motivand faptul ca urmeaza inscrierile, etc etc.
Asta se judeca de urgenta in camera de consiliu, chiar daca se face cu citarea partilor.
La urmatorul termen sa te prezinti si sa starui in fata judecatorului asupra faptului ca mama e total dezinteresata si nu poate fi identificata in teritoriu, precum si faptul ca urmaza sa fie luate hotarari cu privire la drepturile copiilor, iar lipsa mamei si necooperarea acesteia afecteaza drepturile copiilor.
Instanta poate trece la dezbateri si sa ramana in pronuntare.
Cu cat se termina mai repede cu atat mai bine.

#24
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

 sarateanu2004a, on 24 februarie 2018 - 19:56, said:

Nu, nu a fost prezenta la serviciul de evidenta a populatiei, am fost decat eu si matusa mea

Am cerut, dar sigur nu are din ce sa-mi dea pensie de intretinere (n are niciun venit)
Pot depune la dosarul de divort copii dupa actele de identitate, CI-ul meu si al copilor au aceias adresa, a sotiei are alta adresa?
orice judecator o baga la puscarie ! ... daca asta vrei !

#25
sarateanu2004a

sarateanu2004a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2004
Trebie sa apelez la serviciile nui avocat pentru a redacta cererea pt ordonanta presedentiala

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate