Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Age of Empires III: Asian Dynasties 1.14/1.03

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
sal

un amic de al meu avea DVDuri cu aoe 3, inclusiv asian dynasties (al treilea in serie)

am vazut pe net, ca ultima varianta e 1.14. am descarcat acel patch, dar la rulare, am vazut ca doar primele doua jocuri aoe (cel de baza si warlords) 3 sunt varianta 1.14, nu si asian dynasties care este la 1.03.

e corect asa ?  sau toate cele 3 jocuri din seria AoE III trebuiau sa fie 1.14 ?

evident, nu imi dau seama ce putea merge gresit, patchul e doar un mic exe de 16 MB de pe site ul oficial.

multumesc

#2
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
intreb, fiindca pe un forum de gaming, unii au zis ca au actualizat la 1.14, dar cu privire la asian dynasties au vorbit tot de varianta 1.03, de unde si uimirea mea!  
informatiile sunt relativ dificl de gasit

Edited by Dany_Darke, 23 February 2018 - 07:23.


#3
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 23.09.2017
Apropo de asta, ce stiti de noul Age of empires? Se numeste Definitive edition.

#4
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.09.2012

View Postalex342, on 23 februarie 2018 - 02:02, said:

Apropo de asta, ce stiti de noul Age of empires? Se numeste Definitive edition.

se poate juca doar pe windows 10 si se poate lua din store-ul microsoft ; pe scurt este age of empires 1 cu grafici imbunatatite si poisibil gameplay -> remaster ; trebuie sa apara Age of Empires 4 anul acesta oricum

#5
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,544
  • Înscris: 25.04.2007

View Postpinguinul666, on 23 februarie 2018 - 00:51, said:

intreb, fiindca pe un forum de gaming, unii au zis ca au actualizat la 1.14, dar cu privire la asian dynasties au vorbit tot de varianta 1.03, de unde si uimirea mea!  
informatiile sunt relativ dificl de gasit
Am luat de pe Steam zilele trecute, la oferta, AOE Legacy Bundle la 17,81 euro printre care era si AOE 3 Complete Collection si da, Asian Dynasties imi apare aca fiind 1.03.

edit: M-am uitat si la celelalte doua AOE3 si doar primul e 1.14. War Chiefs e 1.06.

Edited by Cousteau, 23 February 2018 - 08:01.


#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Age of mithology ai jucat ?

#7
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View PostCousteau, on 23 februarie 2018 - 07:56, said:

Am luat de pe Steam zilele trecute, la oferta, AOE Legacy Bundle la 17,81 euro printre care era si AOE 3 Complete Collection si da, Asian Dynasties imi apare aca fiind 1.03.

edit: M-am uitat si la celelalte doua AOE3 si doar primul e 1.14. War Chiefs e 1.06.

fix asa are si prietenul meu!

warchiefs este intr adevar la 1.06

am crezut ca am facut prost patchuirea, dar se pare ca nu.

Acum, ca tot suntem pe topicul AoE 3: Asian Dynasties ... m-am distrat nitel cu britanicii (astia, francezii si japonezii sunt favoritii mei), intr-un mic skirmish vs A.I., pe moderate, pe harta mare, unde A.I. este imperiul otoman.

Va spun sincer, am ramas socat cat de puternici si eficienti sunt acei Imperial Jannisary si acei Imperial Abus Gun!

Am avut trupe mai multe (cu vreo 20% mai multe) - majoritatea imperial red-coats + 2 tunuri anti personal din Siege Foundry, am infrant atacul, dar am ramas cu practic nimic dupa!

Nu mai spun, ca in situatia in care nu am avut bani pt multi red-coats, si aveam alte trupe (cavalerie + alta infanterie decat Imperial Red Coats), mi-am luat-o legendar, in ciuda cantitatii superioare de trupe!

Poate nu oi fi eu as in AoE 3, dar mi se par cam imba (over powered) acei Imperial Janissary si acei Imperial Abus Gun de la otomani, in era post imperiala (ma refer la acest combo de doua tipuri de trupe).

Apoi, am vazut pe cateva topice (unele de prin 2013), ca si altii gandeau la fel.

Ca britanici, in 1v1, britanic vs otoman, cum ati contracara o armata de Imperial Janissary + Imperial Abus guns?

mersi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate