Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

NU lucrati cu aceste firme!

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
simy85

simy85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.09.2009
Da' ce repede sariti domnilor cu remarcile, apropo de extinctor, eu l-am pus acolo, si pe langa asta mai sunt vreo 10 puse prin toate colturile garajului, daca ziceti ca e mai bine sa fie montajul pe o placa de rigips rezistenta la foc, o sa le fac eu mutarea pe o placa d-aia, revenind la oile noastre sunt din joita la aproximativ 20 km de buc, am un generator honda de 4.2 kw pe care nu stiu cum sa-l imperechez cu acest sistem, cei care mi-au montat astea au dat-o in balarii ca nu-s ce pateste invertorul, ca una, ca alta. Nu am renuntat la idee si mi-am legat singur firele de alimentare la "ac in", problema este ca atunci cand cuplez generatorul o ia razna lumina, cateodata palpaie, cateodata merge normal, nu stiu ce setari trebuiesc facute, pe invertor arata cum face bypass de la generator la consumatori si cum alimenteaza bateriile dar tot nu vrea sa încarce cum trebuie

#38
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,566
  • Înscris: 31.01.2010
Eu am spus, extinctorul il pui la intrarea in camera unde poti avea probleme.
Pina mergi dupa celelalte...focul ia amploare plus panica.
Sint cu praf sau bioxid de carbon?

#39
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 13.02.2006

View Postsimy85, on 26 februarie 2018 - 21:56, said:

Da' ce repede sariti domnilor cu remarcile, apropo de extinctor, eu l-am pus acolo, si pe langa asta mai sunt vreo 10 puse prin toate colturile garajului, daca ziceti ca e mai bine sa fie montajul pe o placa de rigips rezistenta la foc, o sa le fac eu mutarea pe o placa d-aia, revenind la oile noastre sunt din joita la aproximativ 20 km de buc, am un generator honda de 4.2 kw pe care nu stiu cum sa-l imperechez cu acest sistem, cei care mi-au montat astea au dat-o in balarii ca nu-s ce pateste invertorul, ca una, ca alta. Nu am renuntat la idee si mi-am legat singur firele de alimentare la "ac in", problema este ca atunci cand cuplez generatorul o ia razna lumina, cateodata palpaie, cateodata merge normal, nu stiu ce setari trebuiesc facute, pe invertor arata cum face bypass de la generator la consumatori si cum alimenteaza bateriile dar tot nu vrea sa încarce cum trebuie
Da-ti-mi un numar de telefon pe PM sau sunati la numarul de tel de pe siteul din semnatura, se poate rezovla cu generatorul.

#40
simy85

simy85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.09.2009
Ok, o sa va sun maine, am doua extinctoare si la intrarea in garaj, unul d-asta mic si unul mare, cred ca sunt cu un praf ceva

#41
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,566
  • Înscris: 31.01.2010
Sint de preferat cele cu bioxid pentru echipamente electronice.
Totusi la ce`i pe acolo si astea sint OK.

#42
simy85

simy85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.09.2009
Multumesc mult domnului rinaldoparaipan pt rabdare si ajutor in punerea in functiune a generatorului si pt setarile invertorului, functioneaza impecabil, super profi

#43
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 13.02.2006
Cu placere.
Bine ca am putut sa o rezolvam prin telefon.

#44
pmarcel91

pmarcel91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.01.2017
Bună. Aproppo de firme care dau țepe, nu ați avut a face cu "PukSolar? Vindea cică echipamente pentru sisteme fotovoltaice.Erau pe OLX prin Bacău...București cu anunțurile.

#45
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007

View PostIon_Bumbu, on 23 februarie 2018 - 22:44, said:

......E vorba de cei ce fac o astfel de mizerie, n`au avut un burghiu sa mareasca alezajul la nenorocitul ala de
papuc! E cupru, mergea cu o pila, cutit, ceva.
Lasa'l mah, mai fac si io d-astea! Dar doar de proba!!!!
Era pacat sa strice papucu'

Edited by addysoftware, 08 March 2018 - 02:02.


#46
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Hai sa v-arat niste papuci de op'j da amperi

Attached File  IMG_20180308_020723.jpg   119.89K   137 downloads

si unii de 50A, dar doar pe termen relativ scurt

Attached File  IMG_20180308_020857.jpg   120.54K   130 downloads

(din cauza firului, care e doar de 6 mmp, nu a "papucului")

Ca sa fie totusi treaba clara: chestiile astea le fac doar ptr mine si doar provizoriu. Cand fac cuiva ceva, nu fac de-astea.
Ca provizoriul ramane definitiv... asta-i partea-a doua.

#47
Ccoossttii

Ccoossttii

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 14.02.2019
Si eu sunt din Bacau. Il cunosc pe un nene care a lucrat la acea firma. Daca il sunai pt vreo achizitie sau vreo informatie nu mai scapi de el. Odata, pt un voltmetru de 60 de lei m a sunat de vreo 6 ori ca sa nu uit sa ma duc sa l achizitionez. Iar cand ajungi la el....sa vezi ce se lauda...ca vinde de zeci de mii de euro pe luna...ca nu face fata....dar el era disperat dupa o vanzare de 60 ron.😀😀😀😀

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate