Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Honda Civic 2018 1.5T MT Brilliant Sporty Blue Mettalic

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#19
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
misto culoarea, bravo si eu cred ca albastrul ala arata cel mai bine pe civic, mai era negru poate ca varianta

#20
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Negru am inca o masina.Foarte pretentioasa culoarea iar vara e graznic de cald.Efectiv te sufici cand intrii in ea daca a stat in soare.

#21
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Felicitari pentru achizitie. Sa ne spui cum se comporta dupa rodajul de 100.000 km :D

#22
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Ok,revin in 5 ani in cazul asta.:-)

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sa o stapanesti sanatos!

Parca am inceput sa ma mai obisnuiesc si eu cu aspectul hatch-ului dupa ce am vazut atatea pe strazi.

In varianta 1.5t manual, eu zic ca Civic e o masina grozav de buna.

#24
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Multumesc wolffy,da,nu stiu ce sa zic de aspect,incerc din rasputeri sa "il inghit" poate cu timpul o sa ma obisnuiesc.Oricum din punctul asta de vedere masina atrage privirile intr-un mod nedorit de mine,fiind o persoana mai discreta de fel.Si aici trebuie sa ma obisnuiesc si sper sa vad cat mai multe si pe la noi.Iti stiu povestea,tu ai avut un sedan cu CVT.Am spus-o si atunci,o spun si acum,ca om care a condus ambele tipuri de transmisii-daca ar fi fost sa aleg doar cu cutia CVT Civicul asta,ziceam pas fara discutii.E din alt film din punctul meu de vedere,din pacate nu unul bun.Ce tu acum e super,bravo.

#25
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 dantt, on 22 februarie 2018 - 19:19, said:

Multumesc wolffy,da,nu stiu ce sa zic de aspect,incerc din rasputeri sa "il inghit" poate cu timpul o sa ma obisnuiesc.Oricum din punctul asta de vedere masina atrage privirile intr-un mod nedorit de mine,fiind o persoana mai discreta de fel.
Noul Civic este foarte urat.Nu insa la fel de urat ca majoritatea modelelor de la Toyota.Insa pana la urma fiecare cu gusturile sale.
Daca as fi in locul bossilor de la Honda sau Toyota, as apela la designeri europeni, in special italieni, pentru modelele pe care vreau sa le vand in Europa.Clientului trebuie sa ii oferi produse care ii plac.Mazda dar si Hyundai sau Kia au iesit pe piata, cu produse avand designul placut.

Edited by max_01, 22 February 2018 - 21:09.


#26
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010

 max_01, on 22 februarie 2018 - 21:07, said:

Noul Civic este foarte urat.Nu insa la fel de urat ca majoritatea modelelor de la Toyota.Insa pana la urma fiecare cu gusturile sale.
Daca as fi in locul bossilor de la Honda sau Toyota, as apela la designeri europeni, in special italieni, pentru modelele pe care vreau sa le vand in Europa.Clientului trebuie sa ii oferi produse care ii plac.Mazda dar si Hyundai sau Kia au iesit pe piata, cu produse avand designul placut.
Honda Civic are un design care fie iti place, fie nu, nu prea exista cale de mijloc.
Mi se pare a doua cea mai frumoasa compacta de pe piata Posted Image

 dantt, on 22 februarie 2018 - 19:19, said:

Multumesc wolffy,da,nu stiu ce sa zic de aspect,incerc din rasputeri sa "il inghit" poate cu timpul o sa ma obisnuiesc.Oricum din punctul asta de vedere masina atrage privirile intr-un mod nedorit de mine,fiind o persoana mai discreta de fel.Si aici trebuie sa ma obisnuiesc si sper sa vad cat mai multe si pe la noi.Iti stiu povestea,tu ai avut un sedan cu CVT.Am spus-o si atunci,o spun si acum,ca om care a condus ambele tipuri de transmisii-daca ar fi fost sa aleg doar cu cutia CVT Civicul asta,ziceam pas fara discutii.E din alt film din punctul meu de vedere,din pacate nu unul bun.Ce tu acum e super,bravo.
Obisnuieste'te, este o masina superba, care o sa atraga priviri :) Chiar si cei care nu agreeaza design-ul o sa se uite dupa ea.

#27
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,432
  • Înscris: 08.12.2006
Designul Mazda este atat de european incat ochii ii stau..oblici. Iar masini mai generice decat unele modele de la Hyundai (vezi i30 care este un amalgam de idei imprumutate de ici colo) greu mai gasesti.  Asta daca nu sunt de-a dreptul..dubioase, a se vedea Hyundai I30 fastback..
Civicul ultimelor generatii intotdeauna a avut un design  non-conformist, polarizant. Te-ai gandit oare ca asta le-a fost intentia?

Edited by closchkutza, 22 February 2018 - 21:25.


#28
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 alliNdanuTz, on 22 februarie 2018 - 21:22, said:


Obisnuieste'te, este o masina superba, care o sa atraga priviri Posted Image Chiar si cei care nu agreeaza design-ul o sa se uite dupa ea.
Pe strada, ies imediat in evidenta atat oamenii frumosi cat si cei foarte urati.Asa este si cu Civicul.

#29
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,432
  • Înscris: 08.12.2006
Mie nu-mi plac golfurile si ca atare nu ma uit dupa ele pe strada.

In alta ordine de ide, e mai bine sa starnesti o emotie, pozitiva sau negativa, decat sa treci neobservat, sa fii generic.

Edited by closchkutza, 22 February 2018 - 21:31.


#30
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010

 max_01, on 22 februarie 2018 - 21:26, said:

Pe strada, ies imediat in evidenta atat oamenii frumosi cat si cei foarte urati.Asa este si cu Civicul.
De asta zic ca masina asta o sa atraga priviri de la toti oamenii. Nu e ceva banal ca un Golf, dupa care nu se uita nimeni (poate doar pasionatii). E o masina care fie iti place, fie nu-ti place, dar tot te uiti.

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 alliNdanuTz, on 22 februarie 2018 - 21:32, said:

Nu e ceva banal ca un Golf, dupa care nu se uita nimeni

Si asta poate fi privita ca o calitate pentru cei ce vor asa ceva.

Mie personal imi plac masinile discrete si potente pe care unii le mai numesc 'sleeper'.

 dantt, on 22 februarie 2018 - 19:19, said:

Oricum din punctul asta de vedere masina atrage privirile intr-un mod nedorit de mine,fiind o persoana mai discreta de fel.

Edited by MembruAnonim, 22 February 2018 - 21:55.


#32
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Asta cu aspectul,ma rog,trec peste,masina are alte calitati certe pentru care am ales-o.Una dintre aceste calitati e emotia pe care o starneste atunci cand o conduci.Din punctul mea de vedere,asa ar trebui sa se conduca o masina,sa te implice si sa-ti transmita ceva.Restul pana la urma sunt chestiuni subiective.Golful,nu va suparati,mie nu-mi transmite nimic.Nici cand ma uit la el,nici cand conduc.Tin minte ca cel mai nasol era cand stateam la semafor sa se faca verde si ma uitam la plansa de bord si in jurul meu.Ma intristam complet.

#33
flaviuf

flaviuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 05.09.2007

 dantt, on 22 februarie 2018 - 23:41, said:

Asta cu aspectul,ma rog,trec peste,masina are alte calitati certe pentru care am ales-o.Una dintre aceste calitati e emotia pe care o starneste atunci cand o conduci.
Am un amic care a stat in Canada 15 ani si e fan Honda pe viata. Mi-a spus ca Hondele nu se conduc, se piloteaza :)). In alta ordine de idei, sa va bucurati de ea si sa aveti drumuri fara evenimente.

#34
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Multumim,incercam sa ne bucuram de ea,cat mai repede.Cam greu insa cu zapada asta.Masina asteapta in garaj din lipsa jantelor si anvelopelor de iarna care vin abia marti sau miercuri saptamana viitoare.Apropo,greu mai gasesti anvelope de iarna acum.Abia am gasit niste Michelin Alpin5 cu DOT 2017.

#35
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

 dantt, on 22 februarie 2018 - 23:41, said:

Asta cu aspectul,ma rog,trec peste,masina are alte calitati certe pentru care am ales-o.Una dintre aceste calitati e emotia pe care o starneste atunci cand o conduci.Din punctul mea de vedere,asa ar trebui sa se conduca o masina,sa te implice si sa-ti transmita ceva.Restul pana la urma sunt chestiuni subiective.Golful,nu va suparati,mie nu-mi transmite nimic.Nici cand ma uit la el,nici cand conduc.Tin minte ca cel mai nasol era cand stateam la semafor sa se faca verde si ma uitam la plansa de bord si in jurul meu.Ma intristam complet.
Golful????? Cum sa nu transmita nimic????? Transmite blaaa blaaa blaaa Posted Image .

#36
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Da si cam atat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate