Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ce cărți iti ' liniștesc" sufletul?

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

View PostDJPocaitul, on 21 februarie 2018 - 19:29, said:

Cartile de spiritualitate ! Daca esti crestin te pot ajuta si eu.

Într-adevăr. Astea m-au ajutat și pe mine un timp.

Edited by un-simplu-om, 21 February 2018 - 20:38.


#20
deanw

deanw

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.02.2018
In orice lucru gasesti motivatie,bravo lui daca le gaseste o cartile alea.Ne deosebim de animale prin creatie si prin puterea de intelegere ,pentru ca putem da viata oricarui lucru inert,o chitara nu inseamna nimic fara un om ,la fel un scriitor nu inseamna nimic fara cititori,doar sa descoperi care este.

Edited by deanw, 21 February 2018 - 20:52.


#21
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Ne-am inselat cu totii. Trebuia sa posteze pe psi.

#22
deanw

deanw

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.02.2018

View Postmarga32, on 21 februarie 2018 - 20:55, said:

Ne-am inselat cu totii. Trebuia sa posteze pe psi.
E despre viata,toate ariile sunt legate intre ele.

#23
Cbluesky

Cbluesky

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 21.02.2018
Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri/ comentarii. M-ar ajuta dacă îmi puteți recomanda cărți despre cum as putea colabora cu persoane f dificile si cârti pentru combaterea emoțiilor distructive, mulțumesc

#24
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

View PostCbluesky, on 21 februarie 2018 - 21:13, said:

Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri/ comentarii. M-ar ajuta dacă îmi puteți recomanda cărți despre cum as putea colabora cu persoane f dificile     si     cârti pentru combaterea emoțiilor distructive, mulțumesc
1 nu exista
2 la psiholog

#25
deanw

deanw

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.02.2018
Orice ai citi sunt chestii generaliste,nu o lua ca o descurajare.Citeste Rebecca de du maurier,dar aia o ia pe scurtatura, rezolva problema total .

View PostCbluesky, on 21 februarie 2018 - 21:13, said:

Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri/ comentarii. M-ar ajuta dacă îmi puteți recomanda cărți despre cum as putea colabora cu persoane f dificile si cârti pentru combaterea emoțiilor distructive, mulțumesc
Cu toate astea recomand filme,o imagine face cat o mie de cuvinte,chit ca "filmul a stricat cartea".

#26
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015

View PostCbluesky, on 21 februarie 2018 - 19:15, said:

Bună ziua! Din păcate mediul de lucru în care mă aflu este infectat de persoane fff dificile. Am rugămintea să îmi recomandați câteva cârti care v-au liniștit sufletul. Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.
Din tainele vietii si ale universului, te va linisti, poate te va captiva si te va ajuta sa intelegi si de ce unii oameni sunt asa ca cei din mediul in care lucrezi. Nu vei regreta, iti doresc sa ai timp si rabdare sa ajungi pana la finalul acestei carti.

#27
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Maestrul si Margareta, de Bulgakov. Dupa ce o citesti, o sa vezi ca nu e dracu' chiar asa de negru cum pare Posted Image

#28
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017
Iti recomand cu caldura scrierile lui DALE CARNEGIE :
,,Secretele Succesului"
,,Inteligenta Emotionala"
,,Lasa grijile incepe sa traiesti"

Si ceva mai dificil dar iti ofera o ,,better view of life"

ARTHUR SCHOPENHAUER

,,Aforisme asupra intelepciunii in viata"
,,Arta de a avea intodeauna dreptate"
,,Viata,Amorul si Moartea"

:*

#29
cevaflood

cevaflood

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 09.02.2018

View PostCbluesky, on 21 februarie 2018 - 19:15, said:

Bună ziua! Din păcate mediul de lucru în care mă aflu este infectat de persoane fff dificile. Am rugămintea să îmi recomandați câteva cârti care v-au liniștit sufletul. Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.
Pe mine m-au linistit tot timpul aceste carti https://www.dreamsti...s-image15553791

#30
nestorr

nestorr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 02.03.2016
Exercitii de respiratie, cateva minute pe zi sau inainte de o sedinta care se anunta tensionata, sau palmele pe ochi timp de un minut, o plimbare de cateva minute in jurul cladirii in loc de pauza de tigara, actioneaza la nivel fiziologic si sunt pe cat de simple pe atat de eficiente. Daca lucrezi la birou, casti si orice fel de muzica de relaxare, sau rainymood.com . Incearca o saptamana si iti garantez ca o sa observi rezultate.

Cartile de motivare sau dezvoltare personala sunt absolut inutile. Daca vrei sa capeti mai multa incredere in tine gasesteti un hobby si perfectioneaza-te cat poti, daca vrei sa iti cresti vointa si determinarea apuca-te de un sport si inscrie-te la concursuri, maratoane sau inot, daca vrei sa devii mai linistit si mai relaxat poti sa te apuci de tir cu arcul.
Gandurile si emotiile noastre sunt dictate de chimia creierului, iar chimia creierului e influentata preponderent de ceea ce mananci, bei, de activitatea fizica si de odihna.

Edited by nestorr, 23 February 2018 - 18:04.


#31
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,447
  • Înscris: 04.05.2006

View Postmihaiduban, on 21 februarie 2018 - 21:19, said:


1 nu exista
2 la psiholog
Subscriu!

#32
Cbluesky

Cbluesky

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 21.02.2018
De obicei oamenii există și nu trăiesc! A exista fără a gândi este ignoranță. Din păcate, aici pe forum, ca si în viață sunt fff mulți ignoranți...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate