Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cabinet stomatologic Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
sectorcrime

sectorcrime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 10.12.2014
Salut, imi poate recomanda cineva un cabinet stomatologic in Bucuresti care sa fie bun si serviciile sa aiba un pret decent? Va multumesc.

#2
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
O sa primesti sugestii si aici, si pe privat. Ideea e ca toti iti vor recomanda cabinetul la care au fost o data, maxim de doua ori, iar o parte dintre cei care iti vor face recomandarile sunt taman cei care detin cabinetele.

#3
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 06.11.2014
Eu am o masea de minte din care s-a rupt o bucata. Am gasit un stomatolog aproape de mine (Balta Alba) care mi-a cerut 200 lei sa o repare (tratament + plomba). Luni dimineata ma duc la el si, daca voi supravietui, iti voi povesti experienta.

#4
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,287
  • Înscris: 08.11.2016

 sectorcrime, on 23 februarie 2018 - 21:33, said:

... cabinet stomatologic ... serviciile sa aiba un pret decent
Asta da gluma! Nu exista asa ceva.

#5
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Ca fapt divers, eu am fost la acelasi dentist 6 ani pana am pierdut o masea. O singura radiografie mi-a cerut in acest timp, pentru o alta masea. Apoi ce am zis? Ma, nu ar fi cazul sa cer si a doua parere? Prea tarziu, deja am pierdut maseaua. Dentistul la care ma duc acum, de la prima sedinta mi-a cerut radiografie la intreaga dantura si m-a facut sa-mi para rau pentru anii pierduti petrecuti la celalalt dentist.

Spoiler


#6
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 06.11.2014
Si stomatologul la care am fost m-a trimis intai sa fac o radiografie, ca abia apoi sa imi faca recomandarile privind maseaua.

#7
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
In Craiova este mult mai ieftin si sunt multi medici ok . Dar as vrea sa fac un implant. Am sunat la un cabinet , in Rahova, nu mai stiu exact cum se numeste , si au zis ca este un cabinet cu fonduri europene ...bla bla, si ca ma costa numai 1200 lei cu tot . Ce cabinet imi recomandati ?

Edited by laur_radu, 23 February 2018 - 21:54.


#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 sectorcrime, on 23 februarie 2018 - 21:33, said:

Salut, imi poate recomanda cineva un cabinet stomatologic in Bucuresti care sa fie bun si serviciile sa aiba un pret decent? Va multumesc.

Si bun si ieftin nu stiu daca se gaseste. Depinde ce problema ai.... Sunt lucrari la care poti sa alegi.. sunt lucrari la care mai bine scoti banul la un stomatolog cu reputatie.

Edited by rosix, 23 February 2018 - 22:44.


#9
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015
Bun iti recomand:
http://www.identiq.ro/
Ovidiu

Ieftin nu mi se pare. Dar tipul e la curent cu tot, un profesionist desavarsit.
2 am avut ocazia sa intalnesc in Romania, un stomatolog, Ovidiu si un doctor de ochi, Andrei
Ce fac baietii astia 2 nu am intalnit p-aici

#10
valecris16

valecris16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 26.11.2007
Cum spunea ceva mai sus si Bombalurina'.....cabinet stomatologic ieftin( deja cind pronunti stomatologie,  portofelul incepe sa se miste....)  si bun....in orasul asta, nu exista.

Absolut totul la capitolul stomatologie in tara asta este supraevaluat.
Pe scurt:
-ai bani///te duci unde vrei, la cine vrei.
-nu ai bani//procedezi la fel.

#11
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Nu cred ca pretul face si calitatea. In Craiova fiind si centru universitar de profil sunt multe stomatologii. Pana nu demult mergeam in centru la un stomatolog scump. Acum am mers la un stomatolog unde are preturile la jumatate, si lucreaza la fel de bine.

#12
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

 laur_radu, on 13 martie 2018 - 09:59, said:

Nu cred ca pretul face si calitatea. In Craiova fiind si centru universitar de profil sunt multe stomatologii. Pana nu demult mergeam in centru la un stomatolog scump. Acum am mers la un stomatolog unde are preturile la jumatate, si lucreaza la fel de bine.

Posibil, insa materialele nu sunt de aceeasi calitate, in plus, cu timpul va pierde stafeta pentru ca cei mai buni merg la pregatire internationala, astia ieftini nu cheltuie pe asa ceva.

#13
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Te contrazic si aici , si nu din auzite. Medicul la care merg are cabinetul bine dotat, si face si cursuri in strainatate. Medicul la care mergeam inainte a facut deasemenea studii in Rusia ( experimente pt  cresterea dintilor la adulti -nu intru in detalii ).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate