Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Alternative Google Play

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Amazon nu e bun daca nu iti instalezi aplicatia lor si nu iti faci cont. In shimb pe apkmirror,apk.pure ai alte cateva site-uri de incredere nu iti trebuie nici un cont. Nici eu nu recomand Aptoide. Pentru piratate exista site-uri mai calumea. Eu le folosesc cu incredere.😂

Edited by eu-DECEBAL, 07 January 2019 - 16:52.


#20
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Recomand cu caldura F-Droid, pentru ca aplicatiile postate acolo sunt Free si Open Source, adicatele nu-i nimic ascuns in codul sursa al aplicatiilor postate acolo.

Quote

F-Droid is a robot with a passion for Free and Open Source (FOSS) software on the Android platform. On this site you'll find a repository of FOSS apps, along with an Android client to perform installations and updates, and news, reviews and other features covering all things Android and software-freedom related.
Ocazional mai folosesc apkmirror pentru a-mi instala spre exemplu Android Auto sau Google Pay, care pentru Romania nu pot fi instalate din Google Play.

Edited by Ciubex, 07 January 2019 - 17:59.


#21
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
F-droid, Yalp Store, APKUploader.

#22
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Sunt o gramada de motive.
-Nu esti obligat sa-ti faci cont Google.
-Nu esti obligat sa ai conexiune la date pe telefon.
-Nu trebuie sa descarci de fiecare data aplicatia cand vrei sa o reinstalezi sau cand vrei sa o instalezi pe mai multe device-uri.
-Poti descarca versiuni mai vechi sau care nu sunt oficial pentru dispozitivul tau.
-Poti descarca variante modate.
-Poti descarca variante premium/pro Moka.
-Ai colectia de aplicatii pe card si le poti folosi imediat.
Daca stii de unde sa iei si ce sa iei nu te alegi cu virusi si scapi de reclame si tot felul de inconveniente.
Si da, magazin play folosesc extrem de rar in ultimul timp.Intru mai mult sa ma uit la ce versiune s-a ajuns,cat ocupa si la rewiev-uri.Dupa imi descarc versiunea pro de pe anumite situri.
Nu tin pe telefon nici o aplicatie care ma asalteaza cu reclame.

#23
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Si eu folosesc din ce in ce mai rar Google play. E acolo in telefon ca sa fie si el. Singul incovenient ar fi ca daca descarci de pe alte site-uri trebuie sa stergi pachetul de instalare din folderul downloads dupa ai istalat aplicatia. Nu e obligatoriu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate