Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Problema ping mare..

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
yoyocristi1234

yoyocristi1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.12.2015
Salut.. am si eu o problema cu ping-ul asta.. nu inteleg de ce am la jocuri un ping intre 60-80 si am fibra optica.. ZI pe RCS & RCS Speed am ping 12.. Imi puteti spune de ce?

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
ping catre ce?

ca daca joci cs pe servarele din us ai ping  de 200-300 iar pe alea din zona/cartier/oras <5-10

Edited by arg, 23 February 2018 - 18:36.


#3
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017

View Postarg, on 23 februarie 2018 - 18:33, said:

ping catre ce?
catre jocuri???

#4
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013
ping-ul nu are legatura cu viteza ci cu distanta.
La tine ceva nu e in regula oricum, cu RDS ping-ul tau ar trebui sa fie foarte foarte mic, la mine e 2ms.
Esti sigur ca ai selectat cel mai apropiat server pe RCS & RCS Speed?

#5
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
http://rcs-rds.speedtestcustom.com/

#6
yoyocristi1234

yoyocristi1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.12.2015
https://imgur.com/a/HrgU1 Eu pe samp am ping.. si la test imi da 12.. si pe cs 1.6 tot lafel.. imi arata vreo 80 ping acolo.. mai mult

#7
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Restarteaza router-ul ca sa primesti alt IP. Mai patesc si eu asa la rds, incepe sa mearga greu netu, ii dau restart si gata, am viteza maxima din nou.

#8
yoyocristi1234

yoyocristi1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.12.2015
Degeaba... Tot nu merge

#9
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
Pt alt ip dai deconectare de la pppoe si reconectare

#10
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 07.03.2006
Bineinteles ca nu merge. IP-ul oferit de provider nu are nicio legatura cu latenta ta (ping-ul) catre un alt server, indiferent daca acel server este sau nu hostat de acelasi ISP.
Da un traceroute catre serverul respectiv sa vezi unde se "aglomereaza" dar tine cont: doar primele 2 hop-uri conteaza pentru tine (daca folosesti router - daca ai facut conexiunea pppoe direct din calculator doar primul hop) restul tin de ISP si nu vei avea cum sa schimbi asta vreodata.
FYG: latenta ideala ar fi 1 milisecunda/300 km. Vezi si tu unde e hostat serverul si poti aprecia ping-ul minim TEORETIC pe care il poti avea. Restul ce e in plus se datoreaza routelor alese de ISP-ul tau, ce peering-uri are pana la serverul pe care vrei sa-l accesezi, cat de aglomerata e routa respectiva, echipamentele care adauga si ele (aprox) 1-20 mili/hop, etc/etc/etc.
Singura solutie practica la indemana ta este sa alegi alt server cu o latenta mai mica.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate