Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Tableta Vonino Epic E8

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Am posibilitatea sa achizitionez de la orange tableta din titlu cu 43 de euro (fara abonament sau alte chestii de genul). Merita banii sau mai bine stau linistit? Mersi!

#2
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Stai linistit!

#3
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Vino cu argumente, nu stai liniștit!

#4
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
De 43 de euro v-a functiona!

#5
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010

View PostWzzz, on 22 februarie 2018 - 19:22, said:

Stai linistit!


Din ce am vazut are 2 gb ram, procesor cam slabut dar na...la 200 lei... Am mai luat o tableta Vonino la 29 euro tot de la orange dar era slabuta rau (avea doar 1 gb), o foloseste frate-miu pe post de GPS. Ideea e ca au avut eroare la o comanda orange (comanda anulata initial din motive tehnice, dupa am primit mesaj ca mi-a fost receptionata comanda si cand sa o ridic de fapt nu o aveau- am prins un consultant ok si mi-a facut reducerea asta -comandasem tot un vonino tavy t7 la 40 euro  si mi-a zis ca imi da diferenta  in puncte sa pot sa o iau pe asta) si mi-au facut reducere la aceasta tableta (prin puncte OTY)

#6
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Tu sti, banul tau.

#7
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Totusi ar fi bune si ceva argumente... asa cum s-a zis mai sus.

#8
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Tabletele de la Vonino sunt destul de cinstite. Din păcate, problema e că n-ai suport din partea firmei. Nema update-uri. Am avut două bucăți și au fost OK. mi-au plăcut la ele că au avut display-urile excelente.

#9
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Vonino cred ca e singurul "producator" care ofera acces la firmware. In concluzie, un punct in plus, minusuri sunt destule. Poate ati observat ca tabletele ieftine au un buton de reset (vonino are). Oare de ce produsele firmelor cu ceva prestigiu pe piata nu au asa ceva? cel mai simplu raspus: nu au nevoie de el.

#10
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Pentru browsing este excelentă. Pentru jocuri, aplicații fără număr nu face față. Nici pe post de GPS nu este strălucită deoarece pierde deseori semnalul. În concluzie este bună pentru a nu îți stresa telefonul când ești acasă.

#11
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Dar îți stresezi nervii!

#12
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Pentru pretul asta faci si abonament sau prelungesti?
Daca da, atunci stai linistit ca nu merita deloc.
Nu imi pare ca merita nici la liber pretul.
Tableta e o chestie ieftina si se simte, ca de altfel toate Vonino, nu stiu daca 43 euro ar fi un pret cinstit intreg pentru ea... deci nu cred ca ar fi mega oferta la 43 de euro la liber.

#13
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Asa cum am mai spus nu fac abonament sau prelungire. A fost o greseala de-a lor si mi-au dat 750 de puncte sa imi iau o tableta. Pe site-ul lor nu am gasit altceva la care sa nu dau diferenta mare de bani. La Lenovo, Huawei sau altele platesc diferenta mai mare si nu vreau. Cred ca totusi o comand (telefoane nu mai iau de la operatori iar pe altceva nu am ce sa consum acele puncte (sunt totusi 75 de euro).
PS: ar mai fi Samsung Gear fit 2 la 114- 75 euro - cred ca pot consuma si pe el acele puncte :D . Merita asta? Cred ca il iau pt OLX :)))
Adevarul e ca am vreo 2 bratari fitnes (Xiaomi si un no name) pe care nu le-am folosit mai mult de 2-3 saptamani.

Edited by gykanes, 23 February 2018 - 10:44.


#14
balauru23

balauru23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 17.08.2008
Am eu o tableta din asta si pot sa spun ca merge bine pe net si filme. La jocuri nu stiu ca in afara de candy crush nu joc altceva pe ea. Suporta dlna in schimb nu are WI-DI.
Gasesti pe site si softul pentru rescriere in caz de probleme.

Edited by balauru23, 23 February 2018 - 12:26.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate