Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Micsorare distanta dintre randuri in Microsoft Word - fost "word - o mica intreabre"

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
kill96

kill96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.02.2013
Buna seara! Spuneti-mi va rog cum pot micsora distanta dintre randuri, dar nu prin ,,line and paragraph spacing,, . Am inteles ca este ceva de genul paragraph - spacing- before si after, dar eu am 0 cu 0 indiferent de marimi chiar daca selectez textul.... Se face cumva altfel? Las si eu o poza sa intelegeti ce incerc sa fac... Multumesc!

Attached Files



#2
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Page Layout-->Spacing

#3
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 09.11.2006
Selectezi textul si in tabul Home ai Paragraph->Line and paragraph spacing (la mine e dupa iconitele cu aliniamentul textului). Acolo selectezi spatiul dorit, daca e "1" poti da remove space.... si ce mai scrie acolo.

Edited by Kobra2602, 22 February 2018 - 07:26.


#4
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 24.05.2007
O poza pentru edificare la ce a spus Kobra2602 : Attached File  Untitld.png   107.91K   51 downloads

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Redenumit si topicul pentru a fi in conformitate cu regulamentul ariei.

#6
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
in poza ta, line spacing, scrii ceva 0,6 sau 0.6, de exemplu sau incerci mai multe cifre dar selectezi textul la care vrei spatiul. Restul pe acolo sunt pt distanta intre paragrafe. Poti selecta textul si faci click dreapta si apare paragraf optiuni. Semnul de care ziceau ei nu stiu daca are rost sa il cauti... dai click dreapta pe bara word si customize si cauti semnul, daca ala o fi pt asta... Eu caut de lucru acasa daca ai ceva apropo..

Edited by tarzaan, 22 February 2018 - 09:34.


#7
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018

 kill96, on 22 februarie 2018 - 03:13, said:

dar nu prin ,,line and paragraph spacing,

Dar DE CE nu prin..... ?!
Din ce se vede acolo, aceea este singura modalitate!

#8
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
Line spacing e setat la 1,5.
Pune-l la 1.

#9
kill96

kill96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.02.2013
Pai, este un proiect de licenta pe care profa ma rugat sa ma uit prin el. Ideea este ca nu una din cerinte este ca nu ai voie decat cu 1,5 in ,,line and paragraph spacing,, .
Sunt unele paragrafe unde trebuiesc mai lipite pentru a incepe o alta pagina curata, noua... Si din ce am vazut acolo era ceva de genul paragraph - spacing- before si after ... dar care la mine nu merg pentru ca am 0 - 0 chiar daca selectez acel text... Ma gandesc ca nu fac ceva ce trebuie sau nu caut unde trebuie...

#10
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,194
  • Înscris: 24.02.2007
Cum sa NU scrii un document text

#11
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018

 kill96, on 22 februarie 2018 - 15:48, said:

Pai, este un proiect de licenta pe care profa ma rugat sa ma uit prin el. Ideea este ca nu una din cerinte este ca nu ai voie decat cu 1,5 in ,,line and paragraph spacing,, .
Sunt unele paragrafe unde trebuiesc mai lipite pentru a incepe o alta pagina curata, noua... Si din ce am vazut acolo era ceva de genul paragraph - spacing- before si after ... dar care la mine nu merg pentru ca am 0 - 0 chiar daca selectez acel text... Ma gandesc ca nu fac ceva ce trebuie sau nu caut unde trebuie...
N-am inteles nimic.
Care este problema, de fapt ?
Adica, NU intreba cum fac aia (ca e clar ca nu trebuie sa faci aia).... spune care este rezultatul final pe care vrei sa-l obtii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate