Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Lost in Space

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#19
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008

 eiffel, on 23 februarie 2018 - 10:15, said:

McGyver de exemplu - reluat acu 2 ani n uare asa mare succes ca originalul. Actori mai necunoscuti, in serialul original era un singur actor principal - Dean Anderson, in asta nou e ditamai echipa - chestei intalnita frecvent in ultimii ani la Hollywood - dac in filemle anilor 70 aveam McGyver, Colombo, Kojak, Mannix, - un actor care facea filmul, in serialele noi se pune accentul doar pe munca in echipa.
L-am urmarit si eu mai mult de nostalgie, dar i-a cam pus capacul secventa cand vorbeau, parca, de un hard disc si era de fapt o placa de baza. Nu mai stiu exact faza, dar cam asa de mare era discrepanta intre ce vorbeau si ce era obiectul pe care-l aveau in imagine.
Pe urma am mai rezistat la vreo 2 episoade si l-am abandonat.

Edited by Hider141, 23 February 2018 - 11:22.


#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004

 adisz, on 23 februarie 2018 - 11:05, said:

Echipa formata in mod obligatoriu din o persoana de culoare,una suferind de nanism,cel putin una apartinand de comunitatea LGBT si una musulmana.Iar seful sa fie apatrid.

Ai uitat de chinezi...

#21
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,108
  • Înscris: 30.04.2007
asiatici, te rog ...

#22
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 14.11.2006
Alaturi de vechitura Lost in space, mi-am adus aminte de inca doua vechituri (seriale):
- Tunelul timpului (intrau unii intr-un tunel si se trezeau aiurea in tramvai in istoria umanitatii: in evul mediu, in antichitate, in epoca de piatra etc)
- Planeta Gigantilor

Edited by florinbad, 23 February 2018 - 12:26.


#23
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 eiffel, on 23 februarie 2018 - 10:15, said:

Problema este ca "reluarile" nu mai respecta asa bine originalul ca idee.
Poate cu o singura exceptie - Hawaii Five-0 nu prea au avut cine stie ce succes. Si asta a avut ptr ca s-a vrut o continuare a vechiului serial si nu o reluare cu aceleasi personaje dar alti actori.

McGyver de exemplu - reluat acu 2 ani n uare asa mare succes ca originalul. Actori mai necunoscuti, in serialul original era un singur actor principal - Dean Anderson, in asta nou e ditamai echipa - chestei intalnita frecvent in ultimii ani la Hollywood - dac in filemle anilor 70 aveam McGyver, Colombo, Kojak, Mannix, - un actor care facea filmul, in serialele noi se pune accentul doar pe munca in echipa.

Probabil daca ar relua Colombo am vedea vreo 4-5 personaje in rol principal - Colombo coordonand o echipa de succes...

Si Twin Peaks mi s-a parut o prostie continuarea, n-am inteles nimic. Oricum, lui David Lynch ii fileaza vreo 2-3 lampi prin cap. Vechiul serial avea, pe langa supranatural si mister, dragoste, drama, suspans, actiune.

#24
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Twin Peaks oricum nu mi-a palcut nici primul. Incepuse bine dar ultimele episoade cred ca a fost drogat cand le-a facut...

 r_murphy, on 23 februarie 2018 - 11:56, said:

asiatici, te rog ...

Chinezi in special - deja detin cam 20% din Hollywood, plus ca investesc destul de mult in filmele americane si din alt motiv - in China pot rula cel mult 2 filme americane pe an. Coproductiile insa nu sunt incluse. Asa ca majoritatea blockbusterelor americane au si chinezi ca actori, producatori, etc.

 florinbad, on 23 februarie 2018 - 12:25, said:

Alaturi de vechitura Lost in space, mi-am adus aminte de inca doua vechituri (seriale):
- Tunelul timpului (intrau unii intr-un tunel si se trezeau aiurea in tramvai in istoria umanitatii: in evul mediu, in antichitate, in epoca de piatra etc)
- Planeta Gigantilor

De Planeta Gigantilor, chiar nu-mi aduc aminte mai nimic. Stiu ca ma uitam la el, dar chiar nicio scena nu mi-o pot reaminti.
Tunelul timpului era interesant ca idee. Un pic cam aiurea facut tunelul cu spiralele alea, dar na, ce pretentii puteai avea la un serial din anii 60.

#25
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Inca doua filme vechi pe care de data asta le-am vazut la cinema
Tinutul uitat de timp
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IXWI6a6HyHM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Al saptelea continent cu titlul original At the Earth's Core
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OsKPNo_GSBk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Gaby_M, 23 February 2018 - 14:38.


#26
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Ati uitat de UFOPosted Image  

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rd2Kn4Pxbdk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce ma amuzat mult in serialul ala si nu mai vezi acum in cele contemporane, ca se bea si se fuma la greu la munca...Posted Image  Avea in biroul care cobora sub pamant un dozator de unde isi punea la alegere  ce bautura alcoolica doreau (min.34.14 din ep.1)Posted Image  Nu mai zic de angajate care chiar aratau SFPosted Image

Edited by baribalu, 23 February 2018 - 15:31.


#27
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
M-a mancat undeva sa ma uit la varianta Lost in space din 1998, cel cu Matt Leblanc. Pfuu! Cat de rau poate sa fie facut! Au facut dintr-o idee buna un film prost. Nu mai zic de inadvertentele tehnice, pur si simplu e jucat cu curu'. Sfarsitul a lasat loc de continuare dar probabil si-au dat seama ca la cat de prost a fost a doua oara nu se mai uita nici naiba.
Cum am zis, ideea filmului e ok, se poate face mai mult dar presupun ca si asta de o sa apara o sa fie un fel de SG Universe. O sa sara de colo colo, in fiecare loc o sa fie cate un pericol/aventura/alieni/gaura neagra/...etc care trebuie sa o rezolve pana la sfarsitul episodului iar la sfarsitul serialului probabil o sa ajunga unde trebuie. Si daca are succes poate se apuca de partea a doua cu construitul portii si colonizarea.
Si vorba lui Genjuroo... CUm pana mea o fata e neagra? Ala are 3 copii. Profesorul a fost pacalit de nevasta ca era eclipsa cand s-a nascut sau cum?  Bine, probabil o sa inventeze vreo adoptie...

Edited by Seteh, 23 February 2018 - 15:41.


#28
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Asta cu fata de culoare din 2 parintii albi mi-a adus aminte de un banc:

Intreaba copilul de culoare pe mama lui:
Cum se face ca eu sunt mulatru si voi parintii mei sunteti albi?
Mama raspunde:
La ce orgie a fost atunci zi mersi ca nu latri....Posted Image

#29
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
@Seteh
Cota de "diversitate".
Tot e de noaptea mintii, orice scuza ar avea.

@eiffel
Nu stiu cum vine treaba cu chinezii care detin 20% din Hollywood. Adica publicul chinezesc si asiatic in general nu inghite negrii si tot li se baga pe gat cu sperante ca "blockbusteru" o sa sparga gura targului in China. De fiecare data cand Hollywoodu incearca cascadoria asta ramane cu buza umflata.

Alta motiv pt. care inclin sa raman rezervat fata de autenticitatea acelui procent (desi de obicei am incredere in ce scrii in rubrica asta) este ca actorii "asiatici" care sunt introdusi in filmele americane, in general nu ating standardele estetice dorite de publicul chinez.

Edited by Genjurooo, 23 February 2018 - 16:23.


#30
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014

 baribalu, on 23 februarie 2018 - 15:25, said:

Ati uitat de UFOPosted Image  

Chiar ca am uitat!

#31
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

 r_murphy, on 23 februarie 2018 - 06:05, said:

In cazul asta, de ce nu se fac rimeicuri la pe aripile vintului, david coperfield la rascruce de vinturi, ciresarii, daktari, sau unele din filmele la care faceam referire in postul meu anterior?��

Probabil ca te referi la seriale ca la filme ,la primele doua ,s-au facut nenumarate remake-uri sau adaptari.

#32
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005

 Gaby_M, on 23 februarie 2018 - 16:22, said:

Chiar ca am uitat!
De Invadatorii http://www.imdb.com/title/tt0061265/
Il dadeau sambata seara dupa Teleenciclopedia Posted Image

#33
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,108
  • Înscris: 30.04.2007
de cosmin, fiul zimbrului, xl-5, fifi inaripatul, isi mai aduce aminte cineva?
de marine boy ?

#34
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Captain Power

#35
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

 r_murphy, on 24 februarie 2018 - 11:06, said:

de cosmin, fiul zimbrului, xl-5, fifi inaripatul, isi mai aduce aminte cineva?
de marine boy ?

Nope,
Le-oi fi vazut la bulgari, sau eram prea ocupat pe facebook sa ma uit la filmele alea, :lol:

#36
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005
Marine Boy !!!  Daaaa . Desen animat precursor al japonezariilor de azi !! Posted Image
Dadea tare cu bumerangul din  cate mai tin minte . Si calarea un delfin ! Posted Image

Edited by ndor, 24 February 2018 - 20:02.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate