Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Oamenii suverani, nascuti vii si liberi.

* * * * - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
792 replies to this topic

#1
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Un bărbat care conducea o mașină fără permis și își făcuse singur numere de înmatriculare pe care scria "suveran" le-a dat bătăi de cap polițiștilor din Gorj. Agenții l-au tras pe dreapta, dar au trebuit să asculte tirada șoferului: omul face parte dintr-un grup ce contestă actele oficiale și vrea buletin fără Cod Numeric Personal. Cei ca el cred că statul le spionează fiecare mișcare cu ajutorul CNP-ului.
  Viorel Suveranul este lider de sindicat la Complexul Energetic Oltenia. Cu toate acestea, nu vrea să creadă în actele oficiale, despre care spune că sunt un abuz. Zilele trecute, a fost oprit de poliție. Agenții l-au somat să dea jos plăcuțele făcute de el, însă a refuzat.
Polițist: Aveți obligația, domnule, nerespectarea indicațiilor polițistului...
Suveranul: Nu, domnule. Eu sunt ființă vie suverană, nu sunt persoana CNP pe care o cauți dumneata pe mine.

   Nu este singurul caz de acest fel. Și alți oameni, chiar cu funcții importante în stat, nu recunosc Codul Numeric Personal și nici alte acte.
Constantin Amariei, fost consilier local Reșița: "Ultimele 6 cifre din CNP-ul fiecăruia este, ultimele șase, cu roșu, este un număr de cont bancar, se cheamă cont escrow. Acolo sunt, în funcție de vârstă, în România e mai puțin euro. Dincolo, afară, s-au făcut calcule, estimative, minim 15 milioane de euro are în cont. Eu, la vârsta mea, aproape 60 de ani, eu am cel puțin 17 milioane în contul escrow."
Supărat pe actele oficiale este și un bărbat din Codlea. A protestat, anul trecut, în fața primăriei pentru că autoritățile nu i-au eliberat un certificat medical de născut viu. Astfel că a dat statul în judecată. Dar a pierdut procesul.
Mihai Poenaru: "Mi s-a atribuit, fără voia mea la naștere, fără acordul meu, prin acest CNP am devenit sclavul societății."
Acești oameni spun și că nu pot fi obligați să plătească taxe și impozite, cât timp cât nu au încheiat un contract cu statul în acest sens.
https://www.digi24.r...-vor-cnp-881218

Credeti ca acesti "suverani" isi vor obtine drepturile si vor putea trai fara CNP si dupa regulile impuse de stat?


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gDr2wKI30rY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,641
  • Înscris: 26.03.2008
Suveranul asta mergea pe o sosea construita de el pe terenul lui?

#3
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,469
  • Înscris: 30.01.2008

View PostAldulescu, on 20 februarie 2018 - 10:16, said:


  Viorel Suveranul este lider de sindicat la Complexul Energetic Oltenia. Cu toate acestea, nu vrea să creadă în actele oficiale, despre care spune că sunt un abuz.
Si totusi ia salariu,are drept la proprietate ,foloseste strazile statului ,etc  ...conform actelor oficiale :)

Cam ipocrit ...Posted Image

#4
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Ii plagiaza pe muricani.

#5
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Să închirieze un Falcon Heavy și să-și facă propria lui țară pe una din exoplanetele descoperite de Kepler et co. Numai atunci va putea trăi după cum dorește, cel puțin pentru o vreme.

Edited by tavitu, 20 February 2018 - 10:23.


#6
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,237
  • Înscris: 19.08.2005
Nu stiu de ce am impresia ca s-au adunat cam multi tampiti in Romania.

#7
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Nuuu... iar tâmpenia asta cu CNP-ul născutului viu?! Abia se stinsese, dă-o dracului de treabă Posted Image

#8
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,082
  • Înscris: 09.01.2007

View Postdanyel61, on 20 februarie 2018 - 10:23, said:

Nu stiu de ce am impresia ca s-au adunat cam multi tampiti in Romania.

Nu cred. Tara-mama a tampitilor astora e SUA.

#9
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
ca sa fi anti-sistem, trebe sa fi anti-social ! ... ca sa fi anti-social trebe sa fi nebun ! ...
ca sa fi nebun trebe sa te declare cineva, "astfel" ! ... este greu ! ... Posted Image

Edited by realduc, 20 February 2018 - 10:28.


#10
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View PostAldulescu, on 20 februarie 2018 - 10:16, said:


Credeti ca acesti "suverani" isi vor obtine drepturile si vor putea trai fara CNP si dupa regulile impuse de stat?


nu.

#11
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,512
  • Înscris: 06.01.2012

View PostAldulescu, on 20 februarie 2018 - 10:16, said:

Mihai Poenaru: "Mi s-a atribuit, fără voia mea la naştere, fără acordul meu, prin acest CNP am devenit sclavul societăţii."
Nu e sclavul societatii, ca nu-l obliga nimeni.
Sa ia drumul spre padure, zic.
Sa manance castane si sa urle cu lupii daca nu-i convine.
Pentru ca daca nu vrea responsabilitatile traiului in societate, ar fi normal sa renunte si la beneficii.
Sictir.

#12
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
A mai fost povestea aste pe aici...

#13
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Uitati aici cum merge Suveran Maximus cu masina lui cu numere suverane fara sa dea socoteala nimanui. Imi aduce aminte ca acum vreo 15-20 de ani Adrian Copilul Minune isi pusese la Mertan placute pe care scria doar ADRIAN si a circulat cu ele o vara intreaga pe litoral, il mai oprea Politia, ii mai dadea o amenda, pe care o platea fara sa clipeasca si apoi circula mai departe liber.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Zq5Ki6Cex6o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,999
  • Înscris: 23.09.2005

View Postalthea, on 20 februarie 2018 - 10:25, said:

Nuuu... iar tâmpenia asta cu CNP-ul născutului viu?! Abia se stinsese, dă-o dracului de treabă Posted Image

Ce tampenie? Te rog sa-mi povestesti fara linkuri, cu cuvintele tale, draga Althea... :)

#15
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View Postoverseas, on 20 februarie 2018 - 10:27, said:



Nu cred. Tara-mama a tampitilor astora e SUA.

E firesc sa fie SUA. Si aia pot fi considerati tampiti pana la proba contarie.

#16
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Daca vrea sa fie suveran sa mearga sa traiasca in jungla, sau in pustietate.
Nu esti suveran cand mergi pe drumuri facute de altii, cu masina facuta de nemti, si cu benzina de la austrieci

#17
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

View Postjeffy86able, on 20 februarie 2018 - 10:29, said:

Nu e sclavul societatii, ca nu-l obliga nimeni.
Sa ia drumul spre padure, zic.
Sa manance castane si sa urle cu lupii daca nu-i convine.
Pentru ca daca nu vrea responsabilitatile traiului in societate, ar fi normal sa renunte si la beneficii.
Sictir.
"nu poti elibera scavul de lanturile pe care le adora!" ... Voltaire

#18
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,180
  • Înscris: 18.04.2008
Iar s-a stricat gardul la Bălăceanca?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate