Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Am visat ca ...

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
129 replies to this topic

#91
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Hmmm... Când îmi aduc aminte ce visez se întâmplă să nu rețin atâtea detalii precum colegul super8.  Sigur nu ne povestește filmul de ieri? 😉 🙄

#92
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Ei hai că n-a ținut minte tot, nu ne-a zis ce-au vorbit:

View Postsuper8, on 22 februarie 2018 - 08:27, said:

insa un grup de 3 baieti se iau de mine si dupa un dialog spumos ii pocnesc pe fiecare si plec;

ntz ntz ntz

#93
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Nu, @Steaua2006, uneori imi amintesc visele perfect; alteori imi amintesc franturi si de multe ori nu imi amintesc nimic
Cat despre visul povestit, am visat precum scenetele de teatru:
adica doua-trei dialoguri/actiuni si se lasa cortina sa se schimbe decorul si cand se ridica cortina erau alti actori si decor diferit.
Eu doar am povestiti scenele in ordine cronologica; plus de asta am schimbat dialoguri cu cei trei baieti pocniti initial dar nu imi mai amintesc ce.

Uite ca ieri seara m-am pus la somn pe la 21:39 si nu am mai visat nimic  :(
Dar promit ca la urmatorul vis revin aici sa va povestesc, daca nu va plictisesc   Posted Image

#94
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,510
  • Înscris: 30.10.2003
De 2 nopti nici un vis sau nu a fost asa interesant ca sa-mi amintesc de el.

#95
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postsuper8, on 23 februarie 2018 - 08:06, said:

Dar promit ca la urmatorul vis revin aici sa va povestesc, daca nu va plictisesc   Posted Image
Mie îmi place, și când o să le țin minte o să mi le povestesc și eu. Facem cafeneaua viselor :D

#96
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsuper8, on 23 februarie 2018 - 08:06, said:

Dar promit ca la urmatorul vis revin aici sa va povestesc, daca nu va plictisesc   Posted Image
Nu ne plictisesti! Baga mare! Sunt la cafea, in timp ce navighez pe forum si imi caut de citit. :)

#97
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postrosix, on 21 februarie 2018 - 14:10, said:

Pot fi imagini dintr-o viata anterioara sau dintr-o viata viitoare.
La mine nu cred că erau dintr-o viaţă viitoare, avioanele erau destul de vechi, păreau modele din anii 50 (după aprecierea mea, nu mă pricep la tehnica aeronautică). Ştiu sigur că trenul de aterizare nu era retractabil... vă daţi seama ce faţă a făcut tata atunci când i-am spus, trei ani având, că stăteam lângă un avion cu trenul de aterizare neretractabil?

#98
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Am revenit cu "am visat ca...":
...am intrat in posesia unor bani din greseala;
ma duc acasa cu gandul sa inapoiez banii persoanei respective;
acasa la mine era.....in constructie; adica peretii trebuiau slefuiti, tencuiti, finisati, pe jos turnata sapa, tocul la usa astupat etc.;
vine persoana careia ii luasem banii din greseala vine la mine cu nevasta-sa (nu mai stiu motivul) si le zic de bani, el zice ca n-are nimic si imi cere 10 Lei;
ii dau banii, restul de bani ii pun pe un birou si mai discutam cate ceva (nu imi amintesc ce am vorbit) dupa care pleaca.;
apoi se face ca e ceva legat de computerul meu ! cautam client sa il vand, gasesc si il vand ieftin (pe datorie cred) si apoi regret ca l-am vandut.

Se face ca astazi, pe la orele 16, ma cheama vecina (cea care venise in vis cu barba-su la mine !) ca i s-a ars siguranta fuzibila
[ https://s13.postimg.org/pv3u0cyev/sigurante-fuzibile.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
si barba-su nu-i acasa si vine tarziu si ea nu stie ce sa faca.
Vin, scot siguranta, vad ca lita e arsa, ma duc acasa la mine sa iau niste lita (ea nu avea Posted Image ), numar cate fire avea lita arsa si pun acelasi numar de firicele la lita noua, montez la loc busonul si functioneaza.
In timp ce mesteream, ea imi povestea de relatiile sociale dintre barbati si femei intr-o casnnicie.
Eu ascultam si dadeam din cap, nu stiam ce sa zic.

O avea legatura cu visu ? sau....? :habarnam:

#99
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,510
  • Înscris: 30.10.2003
Vreo 2 nopti la rand am visat ceva cu tancuri. Explicabil avand in vedere ca ma joc ceva cu tancuri.

#100
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu joc Megapolis din anul 2012 (sau 2013), întotdeauna îl joc înainte de culcare, mă ajută să mă relaxez după stresul de peste zi. Cu toate astea, nu m-am visat niciodată plimbându-mă prin oraş.

View Postsuper8, on 05 martie 2018 - 18:04, said:

In timp ce mesteream, ea imi povestea de relatiile sociale dintre barbati si femei intr-o casnicie.
Eu ascultam si dadeam din cap, nu stiam ce sa zic.
Ai ratat oportunitatea.
Acum e nasol, ar fi trebuit să ştii când s-o visezi ca să nu fie bărba-su' acasă.

#101
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,510
  • Înscris: 30.10.2003
Deci am visat iar ceva fain, cu unu care avea un costum gen Iron Man, cred ca era Elon Musk. Fugeau mafiotii dupa el sa-l omoare, dar el zbura si se ascundea. Apoi m-am visat pe mine ca aveam o geaca cu jet si zburam si eu dar nu era asa performanta ca costumul lui Musk. Oricum super meserias visul.

Edited by Bursul, 22 March 2018 - 10:54.


#102
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sper ca măcar acea geacă să fi avut autonomie mai mare decât maşinile lui Musk.

#103
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,510
  • Înscris: 30.10.2003
Din pacate nu.

#104
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,510
  • Înscris: 30.10.2003
Iar am visat ceva fain, dar am uitat. Cred ca am si ras in somn, ca in vis sigur am ras de un prieten care tot varsa ciorba pe jos. Mi se parea amuzant. In rest mafioti, urmariri prin blocuri parasite, thriller ce mai!

#105
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Acum două nopţi, în vis, mă oprea un poliţist rutier; mergeam noaptea cu maşina şi a făcut semnul de oprire, cu bagheta reflectorizantă. Dar nu a mai venit la maşina mea. Am aşteptat vreo 10 minute (am estimat eu), după care am plecat mai departe.
După aceste două zile, în timp ce, într-adevăr, mă deplasam noaptea cu maşina (aproape de miezul nopţii, oră corespunzătoare cu cea din vis), din senin, taxiul care mergea cu trei maşini înainte în faţa mea ajunge în şanţ, pe un carosabil uscat. Cele trei maşini deja opriseră pentru acordarea unui posibil ajutor.

#106
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,510
  • Înscris: 30.10.2003
In noaptea asta a fost prin anii 1700. In rolul principal Brad Pitt, care a reusit sa scape din lant chiar inainte sa-l spintece o secure care pendula.

Asta pentru ca l-am ajutat eu si am distras atentia garzilor.
A urmat iar o urmarire prin castel si m-am trezit iar razand.
Facusem cunostinta cu unu care isi pronunta diferit numele cand il zicea intreg si cand il zicea pe silabe. Era tatal unei fete cu care Brad Pitt vroia sa se marite, iar tatal ei nu vroia.


Asta a fost intre 11 si 12:30. A fost ciudat ca am avut impresia ca am mai visat visul asta o data, cam acelasi scenariu, sau ca am vazut un film.



#107
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Azi, 15 Septembrie, am avut un vis bizar.

Se facea ca eram pe o strada pavata cu pietris impreuna cu inca trei persoane (necunoscute) tinuti ostatici inarmati.
Printre ei erau si oameni pitici care ne pazeau.
Nu-mi mai amintesc conversatia dar unul dintre rapitori ne da niste caciuli gri sa ne acoperim fata cu ele; doua aveau o fata zambitoare Posted Image  si una era posomorata, Posted Image
Luam caciulile in timp ce intrebam care e motivul sechestrarii si ni se zice ca nu trebuie sa stim.
Eu, prinzand un moment de neatentie al rapitorilor, fug cat ma tin picioarele.
Alergam greu deoarece eram incaltat cu bocanci militari negri mari si dezlegati la sireturi.
Nu se trage cu arma asupra mea ci doar ma fugareste un pitic care ma ajunge din urma.
Cum nu reusesc sa ma distantez de pitic dar si de ceilalti cu arme, sabii si macete-  ma gandesc sa ma descalt.
Cumva reusesc sa il mint pe pitic ca daca ma ajuta sa imi dau jos bocancii vin cu el si o sa fie bine-vazut ca m-a prins.
Ma ajuta si cum ma vad in picioarele goale fug mancand pamantul pe pietris lasandu-i pe toti in urma.
Nu bag in seama durerea din talpi din cauza fricii si a andrenalinei; ajung cumva la fosta mea scoala generala.
Aici e schimbat totul cu exceptia curtii si a cladirii; aparent au bagat in interiorul curtii o sectie de Politie  Posted Image
Intru speriat in sectie cu picioarele goale si astept sa iasa un politist din birouri; cica era coada si imi asteptam randul.
Intr-un final iese cineva si ma bag in fata povestind de rapire, acesta ma baga intr-un birou si incep sa povestesc.
Intre timp vin si rapitorii in curtea scolii in care se afla sectia de Politie.
Pentru ca dureaza prea mult ca ei sa ia masuri, realizez ca sunt mana-n mana ca infractorii.
Atunci incep sa ma eschivez la declaratie si le spun ca nu mai fac nici o plangere, ca vreau sa plec.
Acestia ma lasa, dar doi politisti (necorupti) ma urmaresc pana la o casa unde incerc sa ma ascund.
Intru din gradina printr-o usa glisanta de sticla si dau de rapitori.
Are loc o conversatie din care se dovedeste ca infractorii au platit intreaga sectie sa nu ia masuri dovedindu-se ca doar doi politisti (recent transferati) nu erau corupti in sectia in care fusesem sa caut ajutor.
Apoi unul dintre politisti e ucis cu un revolver de unul dintre rapitori iar celalalt politist cheama intariri si eu fug mancand pamantul in picioarele goale.

Suna alarma si ma trezesc speriat injurand visul bizar avut.

#108
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 31.10.2017
Voi ati patit sa visati ceva...."pervers" ? Eu da Posted Image

Edited by dxfmpanciu, 20 September 2018 - 08:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate