Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

ce activitati sa fac

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
DeathRow

DeathRow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.01.2018
Introelaza-te in armata, pana fac astia inscrierile, mai dureaza ceva, pana atunci apucat-te de un sport.

#20
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,062
  • Înscris: 04.03.2014

View PostSpeedDemon, on 19 februarie 2018 - 21:18, said:

Daca esti fata poti face videochat de acasa. Daca esti baiat...la munca.

Da' de cd baietii nu pot sa faca videochat?:))

#21
Alex90USA

Alex90USA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.02.2018

View PostTruculMagic, on 19 februarie 2018 - 23:48, said:


Altul care pune "botul" la ce mint ordinarii aia de pe net ce fac milioane de euro pe luna si cersesc cateva sute de lei pe o carte din aia motivationala in care iti explica ceva aiurea din economie care "o sa te ajute sa iti faci propriul business pe amazon/ebay".
Nu mai credeti asa ceva...
Daca ai fi citit cu atentie, ai fi inteles ca nu, cum zici tu, pun "botul" la treaba cu affiliate marketing. Sau poate ai inteles ce am scris, dar si tu esti anti bisnita pe ebay ori amazon si ai vrut sa o spui cu ocazia asta.

@ pentru cei care au recomandat comertul cu masini: sa stiti ca este foarte greu in ultimii ani, mai ales de anul trecut, au fost aduse foarte multe masini in Romania, asa incat preturile au devenit la fel sau chiar mai mici decat in Europa Centrala / Vestica. Sa mai faci bani din asa ceva in ziua de azi este aproape imposibil, merge doar daca aduci masini foarte scumpe ( peste 10 mii de euro ), care nu se gasesc in Romania in numar mare, sau daca aduci masini mai ieftine dar dai tepe cu nr km, reparatii facute incorect si alte prostii.

#22
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Stai acasa si traieste la maxim, nu se stie cand nu-ti vei mai putea permite acest lux, oricand ti se poate taia. Daca gasesti o modalitate de bani fara a merge la "servici" e si mai bine.

Nu esti nici primul si nici ultimul care sta acasa, asta este visul meu.

#23
diadu

diadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.07.2015

View Postthegreatwall, on 19 februarie 2018 - 21:08, said:

Eu stau toata ziua acasa, ma intreb ce sa fac, ceva bani cum as putea, fara sa ma angajez? de ex sa cumpar de pe ebay si sa vand, dar ce? sau daca nu bani, de facut ceva practic. Nu mai joc starcraft dar daca as sti romani as juca cu prieteni.

Invata un limbaj de programare https://forum.softpe...72-programming/
sau macar o limba straina.

#24
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostNeaceasca85, on 20 februarie 2018 - 01:53, said:


Nu esti nici primul si nici ultimul care sta acasa, asta este visul meu.
As muri SIGUR daca as sta acasa.....nu-s cum dracu pot unii sa stea degeaba, e o enigma pt.mine

#25
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 15.01.2014
Iti faci cont pe un anume forum IT destul de cunoscut, faci recomandari de componente electronice (mai mult sau mai putin avizate) necunoscatorilor si primesti inapoi un procent din contravaloarea a ce cumpara respectivii. Vinzi profitul ca voucher. Simt cumva ca activitatea asta ti se potriveste.

Edited by pexCom, 20 February 2018 - 15:36.


#26
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

View PostDJPocaitul, on 19 februarie 2018 - 23:13, said:

Dar din ce traiesti daca nu faci NIMIC ? Te tin ai tai? Asa nu o sa mearga toata viata. In plictiseala asta nu te atrage nimic sa faci decat sa cumperi ieftin si sa vinzi mai scump ? Din asa ceva nu se poate trai !
Cum sa nu se poata??? tot comertul de pe glob nu asta face? vinde!

#27
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008

View PostValmont43, on 20 februarie 2018 - 09:55, said:

As muri SIGUR daca as sta acasa.....nu-s cum dracu pot unii sa stea degeaba, e o enigma pt.mine
Iar mie imi vine sa mor cand trebuie sa muncesc sau sa plec de acasa pentru serviciu. Posted Image Bine ca biroul e foarte aproape si e in familie. Si chiar as innebuni daca as munci cat muncesc altii. Posted Image

Zboara timpul ca nebunul, nu am niciodata timp sa stau cat as vrea sa stau si sa fac ce vreau sa fac, weekendul se duce de parca e doar de 12 ore.

Edited by Neaceasca85, 21 February 2018 - 02:49.


#28
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,160
  • Înscris: 17.07.2013

View PostValmont43, on 20 februarie 2018 - 09:55, said:

As muri SIGUR daca as sta acasa.....nu-s cum dracu pot unii sa stea degeaba, e o enigma pt.mine
pei nu auzi ca omu vrea sa faca ceva...

@initiator cati ani ai?

Edited by casadivino, 21 February 2018 - 12:00.


#29
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View PostNeaceasca85, on 20 februarie 2018 - 01:53, said:

Stai acasa si traieste la maxim, nu se stie cand nu-ti vei mai putea permite acest lux, oricand ti se poate taia. Daca gasesti o modalitate de bani fara a merge la "servici" e si mai bine.

Nu esti nici primul si nici ultimul care sta acasa, asta este visul meu.
De ce nu faci TU chestiile la care visezi? Lasa afecerea de familie si urmeaza-ti visul. Nici familia, nici lenea, nici DIICOT-ul nu trebuie sa te opreasca! :naughty:

On: initiator, n-ai mai trecut cam de muilt pe aici. Spune-ne si noua daca ti-ai gasit o activitate care te tine ocupat, poate ma las si eu de jobn si ma apuc si eu de ea :D

#30
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,436
  • Înscris: 16.03.2004

View Postthegreatwall, on 19 februarie 2018 - 21:08, said:

Eu stau toata ziua acasa, ma intreb ce sa fac, ceva bani cum as putea, fara sa ma angajez? de ex sa cumpar de pe ebay si sa vand, dar ce? sau daca nu bani, de facut ceva practic. Nu mai joc starcraft dar daca as sti romani as juca cu prieteni.

View Postthegreatwall, on 19 februarie 2018 - 21:08, said:

Eu stau toata ziua acasa, ma intreb ce sa fac, ceva bani cum as putea, fara sa ma angajez? de ex sa cumpar de pe ebay si sa vand, dar ce? sau daca nu bani, de facut ceva practic. Nu mai joc starcraft dar daca as sti romani as juca cu prieteni.

Ai putea să ai grijă de un acvariu.

#31
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Baga 50-100$ in cryptocurrency si vezi daca te descurci la trading.  Cu putin noroc poate ii dublezi intr-o luna doua si de acolo vezi tu, diversifici portofoliul and shit Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate