Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mai are cazinoul din Constanta vreo sansa?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
80 replies to this topic

#19
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
E mare pacat, l-am vazut si eu si mi-a parut enorm de rau. Sintem absolut penibili ca se ajunge la asa ceva.

#20
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008
E pacat de el, e o constructie superba.
Da, inca mai poate fi restaurat.

#21
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Sa vedeti ce Kazinou o sa apara pe acel loc. Aveti putina rabdare...

#22
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Ca fapt divers, a funcţionat drept cazino şi în perioada comunistă.
Cred că întra-adevăr are nevoie de subvenţii. Bal-caffe ar merge? Ca să fie din nou cazino, ar trebui să vină mulţi turişti străini. Despre soarta Litoralului Românesc nu vreau să mai pomenesc, că mă întristez  :(

#23
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Am fost, dupa cativa ani de afara, anul trecut, in Mamaia. Jegul de pe lume, totul putea, canalizarea, sau cum ii spune, de pe aleea de langa plaja, era infundata cu nisip  (nu stiu daca si de acolo venea mirosul urat), canalizarile de pe langa cocioabele numite terase, la fel, peretii scorojiti, m-am simtit exact ca-n Vama, pana cand am mers la masa. 3 persoane, 200 Lei. Cazarea, 400 Lei pe zi, la bloc. Pe vremea lui Mazare, era vis Mamaia. Eu am fost 1005 dezamagit. Ca la bulgari. Magazine ieftine, dar scumpe.
Cazinoul reflecta nivelul turismului litoral romanesc. Zero.

#24
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Mie sincer mi se pare penibil, la cati bani se invart in Constanta, halul in care arata toata zona, de la Cazinou la piata Ovidiu!
Pana mea, si cheta la machidoni daca ar face l-ar restaura intr-o luna!

#25
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postgumball3000, on 20 februarie 2018 - 20:50, said:

Uneia dintre cele mai frumoase cladiri din tara pare sa i se decida soarta zilele acestea.

Daca sunteti din zona, puteti vota aici ce destinatie ati dori sa aiba in viitor:
https://www.ziuacons...lor-651605.html
Personal as opta pentru sala de expozitii. Oricum, chestionarul e o gluma proasta, de parca ar interesa pe cineva cu banii cui va fi restaurat.
Apoi m-am abtinut cu greu sa nu rad la unele optiuni "cofetarie, sala de concerte".

Cei de la Sony au avut in urma cu vreo cativa ani chiar si o reclama filmata acolo, aceasta a fost difuzata in Marea Britanie, Irlanda si Germania.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_gYdwWxSXBM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mai multe despre cazinou si starea actuala in filmuletul de aici, si in poze cu interiorul aici.

Acum ramane de vazut cand si mai ales daca va incepe restaurarea.

Sper sa-l demoleze naibilor mai repede , nu l-au lasat pe mazare sa-l repare , vezi dom-le ca reprezinta un simbol
al decadentei . Mai stii ? Or fi stiind ei ceva ....  
Mai bine construiesc in locul sau o baterie fixa de rachete , ca tot nu avem submarine ...

#26
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Fratilor, eu zic sa il dam pe mana Bisericii, o sa aiba grija de el, o sa il restaureze si dintr-un simbol al decadentei o sa ajunga un simbol al credintei !

#27
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Subiectul asta ai zice ca e advertorial mascat la Sony.
Sa mor daca nu am ramas impresionat de camerele Sony. Cand a fost filmat cu camere Sony nici nu ziceai ca e aceeasi mizerie numita Cazino Constanta.
Probabil ca daca achizitionezi o camera Sony si filmezi o vaca pe camp o sa para un fotomodel superb e o pajiste superba

#28
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postowl1960, on 20 februarie 2018 - 21:46, said:

Cum să restaureze comuniștii un simbol al decadenței?

Daca nu ma insel, ultimele lucrari de consolidare au fost efectuate prin anii '80.

View Postf300, on 20 februarie 2018 - 22:03, said:

Sintem absolut penibili ca se ajunge la asa ceva.

Posted Image

Ai si tu o cladire in orasu ala pe care o stie absolut orice om din tara asta. @constanteni-nu dati cu paru, stiu ca sunt multe cladiri faine DAR e una singura cu faima asta. The one. Si aia e in halu asta.

Altii au facut cartiere intregi de la zero in zone de port, waterfront projects, fara prea mari simboluri de care sa se lege. Avem aici o zona de port care nu mai e folosita si am zis ca sa facem asa, waterfront, pentru ca turism si pentru ca dezvoltare.

View Postowl1960, on 20 februarie 2018 - 20:54, said:

Ce am avut și ce am pierdut?
Nu stă România în ruina aia!

Nu stiam ca liftul ideilor coboara mai jos, but it just fucking did

Adevaru e ca avem art nouveau pe toate gardurile. Cat vezi cu ochii numa art nouveau.

--------------------------

Cu un nou cartier cultural/office/high end apartments/retail in partea veche a portului, cu valorificarea cladirilor de importanta istorica de acolo, nu vad de ce n-ar putea asta sa functioneze chiar si pe post de cazino.

Singura problema ar fi sa nu-i dea al de sus un seism mai ambitios, ca s-a rezolvat de la sine problema si cu asta si cu sute de alte cladiri de patrimoniu de care ne doare in cur. Si dupa se poate face ceva de polistiren in loc, frumos. Gen MamaiaNord luxury ghetto.

Edited by shefu_de_combinat, 21 February 2018 - 02:55.


#29
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Ce Cazino sa functioneze acolo.
Tu chiar vezi vreuna din firmele de jocuri de noroc sa investeasca bani acolo? Ca toate sunt niste firme de interlopi, cu evaziune si frauda la maxim.
Poate doar daca o renoveaza statul pe milioane de euro si apoi sa le vanda lor pe 1 euro/mp, sau sa concesioneze cu 1 leu/mp/an. Adica intr-un cuvant, daca o fura de la stat gata renovata.

Edited by romangx, 21 February 2018 - 03:08.


#30
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
Nu cred ca s-au terminat firmele de cazinouri ultra-exclusiviste de pe planeta. Cine ne obliga sa facem treaba cu parazitii de aici?

Edited by shefu_de_combinat, 21 February 2018 - 03:08.


#31
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015
Am auzit ca vrea sa-l faca PSD sediu

#32
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016

View Postowl1960, on 20 februarie 2018 - 21:19, said:


Tu personal ce ai făcut ca să schimbi ceva în țara asta?
În afară de să numeri tramvaiele mai faci ceva în viața ta?
Dacă ar putea cred ca ar face mai mult decât trei sferturi din clasa politica actuala

#33
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Vai cazinoul din Constanța vai statul român e impotent vai politicienii sunt corupți vai vai.
Chiar ne doare burta de acel cazinou?
Păi dacă ne doare băgați mâna în buzunare!
Dați un leu pentru Ateneu vă spune ceva?
Ia să vedem dacă deschidem o subscripție publică se restaurează sau nu?


#34
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Gata numai prezintă interes cazinoul?
Păi parcă ziceați că din cauza unora cu mentalități ca ale mele se duc dracului lucrurile în țara asta.
Vreti cazinou atunci puneți banii pe masă!
Da văd că la tânguieli nu ne întrece nici dracul dar la fapte?
Hai cine deschide o campanie de strângere de fonduri pentru unicul nostru cazinou monument emblematic?
djl te bagi sau te depășește?

#35
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

View Postshefu_de_combinat, on 21 februarie 2018 - 02:42, said:

Nu stiam ca liftul ideilor coboara mai jos, but it just fucking did
Shefule în afară de lamentări ceva idei care să aducă cazinoul unde a fost odată ai sau știi doar să critici pe alții care sunt cu picioarele pe pământ și văd că fără bani nu se face nimic.

#36
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017
Cladirea era opulenta, dar nu e rentabil sa bagi bani in asa ceva, si apoi aerul sarat sa distruga totul intr-o singura iarna...mai bine sa uitam ca a existat, oricum nu prea ne putem mandri cu o cladire in care s-au perindat cartofori, parasute, hoti, oricat de valoroasa ar fi cladirea. E la fel precum Palatul Victoria, useless si de trista amintire.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate