Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Strapungere teava PPR

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
Ballano

Ballano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 30.01.2010

 Gimsys, on 22 februarie 2018 - 08:41, said:

Rezolvat
esti de coma :) erai atat de aproape de racord si ai facut atatea spume cu problema ta ?

#38
andorros

andorros

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.09.2008
Salutare.
Am avut si eu parte de o astfel de aventura.Parca eram in Jumanji cu Robin Williams, incepuse o fantana arteziana pe parchet de o frumusete rara. Vrand sa fixez o sina de trecere la pragul usii, am aproximat prost gaurirea si am reusit sa strapung PPR-ul de 20 pentru incalzire. Am inceput sa caut solutii pe net, evident dupa ce am strans apa,am parcurs si topicul de fata si am optat pentru solutia cu dop. Pentru aceasta era nevoie de o pregatire si anume acel kit de reparare PPR format dintr-un dorn de diametru 7 si matrita aferenta. Am rascolit net-ul dupa acel kit dar nu am gasit nici un furnizor in afara de Aliexpres si mi-am pus problema daca as putea sa-l fac eu.Reteta este urmatoarea: se ia un surub M8 cu cap de imbus, se strunjeste capatul filetului pe o portiune de 3mm la diametrul de 6.5-7mm, se monteaza in plita de lipit PPR iar pe post de bagheta de plastic am folosit un surub de plastic de capac de toaleta deoarece plasticul din componenta mi sa parut a avea aproximativ aceeasi consistenta.Am incalzit plita, si pe acelasi principiu de lipire PPR am incalzit gaura cu zona strunjita si plasticul cu capul surubului tip imbus. Lipirea a fost perfecta dar am plusat cu un strat de plastic cu un pistol de lipit cu baghete de plastic, rapid montat un colier de plastic in acel strat inca fierbinte dupa care am pus la greu plastic topit formand un manson.
Sper ca nu am fost plictisitor cu pomelnicul asta dar am simtit nevoia sa impartasesc comunitatii rezolvarea mea deoarece am fost inspirat chiar de aici si este normal sa intorc serviciul.
Hai multam fain si va rog eu sa fiti sanatosi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate