Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Cum vi se par noile generatii ce vin din urma ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
242 replies to this topic

#19
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004

 geostorm, on 21 februarie 2018 - 22:55, said:

Multi spun ca tinerii din ziua de azi sunt vai mama lor, slab pregatiti, superficial si nedispusi la efort prelungit.
Altii spun ca tinerii actuali sunt mult mai inteligenti decat generatiile anterioare.
Eu unul am intalnit tineri din ambele categorii, insa nu stiu care din cele 2 predomina.

Sunt chiar curios sa aflu de la voi cum vi se par noile generatii ? Sunt ele mai bune sau mai rele decat generatiile anterioare ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z1teRVshnbw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am o parere buna.

#20
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 19.12.2012
Mult mai dependenti de tehnologie decat generatiile vechi.. Daca se intampla ceva si trebuie sa reactioneze offline" e foarte probabil ca multi dintre ei sa nu stie cele mai elementare lucruri fara ajutorul internetului.

#21
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
cred ca s-a referit la Romania
sper

#22
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

 cristi05, on 21 februarie 2018 - 23:07, said:

Mai bune ca atunci pentru ca acum, au acces la informatie stiu mai multe despre ce se intampla in jurul lor, slab pregatiti au fost si atunci si acum sunt destui, nu trebuie sa generalizam.

Faptul ca ai acces la informatie nu te face mai informat.
Cei care pierdeau noptile prin anii 90 sa buchiseasca MS-dosul din windows 95 cred ca au deprins mai multe skill-uri decat unul care instaleaza cu next, next windows 10 astazi

#23
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Ei vor elimina toate hibele actuale care tin Romania pe loc............coruptia+lenea+pcr (pile+cunostinte+relatii) Posted Image

#24
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

 Cris007, on 21 februarie 2018 - 23:13, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z1teRVshnbw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am o parere buna.

Patetic filmulet
Vaicareli bizare, truisme ieftine

Edited by geostorm, 21 February 2018 - 23:21.


#25
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Parerile sunt diferite... Eu nu generalizez,dar f.multi sunt dependenti de tigari,alcool,droguri si sunt obraznici. Sunt destui care isi vad de treaba lor si nu se strica asa ! Pacat de cei ( cele ) care ajung pe cai gresite. Inainte ( de '89) erau mai integri...mai respectuosi,dar acum e alta generatie. Vedeti si ce muzica haotica asculta. Asta-i influenteaza in mod negativ !

#26
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Vara trecuta, in parc, langa mine cativa baieti adolescenti aveau discutii de genul:
-Te-ai vopsit ?
-Da, m-am mai deschis putin la par.

Pe bune ?
Astea sunt discutiile baietilor adolescenti de azi ?

Poate era un caz izolat

Pe vremea mea erai bataia de joc a tuturor si te strigau toti femeie daca spuneai asa ceva

Edited by geostorm, 21 February 2018 - 23:28.


#27
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 geostorm, on 21 februarie 2018 - 22:55, said:

Sunt chiar curios sa aflu de la voi cum vi se par noile generatii ? Sunt ele mai bune sau mai rele decat generatiile anterioare ?

Sunt niste terminati, dar nu neaparat ca ar fi nepregatiti (unii din ei chiar au ceva inteligenta) dar sunt total debusolati moral, n-au standarde, n-au repere, au o privire goala.
Era un film cu prosti - Idiocracy (2006) unde ragaitul era o virtute... Cam spre asta tinde tineretul studios de la noi, dupa parerea mea.

N-au niste repere: nu mai stiu ce e ok, ce nu e ok... nici nu le pasa.

#28
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

 Cris007, on 21 februarie 2018 - 23:24, said:

Patetic si comentariul...

Nu suport plangaciosii cu : sa sse faca, sa se dreaga, sa fie bine ca sa nu fie rau

#29
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004
Pai si threadul asta despre ce e? Sa te plangi si tu? Sa se faca ceva?
Te deranjeaza ca unii oameni au opinii? Ca iau atitutdine si confunzi asta cu a fi "plangacios"?
Problema nu e la ei.

Edited by Cris007, 21 February 2018 - 23:33.


#30
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Mi se pare ca la noile generatii barbatul se transforma in femeie, si femeia in barbat, pana cand se ajunge la tanarul unisex, nu mai stii care e femeia si care barbatul

 Cris007, on 21 februarie 2018 - 23:33, said:

Pai si threadul asta despre ce e? Sa te plangi si tu? Sa se faca ceva?
Te deranjeaza ca unii oameni au opinii? Ca iau atitutdine si confunzi asta cu a fi "plangacios"?
Problema nu e la ei.

Ok, iti respect parerea

#31
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

 iladi, on 21 februarie 2018 - 23:03, said:

dumb-and-dumber-1994.jpg

Motiv: educația din ce în ce mai deficitară.
Aici iti dau dreptate, insa prostia in sistemul de invatamant a intrat dupa 2005, o data pensionarea celor batrani, iar salariile proaste ne mai motivand pe cei competenti sa ramana sa predea la stat, si asta a dus la angajarea tinerilor profesori mai prosti ca elevii.
Asta s-a vrut.
Multumim din inima partidelor politice si tuturor ministrilor de la invatamant.
Eu sunt nascut in 1984 si pana in 2008 cand am terminat facultatea de inginerie si dupa am facut masterul la o institutie prestigioasa, si un master greu, deci pot sa spun ca am facut scoala.
Pana intr-a 8-a nu am avut absente nici cand eram racit.

Edited by notrust, 21 February 2018 - 23:40.


#32
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,609
  • Înscris: 07.02.2003

 geostorm, on 21 februarie 2018 - 22:58, said:

De ce razboi ?
Pentru ca asta sugerezi cand deschizi asemenea topicuri...

#33
DeathRow

DeathRow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.01.2018
Sincer si fara suparare, baietii niste feminizati, depersonalizati, cu apucaturi de muiere gravida, indoctrinati si spalati pe creier maxim, vai mama lor, la fel si fetele, dar ele au boase, si nu oricum, din alea mari, mai au un pic si se iau cu mine la bataie, la cat de barbate au devenit, dezgustator, nu as face sex cu o asemenea femeie nici daca ar fi ultima de pe pamant.
Dar, lor le place asa, ca ii tin pe pisicutii astia de baietei in colantei in lesa, de inteligenta nici nu cred ca mai are rost sa vorbim, iata un video care face cat o mie de cuvinte.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r2dCi4_pIao?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 geostorm, on 21 februarie 2018 - 23:23, said:

Vara trecuta, in parc, langa mine cativa baieti adolescenti aveau discutii de genul:
-Te-ai vopsit ?
-Da, m-am mai deschis putin la par.

Pe bune ?
Astea sunt discutiile baietilor adolescenti de azi ?

Poate era un caz izolat

Pe vremea mea erai bataia de joc a tuturor si te strigau toti femeie daca spuneai asa ceva
pai asta sunt, niste femei, doar organul sexual mai difera.

#34
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

 iladi, on 21 februarie 2018 - 23:12, said:

....Nu sunt Superman
dar pot să-ți dau un ban
Adevarul sau dreptul la opinie cere sacrificii, nu ? ... :)

#35
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

 DeathRow, on 21 februarie 2018 - 23:42, said:

Sincer si fara suparare, baietii niste feminizati, depersonalizati, cu apucaturi de muiere gravida, indoctrinati si spalati pe creier maxim, vai mama lor, la fel si fetele, dar ele au boase, si nu oricum, din alea mari, mai au un pic si se iau cu mine la bataie, la cat de barbate au devenit, dezgustator, nu as face sex cu o asemenea femeie nici daca ar fi ultima de pe pamant.
Dar, lor le place asa, ca ii tin pe pisicutii astia de baietei in colantei in lesa, de inteligenta nici nu cred ca mai are rost sa vorbim, iata un video care face cat o mie de cuvinte.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r2dCi4_pIao?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


pai asta sunt, niste femei, doar organul sexual mai difera.

Filmuletul ala e o parodie ?
Sau e chiar serioasa treaba ?

#36
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
wtf e cu ratatul ala?
e gay declarat asa ca nah

Edited by mihnearau1, 21 February 2018 - 23:48.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate