Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ce parere aveti despre UDMR?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
419 replies to this topic

#1
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
Eu am despre UDMR parerea ca este organizatia etnica maghiara a PSD-ului.
Asa cum au organizatie de femei, de tineret, in ultimii ani si-au facut si divizie etnica maghiara.

Quote

Kelemen Hunor a declarat, joi, corespondentului MEDIAFAX, că Tudorel Toader este de apreciat pentru prezentarea raportului asupra activității DNA, fiind primul ministru al Justiției care face o astfel de analiză.
”A fost o analiză foarte amănunțită a ministrului Justiției, cu elemente cunoscute și cu toate problemele semnalate de-a lungul timpului și, din acest punct de vedere, cred că Tudorel Toader a făcut prin această prezentare un lucru foarte important. Ar fi trebuit să îl facă în fața Parlamentului, dar până la urmă l-a făcut în fața cetățenilor și cred că a făcut foarte bine, fiind primul ministru al Justiției care, conform legii, a venit în fața cetățenilor și a prezentat un fel de raport. Ar fi trebuit prezentat anual un astfel de raport și e prima oară când se prezintă pentru DNA o astfel de analiză. E de apreciat pentru că alții nu au făcut acest lucru. După analiza făcută, era aproape imposibil să ajungi la o altă concluzie decât declanșarea revocării procurorului șef al DNA. Sunt convins că președintele Iohannis, așa cum s-a exprimat recent și a spus că nu are motive pentru a o elibera din funcție pe d-na Kovesi, bănuiesc că va fi consecvent și nu va face pasul. Acum mingea este în terenul președintelui și urmează să decidă ce va face, dar așa cum îl știm cred că va rămne consecvent și nu va revoca procurorul șef al DNA”, a spus Kelemen.
Potrivit acestuia, în condițiile în care șeful statului nu o va revoca pe Laura Codruța Kovesi, aceasta va rămâne în funcție până la finalul mandatului.


http://www.mediafax....cluzie-17029450

#2
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Niște gunoaie oportuniste ce se folosesc de etnia lor și de texte populiste. Niște pesediști unguri

#3
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,529
  • Înscris: 30.01.2008
Kelemen Hunor a declarat, joi, corespondentului MEDIAFAX, că Tudorel Toader este de apreciat pentru prezentarea raportului asupra activităţii DNA, fiind primul ministru al Justiţiei care face o astfel de analiză.


Posted Image Posted Image


E clar ca sunt dosare deschise pe hotiile udemeriste ....

#4
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
PSD pe verde - plini de vorbitori de pasareasca.

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Pollux, on 23 februarie 2018 - 16:01, said:

Eu am despre UDMR parerea ca este organizatia etnica maghiara a PSD-ului.
Asa cum au organizatie de femei, de tineret, in ultimii ani si-au facut si divizie etnica maghiara.
Este singura ONG care are voie sa candideze la alegeri.

#6
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 pasilla, on 23 februarie 2018 - 16:12, said:

Este singura ONG care are voie sa candideze la alegeri.

nu este singura.
dar este cea mai pesedista.

#7
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
ce parere am?una buna,ca si parerea lui adolf despre evrei

#8
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 sebastiansebi, on 23 februarie 2018 - 16:17, said:

ce parere am?una buna,ca si parerea lui adolf despre evrei

fara rasism si xenofobie.
topicul este despre organizatia politica numita UDMR, nu despre cetatenii de etnie maghiara din Romania.

daca nu puteti sa faceti diferenta si sa mentineti decenta la adresa persoanelor de etnie maghiara, imi cer scuze anticipat etnicilor maghiari pe care i-ati putea voi jigni si rog moderatorul sa inchida topicul la cea mai mica abatere.

Edited by Pollux, 23 February 2018 - 16:19.


#9
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,113
  • Înscris: 03.07.2008
Dovada ca politicianii romani sunt (in majoritate) o apa si un pamant indiferent de etnie.

#10
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007

 Pollux, on 23 februarie 2018 - 16:01, said:

Eu am despre UDMR parerea ca este organizatia etnica maghiara a PSD-ului.

inca un topic de hai sa ne cacam pe pesede .. ok, NE CACAM, mai ales ca am o pintecaritza de umplu 2 fese septice ;) dar hai sa ne cacam cu stil ..
face cineva o statistica despre demerei, cit au guvernat cu ciuma rosie si cit cu "altii"??

#11
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 r_murphy, on 23 februarie 2018 - 16:21, said:

inca un topic de hai sa ne cacam pe pesede ..

si pe aliatii lor. :yes:

#12
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Grofii noi. Își cunosc și-și apără interesele proprii, nu ale maghiarimii de rând. Numai imbecilii văd altceva. Întotdeauna aceiași.

Edited by ursamajor, 23 February 2018 - 16:25.


#13
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Uite o initiativa care vine din partea unui deputat PSD cu care sunt de acord 100%
https://www.digi24.r...arlament-856946

Daca, cine stiu cum, acesata initiativa "trece", nu prea o sa mai auzim de UDMR

#14
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007

 Pollux, on 23 februarie 2018 - 16:23, said:

si pe aliatii lor. Posted Image
in primul rind .. primordial si fara de retinere ...

#15
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014

 Pollux, on 23 februarie 2018 - 16:19, said:

fara rasism si xenofobie.
topicul este despre organizatia politica numita UDMR, nu despre cetatenii de etnie maghiara din Romania.

daca nu puteti sa faceti diferenta si sa mentineti decenta la adresa persoanelor de etnie maghiara, imi cer scuze anticipat etnicilor maghiari pe care i-ati putea voi jigni si rog moderatorul sa inchida topicul la cea mai mica abatere.
si daca prin absurd toti membrii udmr ar fi romani nu mi-as schimba parerea,nu am nimic cu maghiarii,ma seaca pretentiie udmr-istilor

#16
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
UDMR Posted Image Posted Image Posted Image

#17
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
UDMR este o formatiune care face politica pentru etnia pe care o reprezinta. Cred ca a avut cei mai buni/abili politicieni care au stiut sa fructifice in favoarea lor slabiciunile celorlalte formatiuni politice, precum au profitat si de neintelegirile dintre partidele romanesti. In mare parte politicienii de etnie maghiara si-au atins scopul si de multe ori ei au fost cei care au decis cine/cu cine face majoritatea in parlament, dar bineinteles ca si-au luat partea.

#18
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 sebastiansebi, on 23 februarie 2018 - 16:27, said:

si daca prin absurd toti membrii udmr ar fi romani nu mi-as schimba parerea,nu am nimic cu maghiarii,ma seaca pretentiie udmr-istilor

voiam doar sa fie clar ca nu este un topic de incitare la ura interetnica, ci un topic despre o formatiune politica corupta care nu reprezinta nici interesele romanilor, nici ale maghiarilor, ci ale mafiei indiferent de etnie.

 codesmm, on 23 februarie 2018 - 16:30, said:

UDMR este o formatiune care face politica pentru etnia pe care o reprezinta. Cred ca a avut cei mai buni/abili politicieni care au stiut sa fructifice in favoarea lor slabiciunile celorlalte formatiuni politice, precum au profitat si de neintelegirile dintre partidele romanesti. In mare parte politicienii de etnie maghiara si-au atins scopul si de multe ori ei au fost cei care au decis cine/cu cine face majoritatea in parlament, dar bineinteles ca si-au luat partea.

abilitatea politicienilor udemeristi se vede in nivelul de trai al maghiarilor din Romania (si al romanilor in general). Posted Image

udmr nu face politica pentru etnia pe care o reprezinta ci face politica pentru politicienii care teoretic reprezinta pe cineva. (de fapt se reprezinta pe ei insisi.)


daca UDMR facea politica pentru etnia pe care o reprezinta atunci scopul lor primordial era intarirea statului roman, nu demolarea lui.
intr-un stat slab, nici cetatenii romani nici cei maghiari nu o vor duce bine.

Edited by Pollux, 23 February 2018 - 16:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate