Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Am visat ca ...

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
129 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu au nicio legătură coincidenţele şi "deja-vu"-urile trăite de nişte oameni, cu indienii de pe malul Gangelui.
Iar dacă aş fi pus să aleg, aş alege indienii de pe malul Gangelui în defavoarea celor de pe malul Dâmboviţei.

#38
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,512
  • Înscris: 30.10.2003

View Postrosix, on 21 februarie 2018 - 14:10, said:

Pot fi imagini dintr-o viata anterioara sau dintr-o viata viitoare.
Sigur viata din perioada dacica. Se stie ca ei aveau wireless.

#39
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
tot îl visez pe bunicu.. e mort de aproape un an, il visez viu.
Oare are legătură cu faptul ca nu i am facut nici o pomană sau parastas??

#40
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postcorinadaniela, on 21 februarie 2018 - 13:48, said:

cati dintre voi visati "color" ?  eu visez color de cand ma stiu si mi s-a parut normal mereu sa fie asa, pana am aflat ca multi altii viseaza alb-negru.
Și, și.

View Postcorinadaniela, on 21 februarie 2018 - 13:48, said:

dar vise in episoade ati avut vreodata ?  
În episoade nu, dar același vis da.

View PostJurasikMan, on 21 februarie 2018 - 13:53, said:

Somnul elibereza niste blocaje psihice care permit amestecarea sertarelor cu informatii . Visele au unele mici ancorari in realitate pentru ca in sertarele respective avem si amintiri reale dar ele se amesteca cu speculatii , cu imagini vzionate , cu imagini imaginate si proiectate ...si asa apare visul .  
Așa cred și eu. Poate are legătură cu faptul că odată cu noi adorm și autocontrolul mental și cel emoțional... nu știu.

View Postrosix, on 21 februarie 2018 - 14:05, said:

Bun atunci reformulez:  Poti sa conduci cum vrei tu camionul vietii tale pe autostrada trasata de altii...
Mai degrabă așa. Ideea e că orice facem e o alegere, deci drumul depinde de decizia pe care o iei singur. Sigur că drumul ăla poate fi făcut de altcineva.

#41
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,512
  • Înscris: 30.10.2003

View PostPSC, on 21 februarie 2018 - 14:14, said:

Nu au nicio legătură coincidenţele şi "deja-vu"-urile trăite de nişte oameni, cu indienii de pe malul Gangelui.
Iar dacă aş fi pus să aleg, aş alege indienii de pe malul Gangelui în defavoarea celor de pe malul Dâmboviţei.
Eu am mai scris p'aici pe aia ca am vazut in viitor. Faceam poza de grup si am zis, de fapt stiam, ca aparatul nu se va declansa ca persoana care facea poze nu a tras corect filmul. Visasem faza inainte. N-are rost sa o dam in SF-uri. S-a intamplat, asta e. Nici eu nu mi-am batut capul sa caut raspunsuri.

#42
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View Postsilesax, on 21 februarie 2018 - 14:16, said:

tot îl visez pe bunicu.. e mort de aproape un an, il visez viu.
Oare are legătură cu faptul ca nu i am facut nici o pomană sau parastas??

Asa zice gura lumii.
Eu zic ca inca iti amintesti de el.

#43
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,512
  • Înscris: 30.10.2003

View Postsilesax, on 21 februarie 2018 - 14:16, said:

tot îl visez pe bunicu.. e mort de aproape un an, il visez viu.
Oare are legătură cu faptul ca nu i am facut nici o pomană sau parastas??
Exista topic pe paranormal cu asta. Aici doar ne prezentam visele. Nu vreau sa ajungem aberam prea mult pe topicul asta. Posted Image

#44
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postalthea, on 21 februarie 2018 - 14:17, said:

Mai degrabă așa. Ideea e că orice facem e o alegere, deci drumul depinde de decizia pe care o iei singur. Sigur că drumul ăla poate fi făcut de altcineva.

Asa ne pacaleste pe noi propriul psihic dar, daca o sa faci o investigatie o sa vezi ca peste 80% din alegeri, sunt alegeri limitate.  Iar visele sunt despre fricile de marile decizii pe care nu le-am luat, nu despre cele mici.  Ghinion!

#45
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,548
  • Înscris: 16.03.2004

View PostPSC, on 21 februarie 2018 - 14:14, said:

Nu au nicio legătură coincidenţele şi "deja-vu"-urile trăite de nişte oameni, cu indienii de pe malul Gangelui.
Iar dacă aş fi pus să aleg, aş alege indienii de pe malul Gangelui în defavoarea celor de pe malul Dâmboviţei.

Ba da, fiindcă teoria reîncarnării de la ei provine și nu din spațiul iudeo-creștin.

#46
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View PostPSC, on 21 februarie 2018 - 13:51, said:

În ultimul timp mi se întâmplă, în fiecare sâmbătă, să ştiu cât este ceasul atunci când mă trezesc, fără să mă uit la el. Marja de eroare n-a depăşit niciodată 15 minute, în plus sau în minus. De două ori am ghicit ora şi minutul cu exactitate. Nu am visat nimic care să constituie un indiciu; de fapt, nu am visat absolut nimic - atunci când am visat, n-am putut ghici.

de foarte multe ori, in week-end sau in concediu (asadar cand pot dormi cat doresc, fara sa fiu nevoita sa merg la serviciu sau sa duc copilul la scoala), ma trezesc fix la aceeasi ora - 7:20, respectiv 8:20 (depinde de anotimp, daca suntem pe "ora de vara" sau cea "de iarna").

#47
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013
Eu aseara jucam ranked batlle in WOT. Visam sa ajung macar la rank 6, cand deodata s-a rupt visul, de fapt serverul. Am visat ca o sa-si revina repede. Vise, taica, vise !!!

#48
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,512
  • Înscris: 30.10.2003
De aproape 1 an joc si eu WOT, dar un vis cu tancuri n-am avut.

#49
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View Postdark, on 21 februarie 2018 - 14:28, said:


Ba da, fiindcă teoria reîncarnării de la ei provine și nu din spațiul iudeo-creștin.

nu neaparat. si comunitatea druzilor din orientul mijlociu are aceasta credinta, a reincarnarii.

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
CU episoadele mi s-a intamplat. Ori in aceeasi noapte, dupa o trezire, ori intr-o noapte ulterioara. La fel si acelasi vis sa il visez inca o data. Visez mai mult alb-negru dar si color. O fi defecta placa video, cum zicea cineva mai sus. Visele cu cazutul in gol sunt cele mai aiurea, mai ales atunci cand tresari, si par cele mai reale. Cele cu zburatul/plutitul sunt cele mai misto.

Dar vi s-a intamplat sa va induceti un vis de dinainte, ori sa il controlati dupa bunul plac, stiind ca sunteti in vis? Posted Image

Edited by MembruAnonim, 21 February 2018 - 14:48.


#51
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,742
  • Înscris: 08.10.2004
cel mai interesant vis a fost ala in care am murit. cica nu se poate sa visezi asa ceva da uite ca se poate...

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsmoke, on 21 februarie 2018 - 14:47, said:

cel mai interesant vis a fost ala in care am murit. cica nu se poate sa visezi asa ceva da uite ca se poate...
Se poate si nu esti singurul. :)

#53
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,512
  • Înscris: 30.10.2003

View PostMembruAnonim, on 21 februarie 2018 - 14:45, said:

Dar vi s-a intamplat sa va induceti un vis de dinainte, ori sa il controlati dupa bunul plac, stiind ca sunteti in vis? Posted Image
Da, atunci cand incearca cineva sa ma omoare. Zic stop joc si se continua visul fara sa fiu omorat.

#54
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostMembruAnonim, on 21 februarie 2018 - 14:45, said:

Dar vi s-a intamplat sa va induceti un vis dinainte  
Nu mi-am propus niciodată dar mi se pare tare interesantă ideea. Tu ai reușit să faci asta?

View PostMembruAnonim, on 21 februarie 2018 - 14:45, said:

ori sa il controlati dupa bunul plac, stiind ca sunteti in vis? :)
Uneori reușesc să le prelungesc. Ceva de genul știu că visez dar refuz să mă trezesc, nu știu cum să explic altfel :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate