Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

nu primesc notificari push de la unele aplicatii

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007
Pe Sony Xperia M cu Android 4.3, primesc notificari push de la aplicatiile Gmail si Yahoo Mail.

Pe Huawei P8 lite cu Android 6, nu primesc notificari push de la aplicatiile Gmail si Yahoo Mail, si primesc notificari push de la aplicatia Facebook.

Toate solutiile care le-am gasit pentru rezolvarea problemei cu push notifications pe P8 lite, nu functioneaza. De exemplu, solutia gasita aici are 3 setari, dar numai prima setare exista la P8 lite, iar celelalte 2 nu exista. Iar la prima setare, in lista de aplicatii de la "Protected apps", exista Yahoo Mail, dar nu exista Gmail, desi aplicatia Gmail e instalata.

Ce setari trebuie sa fac la P8 lite ca sa primesc notificare push de la Gmail atunci cand primesc un email?

#2
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Eu am patit asta de cate ori am facut back-up, revenire la setarile din fabrica si am pus back-up inapoi. Unele aplicatii si mai ales mailurile nu aveau notificarile. Odata nici whatsapp-ul nu avea.
Singura rezolvare pe care am gasit-o a fost sa reinstalez aplicatiile la care nu primeam notificari si isi reveneau.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate