Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Lost in Space

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I5X3vC-XsU0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://www.imdb.com/title/tt5232792/

Edited by tiestodj20, 22 February 2018 - 20:36.


#2
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Mi-a adus aminte de un vechi serial pe care l-am vazut in anii '70
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jfh-YY465HA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Gaby_M, 22 February 2018 - 20:51.


#3
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,656
  • Înscris: 23.10.2006
Tare imi este ca o sa fie mai prost decat originalul...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0xCI_maIaRc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Chiar nu mai gasesc idei originale? Trebuie sa scoata filme si seriale mai proaste decat originalele? C-am tot ce au facut mai nou dupa filme si seriale au fost mult mai proaste decat cele initiale cu toate ca au tehnica mai buna pentru efecte speciale, dar scenariul e la nivel de copil de gradinita...

Edited by baribalu, 22 February 2018 - 21:08.


#4
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,086
  • Înscris: 30.04.2007
mai, va rog eu frumos, terminati cu aberatiile astea, unde ati vazut voi la tv serialul asta, in 2 ore de emisie .. ;) :D
sa nu ziceti si de tunelul timpului, planeta gigantilor, invadatorii sau ufo ..
sa pun secvente de pe iutub :D

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,494
  • Înscris: 15.06.2004
Hmmm... Inca un lost in space ? Asta ar fi a 3-a varianta - ca a mai fost si film...

#6
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014

View Postr_murphy, on 22 februarie 2018 - 21:23, said:

unde ati vazut voi la tv serialul asta, in 2 ore de emisie
In anii '70 nu erau doua ore de emisie...

#7
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Bine ca nu-i Lost pe Strazile Neasfaltate din Romania...

Edited by YourFan, 22 February 2018 - 22:39.


#8
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posteiffel, on 22 februarie 2018 - 21:47, said:

Hmmm... Inca un lost in space ? Asta ar fi a 3-a varianta - ca a mai fost si film...

A fost cu actorul ala de-l juca pe Joey din FRIENDS.

#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,520
  • Înscris: 07.02.2003

View Postbaribalu, on 22 februarie 2018 - 20:58, said:

C-am tot ce au facut mai nou dupa filme si seriale au fost mult mai proaste decat cele initiale cu toate ca au tehnica mai buna pentru efecte speciale, dar scenariul e la nivel de copil de gradinita...
Pai asta e si ideea, sunt si filme pe care multi vor sa le revada imbunatatite, de aia se fac remake-uri moderne dupa referinte. Desigur sunt si multe originale dar nu le face nimeni publicitate :)

#10
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,768
  • Înscris: 20.10.2015
Stai ca-mi aduc aminte si numele lor, parca John, Don, maureen, aialalta imi scapa, profesorul Smith?, Robotul Robinson, am zis bine?
Wow ce mi-a placut...

Asa si farfuria Jupiter 2

#11
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,086
  • Înscris: 30.04.2007

View Postandreic, on 23 februarie 2018 - 02:46, said:


Pai asta e si ideea, sunt si filme pe care multi vor sa le revada imbunatatite, de aia se fac remake-uri moderne dupa referinte. Desigur sunt si multe originale dar nu le face nimeni publicitate :)

In cazul asta, de ce nu se fac rimeicuri la pe aripile vintului, david coperfield la rascruce de vinturi, ciresarii, daktari, sau unele din filmele la care faceam referire in postul meu anterior?��

@ gaby m - ma faci sa fac uz de explicatii logice, iar la capitolul asta stau foarte prost din punct de vedere intelectual....
Tu, pe persoana fizica, vazind ca fac referire la niste seriale care s-au difuzat demult si pe parcursul mai multor ani, nu poti sa tragi concluzia ca stiu foarte bine despre ce este vorba, caz in care afirmatia mea nu este decit un misto subtil?
Uite, m,-ai stirnit si ma faci sa ma mir de cite cuvinte stiu ...

#12
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,768
  • Înscris: 20.10.2015

View Postr_murphy, on 23 februarie 2018 - 06:05, said:

In cazul asta, de ce nu se fac rimeicuri la pe aripile vintului, david coperfield la rascruce de vinturi, ciresarii, daktari, sau unele din filmele la care faceam referire in postul meu anterior?��

@ gaby m - ma faci sa fac uz de explicatii logice, iar la capitolul asta stau foarte prost din punct de vedere intelectual....
Tu, pe persoana fizica, vazind ca fac referire la niste seriale care s-au difuzat demult si pe parcursul mai multor ani, nu poti sa tragi concluzia ca stiu foarte bine despre ce este vorba, caz in care afirmatia mea nu este decit un misto subtil?
Uite, m,-ai stirnit si ma faci sa ma mir de cite cuvinte stiu ...

Ciresarii ii vad frecvent, am serialul cu mine aici, la fel si seria cu comisarul.
Colombo de asemenea, toate episoadele sunt revazute periodic

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,986
  • Înscris: 07.11.2006

View PostIon_de_la_Raion, on 22 februarie 2018 - 22:57, said:


A fost cu actorul ala de-l juca pe Joey din FRIENDS.

Matt LeBlanc se numeste actorul ala.

#14
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,494
  • Înscris: 15.06.2004
Problema este ca "reluarile" nu mai respecta asa bine originalul ca idee.
Poate cu o singura exceptie - Hawaii Five-0 nu prea au avut cine stie ce succes. Si asta a avut ptr ca s-a vrut o continuare a vechiului serial si nu o reluare cu aceleasi personaje dar alti actori.

McGyver de exemplu - reluat acu 2 ani n uare asa mare succes ca originalul. Actori mai necunoscuti, in serialul original era un singur actor principal - Dean Anderson, in asta nou e ditamai echipa - chestei intalnita frecvent in ultimii ani la Hollywood - dac in filemle anilor 70 aveam McGyver, Colombo, Kojak, Mannix, - un actor care facea filmul, in serialele noi se pune accentul doar pe munca in echipa.

Probabil daca ar relua Colombo am vedea vreo 4-5 personaje in rol principal - Colombo coordonand o echipa de succes...

#15
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Fii-sa e neagra? :LOOOLPosted Image

#16
mariachi'

mariachi'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 02.07.2007
cand am auzit fraza "When this world can no longer serve that purpose", urmarea care mi-a venit in minte a fost "we go looking for another planet to destroy" ;).

#17
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,986
  • Înscris: 07.11.2006

View Posteiffel, on 23 februarie 2018 - 10:15, said:

.
Probabil daca ar relua Colombo am vedea vreo 4-5 personaje in rol principal - Colombo coordonand o echipa de succes...

Echipa formata in mod obligatoriu din o persoana de culoare,una suferind de nanism,cel putin una apartinand de comunitatea LGBT si una musulmana.Iar seful sa fie apatrid.

Edited by adisz, 23 February 2018 - 11:05.


#18
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Intr-o echipa trebuie neaparat sa fie si o gagica, care e mai desteapta decit toti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate