Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Incinta SPL Kicker S12L5

  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
DubstepInc

DubstepInc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 04.11.2014
Salutare forumistii !
Zilele astea doresc sa cumpar un difuzor Kicker Solo Baric L5 ,varianta de 12 inch , si vreau sa ma urce bass-ul pe masina,care sigur o va face o incinta SPL
De asta nu stiu ce incinta as putea sa-i fac, dupa ore intregi de documentare nu am reusit sa gasesc nimic care sa ma convinga, incintele recomandate de ei mi se par mult prea mici, in comparatie cu ce am vazut pe youtube prin video-uri.
Ca sa fiu si inteles , am un Audi 80 b4 , celebrul butoias cum ii spun altii , iar sincer portbagajul nu ma prea intereseaza , stiind ca incinta trebuie sa fie una generoasa pentru a scoate ce trebuie din acel difuzor. Atata timp cat imi incape , nu e nici o problema in legatura cu marimea acesteia .
As vrea sa stiu daca din intamplare nu aveti un proiect/incinta pentru acest difuzor pentru a-mi da niste detalii despre ea, marimi , lungimea portului,etc. Si da , bass-reflex imi doresc pentru ca sunetul dintr-o incinta sealed nu ma satisface.Vreau acel "kick" care sa-mi dea dupa cap si o compresie pe masura, bass-ul acesta il caut de mult , m-am saturat de subwoofere alpine si magnat de 2-300w care bubuie fara nici un sens.
Va multumesc foarte mult si astept ajutorul vostru, dau o bere ! (nu glumesc, daca esti prin zona Bistritei)

Exemplu in video doar ca e pentru L7 : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3YoPIcM7L4U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Cu ce dai in el?
Traductorul asta e cam pastaie.Nu o sa scoti mare lucru din el.Are SPL scazut.

#3
DubstepInc

DubstepInc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 04.11.2014

View Postgeo123, on 21 februarie 2018 - 20:58, said:

Cu ce dai in el?
Traductorul asta e cam pastaie.Nu o sa scoti mare lucru din el.Are SPL scazut.
Mac-Audio Micro X 1000 , am auzit cum se aude l3-ul pe un amp la putere aproape egal , si sincer m-am mirat , nu puteai sa stai in masina

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate