Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

"Activitatea de justitie e pusa public la indoiala tocmai de acele persoane chemate sa raspunda in fata legii"

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
163 replies to this topic

#1
cammyxxx

cammyxxx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 554
  • Înscris: 04.01.2017
Este declaratia presedintelui si mi se pare extrem de grava, demna de e o dictatura.
Adica ce spun cei care acuza abuzuri ale procurorilor nu conteaza ..pentru ca sunt urmariti de procurori.
Logica asta circulara parca desprinsa din filmul cu Sophie Scholl este impotriva a tot ceea ce inseamna stat de drept.
E o declaratie, dar este grav ca un presedinte ales si multi sustinatori ai sai sunt adeptii acestei gandiri care speram sa fi apus dupa al 2lea razboi mondial.
Poate nu va intereseaza, ca sunt politicieni la mijloc, dar ignoranta naste monstri. Ce se va intampla peste niste ani cand aceeasi "regula" se va aplica si omului de rand. Poate aveti o afacere mica, nu dati suficienta spaga, si un procuror din acesta care inventeaza probe va acuza de orice vrea el. Si apararea voastra nu va mai conta pentru ca sunteti acuzat.

#2
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 01.05.2004
Se stie ca sunt pline puscăriile de oameni nevinovați :D

#3
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,108
  • Înscris: 03.07.2008

 cammyxxx, on 24 februarie 2018 - 15:52, said:

...
Adica ce spun cei care acuza abuzuri ale procurorilor nu conteaza ..pentru ca sunt urmariti de procurori.

Majoritatea infractorilor se considera nevinovati si acuza presiuni din partea autoritatilor. In tarile democratice nici nu sunt luati in  seama. La americani un martor in boxa este desfiintat doar daca se dovedeste ca are cazier.

 cammyxxx, on 24 februarie 2018 - 15:52, said:

...
Poate aveti o afacere mica, nu dati suficienta spaga, si un procuror din acesta care inventeaza probe va acuza de orice vrea el. Si apararea voastra nu va mai conta pentru ca sunteti acuzat.

Spaga de la mici intreprinzatori nu cer procurorii ci oamenii de la partid.

Edited by Imperathor, 24 February 2018 - 16:00.


#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ai vazut tu criminal,  sa felicite procurorul care il ancheteaza ?

Edited by pasilla, 24 February 2018 - 16:02.


#5
cammyxxx

cammyxxx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 554
  • Înscris: 04.01.2017
Cred ca nu stiti sa cititi, sau va faceti ca nu stiti. Vorbim de persoane urmarite de procurori si care acuza abuzuri ale acestora, si nu de puscariasi care isi contesta pedeapsa.
Pai daca eu sunt urmarita penal si tot ce spun eu = 0, atunci pentru ce mai avem judecatori, legi etc? Inseamna ca daca procurorul Ghita zice ca am dat la cineva in cap, asa este ??

#6
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 06.07.2005

 cammyxxx, on 24 februarie 2018 - 15:52, said:

Si apararea voastra nu va mai conta pentru ca sunteti acuzat.
Antena 3 e mereu alaturi de noi si daca facem circ acolo suntem aparati.

#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 cammyxxx, on 24 februarie 2018 - 16:02, said:

Cred ca nu stiti sa cititi, sau va faceti ca nu stiti. Vorbim de persoane urmarite de procurori si care acuza abuzuri ale acestora, si nu de puscariasi care isi contesta pedeapsa.
Pai daca eu sunt urmarita penal si tot ce spun eu = 0, atunci pentru ce mai avem judecatori, legi etc? Inseamna ca daca procurorul Ghita zice ca am dat la cineva in cap, asa este ??
Eu credeam ca te referi la condamnatii Cosma, tatal si fiul.

#8
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,328
  • Înscris: 29.07.2013

 cammyxxx, on 24 februarie 2018 - 15:52, said:

Adica ce spun cei care acuza abuzuri ale procurorilor nu conteaza ..pentru ca sunt urmariti de procurori.

Eu am inteles altceva, dar poate sunt mai prost.

Adica tocmai infractorii contesta activitatea justitiei. De ce nu e contestata de cei care nu sunt cercetati de procurori ?!

Iar din spusele tale rezulta ca toti procurorii sunt pusi pe fabricat probe iar norocul nostru este ca deocamdata nu ne baga in seama dar sigur ne va veni randul, corect ?!

Clar este ca nu exista prezumtie de nevinovatie pentru procuror !

#9
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 vimann, on 24 februarie 2018 - 16:03, said:

Antena 3 e mereu alaturi de noi si daca facem circ acolo suntem aparati.
Asta nu este televiziunea unui condamat notoriu ?

#10
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Bai nene, nu mai puneti egal intre "activitate de justitie" si "procurori"

Procurorii sunt niste acuzatori de profesie, justitia o aduc judecatorii



Johannis vad ca e foarte tare in clanta si uita toate manarelile si dubioseniile lui, doar alti bugetari au facut averi din spagi si coruptie, el nu !

 argonaut, on 24 februarie 2018 - 16:04, said:


Eu am inteles altceva, dar poate sunt mai prost.

Adica tocmai infractorii contesta activitatea justitiei.

Ai inteles prost si nici macar nu stii ce este un infractor , se pare.

#11
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

 cammyxxx, on 24 februarie 2018 - 15:52, said:

Este declaratia presedintelui si mi se pare extrem de grava, demna de e o dictatura.
Este doar o constatare a unei situatii reale si adevarate.

 cammyxxx, on 24 februarie 2018 - 15:52, said:

Adica ce spun cei care acuza abuzuri ale procurorilor nu conteaza ..pentru ca sunt urmariti de procurori.
Si la ce te-ai astepta sa spuna? Sa-i felicite pe procurorii care-i urmaresc?

#12
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 cammyxxx, on 24 februarie 2018 - 16:02, said:

Cred ca nu stiti sa cititi, sau va faceti ca nu stiti. Vorbim de persoane urmarite de procurori si care acuza abuzuri ale acestora, si nu de puscariasi care isi contesta pedeapsa.

m-am linistit.
credeam ca vorbim de condamnatii penal dragnea, dan voiculescu, sau gagiul ala de la ploiesti (nu ii stiu numele).

#13
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,328
  • Înscris: 29.07.2013

 Damascus77, on 24 februarie 2018 - 16:07, said:

Ai inteles prost si nici macar nu stii ce este un infractor , se pare.

Pentru mine, ca persoana fizica, este permis sa utilizez adjectivul "infractor" pentru oricine consider eu ca-l merita. Chestia aia cu "prezumtia" e rezervata celor care fac declaratii din postura de persoane publice iar spusele lor pot fi considerate ca si antepronuntare, daca intelegi ce vreau pentru ca sa spun !
Iar daca-i vorba de Dragnea, ala-i infractor cu acte-n regula, discutia ar fi la Tariceanu, dar pentru mine si asta-i tot infractor, c-asa vreau eu sa-i zic Posted Image

Edited by argonaut, 24 February 2018 - 16:13.


#14
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 cammyxxx, on 24 februarie 2018 - 15:52, said:

Adica ce spun cei care acuza abuzuri ale procurorilor nu conteaza ..pentru ca sunt urmariti de procurori.

daca constati abuzuri ale procurorului esti un gagiu fericit.
pentru ca avocatul tau le va folosi sa te scoata basma curata pe vicii de procedura. Posted Image

cati nu au iesit asa... Posted Image

Edited by Pollux, 24 February 2018 - 16:13.


#15
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,684
  • Înscris: 13.10.2003
Iohannis s-a referit la politicienii chemati sa raspunda in fata legi ptr. presupuse fapte de coruptie.La modul strict de cetatean care observa si intreaba ma intreb si eu impreuna cu ceilalti cetateni obisnuiti: cum dracu a adunat Dragnea o asa avere bugetar fiind? Si ca el sunt destui. Asa ca da, exact astia duc lupta impotriva justitiei nu cetatenii si chiar politicienii care nu sunt manjiti.

#16
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 cammyxxx, on 24 februarie 2018 - 15:52, said:

Logica asta circulara parca desprinsa din filmul cu Sophie Scholl este impotriva a tot ceea ce inseamna stat de drept.

hai mai Cammy.
am inteles ce vrei tu sa zici.
inculpatii au si ei dreptul sa behaie impotriva justitiei pe la televiziuni.

Posted Image

asa este, au dreptul asta.
presedintele spune ca este grav ca behaie impotriva justitiei pe la televiziuni pentru ca decredibilizeaza actul de justitie in ochii opiniei publice.
parerea mea este ca si presedintele greseste, pentru ca activitatea de justitie este una tehnica, nu politica, deci nu conteaza nici cat negru sub unghie ce crede vasilica de la uțuțoaia despre actul de justitie.

nu este mare filozofie pe topicul asta, sau in spusele presedintelui.

Edited by Pollux, 24 February 2018 - 16:17.


#17
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 01.05.2004

 argonaut, on 24 februarie 2018 - 16:12, said:

Iar daca-i vorba de Dragnea, ala-i infractor cu acte-n regula, discutia ar fi la Tariceanu, dar pentru mine si asta-i tot infractor, c-asa vreau eu sa-i zic Posted Image
Eu am impresia, din ce în ce mai mult, ca nici nu mai poți ajunge într-o funcție de conducere, pe la stat, dacă nu ai ceva dosare in cercetare sau daca nu esti deja condamnat. Cică nu esti "capabil" :D

#18
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
... si avem un alt topic despre cum PSD-istii cinstiti sunt chinuiti de procurori. Continuaţ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate