Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Htc A9

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
3myku

3myku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.06.2009
Buna ziua, am un htc a 9 de vreo 2 ani si acum recent nu stiu ce problema are ca pe la 30 % baterie sau mai putin din senin se restarteaza si in mod special cand activez datele isi da restart. I-am dat si factory reset , nimic , tot asa face. Ce ar putea fi? Multumesc

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Isi da restart cand activezi datele mobile si daca bateria e aproape 100% sau e la incarcat?

Daca isi da restart numai cand e pe la 30% atunci sunt sanse mari sa fie prea veche/uzata bateria. Cam astea-s simptomele la orice telefon cand bateria e prea uzata. Daca mai ai garantie trimite-l in service si cere-le sa-ti schimbe bateria.

Edited by Hider141, 19 February 2018 - 09:59.


#3
3myku

3myku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.06.2009
Cand activez datele mobile de obicei isi da restart.

si cand e pe la 30% baterie..cam atunci

#4
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Alta baterie.

#5
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
E o boala frecventa a HTC cred.
Stiu persoane care erau fidele HTC si au avut seria HTC One si pateau la fel, chiar la nici un an de zile de la achizitie nu mai tinea bateria deloc, se inchidea desi aparea sus zeci de procente. Au schimbat bateria si s-a rezolvat problema.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Nu apare doar la HTC. Si iPhone, Samsung, etc.
La iPhone si multe modele Samsung ai noroc daca schimbi bateria doar o data pe an.

#7
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Probabil.
Loturi defecte de baterii.
La HTC am intalnit, la iPhone si Samsung inca nu desi eu si cei din jurul meu au majoritatea iPhone si Samsung.
Dar sunt convins ca exista, dar probabil apare mai rar.

#8
3myku

3myku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.06.2009
Problema este ca as schimba bateria dar la htc a9 nu pot scoate bateria..La un srvice este posibil? ?As gasi baterie daca tel este capsat ?

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Nu am spus sa o scoti tu. Daca mai ai garantie atunci il trimiti in service pentru asta (orice interventie efectuata de altcineva anuleaza garantia).
Daca nu mai ai garantie atunci mergi la un service si ii intrebi daca schimba bateria si cu cat. Cineva cu experienta o poate schimba si acasa, dar daca nu ai mai facut asa ceva atunci e mai mare riscul sa strici telefonul decat sa schimbi cu succes bateria.

#10
3myku

3myku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.06.2009
Am inteles. Tel nu mai are garantie o sa  merg itr.un service . Va multumesc.

#11
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018

View Post3myku, on 19 februarie 2018 - 11:46, said:

Problema este ca as schimba bateria dar la htc a9 nu pot scoate bateria..La un srvice este posibil? ?As gasi baterie daca tel este capsat ?
Se gasesc, poate nu pe stoc la service, insa se gasesc.
Te duci si tu la cateva serviceuri si vezi ce iti spun, daca au, cat dureaza pana aduc daca nu au, cat te costa toata afacerea.

#12
3myku

3myku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.06.2009
Ciudat ca se inchide telefonul doar cand activez datele mobile..daca activez wifi ,,nu etse nimic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate