Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Constituie inselaciune aceasta intamplare ?

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
Trimite lucrarea la secretariatul facultatii, decan si profesorul indrumator (daca il stii)

#20
macarony_2007

macarony_2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 21.02.2018

View Postexceswater, on 21 februarie 2018 - 17:09, said:

Inițiatorul A CONCEPUT LUCRAREA AIA.
Nu a tehnoredactat-o.
Si daca invata ce a conceput initiatorul unde-i problema? Singurul lucru care poate sa-l faca este ce am scris mai sus, ii da aceluia dauna totala la facultate

Edited by macarony_2007, 21 February 2018 - 17:11.


#21
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 16.12.2011
Deci voi considerati normal ca ,, cineva"  sa ia licenta pe munca altuia.
Probabil lucrarile, referatele...etc din facultate tot pe ,,munca " cumparata.
Voi chiar nu va dati seama ce ineptii/dobitocii sustineti ?
Daca ar fi dupa mine asta ar fi caz clar de puscarie. Sa creezi imbecili cu diploma. Intr-o tara normala ar trebui incarcerat atat idiotul cat si ,,creierul" .

Si va mai intrebati cum de sunt atatea cazuri de malpraxis in spitale - nu sunt rautacios doar dau un exemplu -  cum de un inginer nu stie trigonometrie, cum de o invatatoare nu deosebeste sfera de cub, ...etc.

Chiar puteti sustine ca cineva sa ia o licenta data pe mintea altuia? Asa redusa cum e ea ?

Imi cer scuze dar m-am enervat la culme !

Edited by Pekiasan, 21 February 2018 - 17:13.


#22
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Intai trebuia sa ceri banii apoi sa-i dai lucrarea, acum nu ai ce sa faci, asta e.

#23
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postmacarony_2007, on 21 februarie 2018 - 17:10, said:

Si daca invata ce a conceput initiatorul unde-i problema? Singurul lucru care poate sa-l faca este ce am scris mai sus, ii da aceluia dauna totala la facultate
N-am energie acum să mai dezbat.
E ca și cum te-ai duce să reclami că ai dat mită.
PICI ȘI TU

#24
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postmihaicozac, on 21 februarie 2018 - 16:57, said:

Pe vremuri facerea de bine se numea într-un anumit fel, parcă f...... de mamă.
Facere, facere, dar si contra cost?

#25
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016

View PostPekiasan, on 21 februarie 2018 - 16:58, said:

Chiar nu realizezi ca tu ai ajutat pe cineva sa fraudeze examenul de licenta?

Acel cineva va deveni licentiat intr-un domeniu pe care nu-l stapaneste sau, mai bine zis, prin munca ta ai mai creat un imbecil cu diploma. Si poate vrei si o recompensa pentru asta ?

Si, apoi,  te miri ca in Romania toti imbecilii au functie.

Eu propun si sanctionarea ,, facatorilor de bine " in astfel de cazuri.  Penal.

Cunosti si tu legea ... nu e frauda, lucrarea in sine nu e plagiata, el o poate invata, eu practic l-am ajutat. El mai poate modifica in timp ce o invata si citeste ...

#26
macarony_2007

macarony_2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 21.02.2018

View PostPekiasan, on 21 februarie 2018 - 17:12, said:

Deci voi considerati normal ca ,, cineva"  sa ia licenta pe munca altuia.
Orice anormalitate produsa in numar mare poate sa devina normalitate. Se iau ele doctorate in forma asta si-ti faci probleme cu lucrarea de licenta. Daca este asa si o lucrare luata de la zero poate sa fie considerata fake deoarece copie din lucrarile altora.

Edited by macarony_2007, 21 February 2018 - 17:28.


#27
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016

View Postdorin_2k, on 21 februarie 2018 - 17:02, said:


Daca pica ala licenta, il ia si la bataie.


In 2 saptamani e mult (daca e domeniul tau).
Ai verificat ce procent e plagiat? Daca ai 10 % original, esti tare.
Dar tu in afara sa jignesti pe forum, nu sti nimic ?De ce mereu esti frustrat ? Am cerut ajutor, nu pantere frustrate.

#28
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postremus43, on 21 februarie 2018 - 16:58, said:

Ma refeream sa imi ajut prietenul, ca sincer sa faci o lucrare in 2 saptamani, este greu, ma refeream sa ajut pe prietenul meu, nu pe cel care mi-a inselat increderea ...
Si cine nu ti-a dat banii?Care legatura intre "ajutor" si "bani"?Posted Image Posted Image

View Postmacarony_2007, on 21 februarie 2018 - 17:00, said:

Cu ce a fraudat examenul de licenta? Exisa vreo dovada in sensul acesta. Pana la proba contrara este doar o simpla lucrare de licenta tehnoredactata si sa fim seriosi, mai mult de jumatate din absolventii de facultate practica asa ceva.
Nu zau, "tehnoredactata"? "Cunosti semnificatia termenului? "https://dexonline.ro...edactare/73966"
Ca asta a scris-o el, nu i-a "impachetat-o" doar.

#29
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,593
  • Înscris: 05.12.2005

View Postremus43, on 21 februarie 2018 - 17:23, said:

Cunosti si tu legea ... nu e frauda, lucrarea in sine nu e plagiata, el o poate invata, eu practic l-am ajutat. El mai poate modifica in timp ce o invata si citeste ...
În principiu dacă dobitocul nu e în stare să-şi conceapă singur o lucrare de licenţă a trecut degeaba prin şcoală. Nu mă refer neapărat la prietenul tău. Eu n-aş vrea să mă las pe mâna unui astfel de "profesionist", indiferent de domeniul în care activează.

#30
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postremus43, on 21 februarie 2018 - 17:23, said:

Cunosti si tu legea ... nu e frauda, lucrarea in sine nu e plagiata, el o poate invata, eu practic l-am ajutat. El mai poate modifica in timp ce o invata si citeste ...
Si-atunci, de ce-i ceri bani? Pentru ce? Nu te multumesti cu un simplu "multumesc"?

#31
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
daca stii care e facultatea si daca ai un backup la lucrare e ca si rezolvata treaba.

Daca nu te duce capul ce trebuie sa faci ghinion

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostPekiasan, on 21 februarie 2018 - 17:12, said:

Deci voi considerati normal ca ,, cineva"  sa ia licenta pe munca altuia.
Probabil lucrarile, referatele...etc din facultate tot pe ,,munca " cumparata.
Voi chiar nu va dati seama ce ineptii/dobitocii sustineti ?
Daca ar fi dupa mine asta ar fi caz clar de puscarie. Sa creezi imbecili cu diploma. Intr-o tara normala ar trebui incarcerat atat idiotul cat si ,,creierul" .

Si va mai intrebati cum de sunt atatea cazuri de malpraxis in spitale - nu sunt rautacios doar dau un exemplu -  cum de un inginer nu stie trigonometrie, cum de o invatatoare nu deosebeste sfera de cub, ...etc.

Chiar puteti sustine ca cineva sa ia o licenta data pe mintea altuia? Asa redusa cum e ea ?

Imi cer scuze dar m-am enervat la culme !
Buna dimineata! Ce mai e normal in lumea asta. Poate nu stii, dar asta se practica la greu. Nu jumatate, cum zicea cineva mai sus, ci vreo 70% au licenta facuta de catre altcineva, fara ca ei sa aiba vreun habar din ceea ce scrie acolo.

#33
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View PostPekiasan, on 21 februarie 2018 - 17:02, said:

Dumnezeule , ce tampenii debitezi ! Chiar nu esti constient de ce ai facut? Daca taceai era mai bine. In locul tau ... batista pe tambal puneam !
tu nu vezi ca n-ai cu cine? ce-a facut el e un fel de "favorizarea infractorului", cum s-ar zice.
adica l-a ajutat pe un incapabil sa-si faca treaba si sa obtina ceva necuvenit, dar e atat de
chior (ca sa nu zic altfel), incat tot el are pretentia ca e inselat, nu ca e partas la o inselaciune.
a statului, a sistemului educational, etc. si mai rau e ca iese-n drum si urla, nedandu-si fix si
absolut deloc seama ca daca incepe sa caraie mai sus si-o poate lua si el destul de rau pe
coaja. dar, daca asta vrea, lasa-ti-l in pace.

@initiator: da gigi, du-te si da-l p-ala in gat si spune la toti ce-ai facut. politie, facultate, tot.
si apoi sa vii sa ne spui cum ti-a fost dupa, dar sa nu te miri daca o sa-ti ia niste ani sa ne
dai raspunsul...

#34
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Daca"teza" facuta nu este "plagiat" inregistreaz-o la ORDA si comunica asta celui care zici ca te mai si jigneste. Nu cred ca va mai folosi lucrarea ta asumindu-si prea multe riscuri. Si in felul asta o sa ai si o lucrare inregistrata sau chiar o poti publica intr-o revista de spcialitate fara sa o mai inregistrezi. Efectul o sa fie acelasi.

#35
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostMembruAnonim, on 21 februarie 2018 - 17:42, said:

Buna dimineata! Ce mai e normal in lumea asta. Poate nu stii, dar asta se practica la greu. Nu jumatate, cum zicea cineva mai sus, ci vreo 70% au licenta facuta de catre altcineva, fara ca ei sa aiba vreun habar din ceea ce scrie acolo.
Daaa, se practica, se practica, dar sa te mai si plangi ca ai luat teapa la o inselatorie.....
On Explicai "ajutatului" ca te duci la faculta si-l dai in gat, poate, poate,.....

Edited by myshyk, 21 February 2018 - 17:49.


#36
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Trebuia sa i-o vinzi pe bucati, asa stiu ca se face in unele domenii - cumparat articole, eseuri, scenarii, etc. Trimiti un rezumat, incasezi o suma de bani, trimiti primul capitol - mai iei o parte din suma, urmatorul capitol - alti bani. Avantajul este ca la ultimul capitol tu esti cel care detine puterea si poti sa renegociezi apoi tariful.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate