Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Oare ma descurc ?

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
acu cateva luni ma chinuiam singur sa parchez mai strans, in fata blocului.
mai 20cm, coborat, inca 20cm, iar coborat..... si tot asa.
un vecin se amuza pe seama mea... dupa vreo luna il julise unu in parcare de-i cazause farul....
cam asta e povestea cu rasul si julitul.

View PostAldulescu, on 21 februarie 2018 - 19:42, said:

Instaleaza jocul asta si exerseaza cu furgoneta pana devii as.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hslQQ1uZ7sI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
parca si in city car driving era o duba.

Edited by arg, 21 February 2018 - 19:48.


#20
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,586
  • Înscris: 05.12.2005
Eu am un Peugeot Expert Tepee şi m-am obişnuit cu ea în 2 săptămâni. Ulterior mi-am montat cameră video de dat cu spatele şi a fost şi mai uşor.

#21
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Nici nu ma asteptam la atatea incurajari .... Mai ca-mi dau lacrimille  :)
Multumesc frumos baieti
Posted Image

View Postmihaicozac, on 21 februarie 2018 - 19:49, said:

Eu am un Peugeot Expert Tepee şi m-am obişnuit cu ea în 2 săptămâni. Ulterior mi-am montat cameră video de dat cu spatele şi a fost şi mai uşor.
Aia e parfum , a mea e mare a dreaq Posted Image

#22
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001
Baga mare, cu multa grija, atentie la pietonti, ca fiarele se indreapta.

Succes!

#23
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

View PostTyby, on 21 februarie 2018 - 20:12, said:

Baga mare, cu multa grija, atentie la pietonti, ca fiarele se indreapta.

Succes!
sunt atent in general in trafic , totusi am 5-6 ani de taxi  fara evenimente

#24
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,554
  • Înscris: 31.01.2010
E mai lunga, in general vireaza mai brusc decit astea mici prin urmare la viraje strinse trebuie sa fii atent.
Ia masina si fa citeva ore antrenament undeva fara riscuri, un poligon ar fi perfect.
La viraje scurte iesi cu masina  mai in fata decit esti obisnuit, pe la jumatatea masinii  si apoi virezi brusc, na, usor de spus dar de facut
tu trebuie sa o faci.
Daca e duba o sa ai probleme la asigurarea la dreapta, trebuie sa o faci din timp sau sa te pozitionezi cu grija la asta.

Edited by Ion_Bumbu, 21 February 2018 - 20:46.


#25
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View PostIon_Bumbu, on 21 februarie 2018 - 20:43, said:

Ia masina si fa citeva ore antrenament undeva fara riscuri, un poligon ar fi perfect.
pe stradute, printre blocuri, fara graba e suficient.

#26
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,554
  • Înscris: 31.01.2010
Si asa e bine numa` ca trebuie golit frigiderul in cazul asta...
:(

#27
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,010
  • Înscris: 01.11.2005
ia volanul in mana si lasa teoria ca nu te ajuta la nimic!altii s-au urcat cu experienta  0 pe 40T si au cutreierat Europa iar tu iti faci griji dupa 6 ani de taxi ?

#28
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

View PostIon_Bumbu, on 21 februarie 2018 - 20:50, said:

Si asa e bine numa` ca trebuie golit frigiderul in cazul asta...
Posted Image
Nauzi ca am facut 6 ani de taxi .... am 3 frigidere pline ochi .....Posted Image

View Postbolo, on 21 februarie 2018 - 20:50, said:

ia volanul in mana si lasa teoria ca nu te ajuta la nimic!altii s-au urcat cu experienta  0 pe 40T si au cutreierat Europa iar tu iti faci griji dupa 6 ani de taxi ?
chiar !!

#29
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
Juliturile ca juliturile , da vezi sa nu te rastorni cu ea.
In a 2a saptamana de permis mi s a dat sa conduc , prin natura afacerii de familie , un Iveco Daily de prin 2004 , modelul lung. Prima zi a fost cea mai grea, umblam mai mult gol dar trebuia sa fiu atent la parcari si sa am in gand de fiecare data cum iau curba.
La un moment dat a trebuit sa incep sa o conduc si incarcata , cam pe jumate. insa pe traseul zilnic am o portiune de drum de circa 10km  "in valuri" . Ma simteam ca un marinar cu morcovul in cur la cum  facea duba si volanul in mana, reduceam la 40-50 dar efectul era acelasi.

Edited by jmek4you, 21 February 2018 - 21:34.


#30
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

View Postjmek4you, on 21 februarie 2018 - 21:33, said:

Juliturile ca juliturile , da vezi sa nu te rastorni cu ea.
In a 2a saptamana de permis mi s a dat sa conduc , prin natura afacerii de familie , un Iveco Daily de prin 2004 , modelul lung. Prima zi a fost cea mai grea, umblam mai mult gol dar trebuia sa fiu atent la parcari si sa am in gand de fiecare data cum iau curba.
La un moment dat a trebuit sa incep sa o conduc si incarcata , cam pe jumate. insa pe traseul zilnic am o portiune de drum de circa 10km  "in valuri" . Ma simteam ca un marinar cu morcovul in cur la cum  facea duba si volanul in mana, reduceam la 40-50 dar efectul era acelasi.
cunosc senzatia

#31
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Prin 2011 m-au pus de pe Logan direct pe Sptinter varianta cea mai lunga, 7 metri parca are.
Pana atunci nu am mai condus decat autoturisme. La inceput am mers ceva mai incet si mai atent decat pe Logan. Dupa o saptamana parca eram pe Sprinter de cand lumea. Daca ai experienta la volan o sa dureze cateva zile pana te obisnuiesti cu dimensiunile masinii, perioada in care o sa cam incurci uneori prin trafic pentru ca te misti putin mai incet. Pe urma o sa fie totul in regula. Nu e nimic de speriat. Cine e obisnuit cu volanul conduce orice chiar daca ii ia cateva zile sa se obisnuiasca. Atentie in primele zile la partea dreapta. Duba e mai lata si ai tendinta sa te bagi prea aproape de cel din dreapta.
Dupa 2-3 saptamani era un chin sa merg cu Loganul. Nu aveam nici vizibilitatea si nici motorul de 3 l si 190 de cai de pe Sprinter.  Si motorul ca motorul, dar pozitia inalta la condus e tare buna si tare te mai obisnuiesti usor cu ea si te dezveti greu.

Edited by PoeOvidiu, 22 February 2018 - 07:51.


#32
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
cred ca eu trebuie sa vad cum pot sa fac sa i-mi maresc increderea in mine !
Azi am avut prima zi singur pe masina (ieri noapte am adormit la 3 dimineata dupa ce am fumat un pachet de tigari ) ....
M-am descurcat super ( cum am zis in trafic sunt atent si nu mi-e frica de accidente   , dar aveam o fobie sa nu ma fac de ras  cu parcari , incadrari etc..)
Pana acum e bine , astept sfaturi pentru negocierea salariului Posted Image

#33
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
ti-am mai zis nu facutul de ras e problema ci accidentele...

#34
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,554
  • Înscris: 31.01.2010

View PostPoeOvidiu, on 22 februarie 2018 - 07:41, said:

dar pozitia inalta la condus e tare buna si tare te mai obisnuiesti usor cu ea si te dezveti greu.

E vremea de un L200...
:)

#35
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
O duba se conduce foarte usor , dureaza putin pana ii inveti dimensiunile apoi va merge ca pe roate . Problema apare daca ai un stil repezit si nervos ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate